Студопедия — Листопад 3 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 3 тиждень






Тема. Гігієна. Побудова простих речень.

 

Мета: учити складати розповіді за зразком, розуміти віршо-

ваний текст; збагачувати словник словами — назвами

предметів гігієни, учити самостійно визначати і вживати

необхідні слова, учити добирати дієслова до іменників,

будувати прості речення; виховувати дбайливе ставлення

до свого здоров’я.

Матеріали: демонстраційний: м’яч, ілюстрації із зображеннями зуб-

ної щітки, пасти, мила, рушника, хлопчика, який ро-

бить зарядку та снідає.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем

Вихователь зачитує лише ті рядки, у яких ідеться про

тварин.

Здоровим будь

Вийшла курочка на грядку,

Кличе діток на зарядку:

— Кудкуди? На доріжку!

Починаємо пробіжку!

Глянь, без мила і водиці

Умиваються дві киці,

Язичком вмиваються,

Лапками втираються.

Поросяткам у корито

Їжі свіжої налито.

Нечепури лізуть прямо

У корито із ногами.

Кроленята — глянуть любо:

Об морквину чистять зуби.

І тому в них зубки цілі —

Гострігострі білібілі.

Носить півникспівунець

На голівці гребінець.

Гребінцем тим, знає кожний,

Зачесатися не можна.

Ведмежатко косолапе

У барлозі смокче лапу.

Ой, яка принадка.

Наче шоколадка!

Грицько Бойко

— Про яких тварин ідеться у віршику? (Курочка, киці, по-

росятка, кроленятка, півник, ведмежатко.)

— Хто вам сподобався? Чому? А хто не сподобався?

Чому?

Після цього дітям пропонується закінчити речення:

Курочка вийшла та кличе діточок на… (зарядку).

Поросятка лізуть за їжею у… (корито).

Кроленята чистять об морквину… (зуби).

Півникспівунець носить на голові… (гребінець).

Ведмежатко косолапе у барлозі смокче… (лапу).

Далі вихователь зачитує окремо уривок із діями кожної

тварини і просить дітей сказати, що потрібно людині у відповід-

ній ситуації. Наприклад:

Глянь, без мила і водиці

Умиваються дві киці,

Язичком вмиваються,

Лапками втираються.

Людині необхідні: вода, мило, рушник тощо.

3. Г ра «Добери слово».

Вихователь кидає м’яч, називаючи предмет гігієни. Дитина

ловить м’яч та повертає його. При цьому називає слово, яке

вказує на призначення цього предмета.

Наприклад: щітка — чистить; гребінець — чеше; мило —

миє; водою — вмиваються; рушничком — витираються.

4. Фізкультхвилинка.

Наберу з криниці

Свіжої водиці.

Буду личко умивати,

Буду промовляти:

Водичко, водичко,

Умий моє личко,

Рум’яне та біле,

Як сонечко миле.

Діти промовляють віршик за вихователем та виконують від-

повідні рухи.

5. Складання розповіді за малюнками.

Вихователь вивішує на дошку малюнки із зображеннями

зубної щітки і пасти, мила, рушника, хлопчика, який робить

зарядку і снідає.

— Розгляньте малюнки і спробуйте їх розташувати в необ-

хідній послідовності.

Якщо дітям важко визначити послідовність самостійно, ви-

хователь допомагає.

Після цього дітям пропонується скласти розповідь про те, як

у кожного з них починається ранок. Вихователь дає зразок.

«Вранці я прокидаюся, роблю зарядку. Потім у ванній мию

руки духмяним милом, м’якою щіткою чищу зуби. Умиваюся

холодною (теплою) водою, витираюся пухнастим рушником.

А потім сідаю снідати».

Вихователь пропонує дітям скласти свою розповідь. На за-

нятті можна заслухати 3—4 дитини. Інші діти можуть продов-

жити складати свої розповіді після заняття.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 511. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия