Студопедия — Листопад 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 4 тиждень






Тема. Уживання слівописів. Ввічливість.

Мета: учити вживати словосполучення: будьте ласкаві, добро-

го ранку, добрий вечір; учити вести бесіду за текстом

оповідання; вправляти у вживанні слівописів та вчити

узгоджувати їх з іменниками (маленький син — малень-

ка донька, гостинна бабуся — гостинний дід); збагачу-

вати словник прикметниками «гостинний», «лагідний»,

«привітний», «увічливий», «чарівний»; виховувати чем-

не ставлення до людей.

Матеріал: роздавальний: м’які іграшки.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем

Вихователь читає дітям вірш.

Добрі слова

— Доброго ранку! —

Мовлю за звичаєм.

— Доброго ранку,—

Кожному зичу я.

— Доброго дня вам,—

Людям бажаю,

«Вечором добрим»

Стрічних вітаю.

І усміхаються

В відповідь люди —

Добрі слова ж бо

Для кожного любі.

В. Бірюков

Після цього дітям пропонується відповісти на запитання.

— Які слова ви вважаєте добрими? (Доброго ранку, доброго

дня, будьте ласкаві, вечір добрий.)

— Які добрі слова вам зустрілися у віршику? (Доброго ран-

ку, доброго дня, вечором добрим.)

— Вам приємно, коли до вас звертаються з добрим

словом?

3. Г ра «Знайди загублене слово».

Вихователь називає прикметник, а діти добирають до нього

іменник. Вихователь посилює голос на закінченні, звертає увагу

дітей на правильний підбір іменників.

Лагідна бабуся — лагідний… (дідусь, тато, син і т. ін.).

Привітний хлопчик — привітна… (бабуся, дівчинка і т. ін.).

Гостинний рід — гостинна… (оселя, бабуся і т. ін.).

Увічливі слова — увічливий… (дідусь, син, хлопчик і т. ін.).

Чарівне слово — чарівна… (казка, дівчинка, паличка і т. ін.).

4. Переказ оповідання В. Сухомлинського «Скажи людині:

“Доброго дня”».

Вихователь читає дітям оповідання.

Скажи людині: «Доброго дня»

Лісовою стежкою ідуть батько й маленький син. Довкола

тиша, тільки чути, як десь далеко вистукує дятел та струмо-

чок лісовий дзюрчить у лісовій гущині. Аж тут син побачив:

назустріч їм іде бабуся.

— Тату, куди бабуся йде? — питає син.

— Зустрічати або проводжати,— каже батько й усміхаєть-

ся,— ось як ми зустрінемося з бабусею, ти й скажеш: «Доброго

дня, бабусю!»

—Навіщо ж казати ці слова? — дивується син.— Ми

ж зовсім її не знаємо.

— А ось зустрінемось, скажемо бабусі ці слова, тоді й по-

бачиш навіщо.

Ось і бабуся.

— Доброго дня, бабусю! — каже син.

— Доброго дня! — каже батько.

— Доброго вам здоров’я! — відказує бабуся і по-

сміхається.

І хлопчик побачив: усе довкола змінилось. Сонце засяяло

яскравіше. Верховіттям дерев пробіг легенький вітерець, і лис-

тя заграло, затремтіло. У кущах заспівали пташки — раніше

їх і не чути було.

На душі у хлопчика стало легко.

— Чому це воно так? — питається син.

— Бо ми побажали людині доброго дня.

В. Сухомлинський

Після прочитання оповідання вихователь ставить дітям

запитання.

— Які «чарівні» слова зустрілися в оповіданні?

— Хто промовив ці слова?

— Як змінилося все довкола, коли хлопчик сказав добрі слова?

— Чому треба говорити добрі слова?

Якщо дітям важко повторити дії, про які йдеться в опові-

данні, вихователь може запропонувати доповнити речення:

— Засяяло (яке?) сонечко, пробіг (який?) вітерець, (як?)

стало на душі.

Треба заохочувати дітей давати повні відповіді на запитан-

ня. Це допоможе їм у набутті навичок переказу тексту.

Вихователь ще раз читає оповідання, просить дітей

запам’ятати його і переказати.

5. Фізкультхвилинка.

— Пальчику, пальчику,

Де ти бував?

Пальчику, пальчику,

Що ти чував?

— З меншеньким братом

Я кашу варив,

Із безіменним

Я кашу поїв.

Із середненьким

У лісі гуляв,

А із найбільшим

Пісню співав.

6. Г ра «Чарівне слово».

Вихователь пропонує дітям сісти на килимок з іграшками.

Діти розподіляються на пари й передають одне одному м’яку

іграшку, називаючи будьякі «чарівні» слова: спасибі — будь

ласка, добрий день — до побачення, дякую — на все добре,

доброго здоров’я — до зустрічі тощо.

Вихователь допомагає кожній парі індивідуально.

7. Підсумок заняття.

— Які «чарівні» слова ми сьогодні згадали?

— Вам подобається їх говорити?

— Навіщо вони потрібні?







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 468. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия