Студопедия — Грудень 3 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Грудень 3 тиждень






Тема. Уживання іменників у пестливій формі. Де чиє житло?

(Свійські тварини.)

Мета: розвивати мовне дихання, учити виділяти звук [к] у сло-

вах; збагатити словник іменниками, дієсловами, прик-

метниками, закріпити узагальнююче поняття «свійські

тварини»; учити вживати іменники в пестливій формі,

закріпити вміння узгоджувати прикметники з іменника-

ми; виховувати любов до тварин.

Матеріали: демонстраційний: зображення свійських тварин (ко-

рови, телят, поросяти, свині, кози, козенят, кішки,

кошенят, собаки, цуценят), клуні, хліва, будинка,

будки;

роздавальний: м’яч, предметні картки із зображеннями

свійських тварин.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем.

Вихователь пропонує послухати вірш.

Качечка кряче —

Каченят не баче.

Кличе качечка курчат:

Чи не бачили качат?

— Як кряче качечка?

— Як вона кряче, коли голосно кличе каченя?

— А коли — тихенько?

— Який звук повторюється, коли ви крячете?

— Який настрій у мамикачки, коли вона шукає качат?

Покажіть.

— А як вона зрадіє, коли знайде їх?

— Послухайте ще раз вірш про качечку, зверніть увагу, як

я його читаю: сумно чи весело?

Вихователь читає вірш іще раз, діти висловлюють свої дум-

ки. Після цього дітям пропонується прочитати вірш за бажан-

ням, вихователь допомагає розпочати фразу.

3. В права «На гостинах».

Вихователь прикріплює на дошку картки із зображеннями

свійських тварин.

— Уявіть, що ми приїхали в гості до бабусі Одарки та ді-

дуся Панаса.

— Яких тварин ми побачили на подвір’ї? (Корову, те-

лят, козу, козенят, свиню, поросят, собаку, цуценят, кішку,

кошенят.)

— Як пестливо називає своїх тварин бабуся? (Кішку — кі-

шечкою, порося — поросятком, козу — кізонькою і т. ін.)

— Дідусь Панас запитує вас, чи знаєте ви, що вміє роби-

ти кожна з цих тварин? (Собака бігає, гавкає, кусає, охоро-

няє; кішка — спить, нявчить, грається; корова — пасеться,

мукає.)

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям «перетворюватися» на різних

тварин за сигналом.

— Свійські тварини вміють просити їжу у своїх господарів.

Виходить це у них порізному. Теля каже: «Мумуму», цуценя:

«Гавгавгав», киця: «Нявнявняв» і т. ін.

Дітям пропонується промовити всі ці звуконаслідування, змі-

нюючи голос, інтонацію, міміку, а також супроводжуючи рухами.

5. В права «Знайди пару до слова».

Вправу можна виконати у колі з м’ячем. Вихователь кидає

м’яч дитині й називає прикметник. Дитина добирає до нього

відповідний за змістом іменник і повертає м’яч вихователеві.

Наприклад, рогата… (коза), пухнаста… (кішка), сторожевий…

(пес), лохматий… (собака), довгий… (хвіст), гострі… (роги) тощо.

6. Г ра «Хто де живе?».

Дітям пропонується розглянути ілюстрації із зображеннями

хліва, клуні, будки, будинку.

— Кожна з тварин у господарстві бабусі Одарки й дідуся

Панаса має своє місце, свій будинок. Розгляньте малюнки, на-

звіть знайомі вам будівлі.

Далі вихователь звертає увагу дітей на картки із зображен-

нями клуні та хліва й розповідає про них як про приміщення,

де живуть свійські тварини.

— Хто може жити в будинку? У будці?

Після цього дітям пропонується взяти зі стола у виховате-

ля картки із зображеннями свійських тварин і викласти їх під

відповідними будівлями.

7. Підсумок заняття.

— Де ми сьогодні побували?

— Які тварини живуть у дідуся з бабусею?

— А які домашні улюбленці живуть у вас?

Грудень 4 тиждень

Тема. Переказ казки «Ріпка». Звуки [л] та [р].

 

Мета: учити переказувати казку за сюжетними картинками

і за запитаннями; збагачувати словник іменниками,

прикметниками, учити розрізняти й добирати слова,

протилежні за значеннями; розвивати фонематичний

слух, відпрацьовувати правильну вимову звуків [р], [л];

виховувати вміння уважно слухати співбесідника.

Матеріали: демонстраційний: ілюстрації до казки «Ріпка», два

кошики;

роздавальний: предметні картки із зображеннями овочів

та фруктів.

Хід заняття

1. Психогімнастика.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 604. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия