Студопедия — Жовтень 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Жовтень 4 тиждень






Тема. Уживання звуконаслідувальних дієслів. Дикі тварини.

 

Мета: розвивати вміння добирати дієслова до іменників,

збагачувати лексику словами — назвами диких тва-

рин, ввести узагальнююче поняття дикі тварини; учи-

ти утворювати дієслова від звуконаслідувальних слів

(няв — нявкати, рик — ричати, вий — вити), закріпити

вживання дієслів у різних особових формах зі змінами

звуків (ловити — ловлю, бігти — бігаю, гризти — гризу,

полювати — полюю, стрибати — стрибаю).

Матеріали: демонстраційний: «чарівний» мішечок, іграшки — дикі

тварини;

роздавальний: картки з силуетним зображенням двох

частин різних тварин до гри «Що за звір?».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. В права «Хто що робить».

Діти стають у коло. У центрі — вихователь з мішечком,

у якому сховані іграшки — дикі тварини.

Вихователь із заплющеними очима виймає іграшку та від-

дає дитині. Той, кому дісталася іграшка, має розповісти, що

робить ця тварина у природі, а ведучий — відгадати назву тва-

рини. Якщо не відгадав, усі діти допомагають,— називають

ще дії, які виконує ця тварина. Чия підказка була найбільш

вдалою, той стає ведучим.

3. Г ра «Що вмієш робити ти».

Вихователь із дітьми розглядають іграшки — білку, зайчи-

ка, їжачка, лисицю, вовка, тигра.

— Якими словами можна замінити всі ці назви тварин?

(Дикі тварини.)

— Чому ви так вирішили? (Ці тварини живуть у лісі,

зоопарку.)

Діти сідають на килимок.

Вихователь починає гру реченням: «Білка вміє гризти

горішки».

— Хто з дітей теж уміє гризти горішки?

Дитина промовляє: «І я гризу горішки», імітуючи рухи

білочки.

Вихователь:

1) Вовк уміє бігати.

2) Їжачок уміє швидко бігати.

3) Лисичка вміє ловити рибу.

4) Зайчик уміє стрибати.

5) Тигр уміє полювати.

Діти:

1) І я бігаю.

2) І я вмію швидко бігати.

3) І я ловлю рибу.

4) І я стрибаю.

5) І я полюю.

Під час гри вихователь слідкує за тим, щоб діти правильно

змінювали звуки в кінці дієслова.

4. Фізкультхвилинка.

У дітей та у батьків

Кілька є помічників.

Все вони робити вміють:

Поливають, косять, шиють,

Підіймають, носять, грають,

В’яжуть, миють, прибирають

У дворі, в садочку, в домі…

Ви давно уже знайомі

З обома помічниками —

З працьовитими руками.

І. Січовик

Читаючи вірш, вихователь показує рухи, діти їх повторю-

ють. Коли трапляються дієслова, вихователь голосом виділяє їх

та показує дію.

5. В права «Добери слово».

Дітям пропонується скласти пари за зразком. Наприклад:

рик — ричати; виття — вити; няв — нявкати; фир — фиркати;

гав — гавкати; кук — кувати; тук — стукати; біг — бігати;

стрибок — стрибати.

Гру можна провести за допомогою «чарівної» палички. До

кого з дітей вона потрапляє в руки, той і відповідає.

6. Г ра «Що за звір?».

Дітям пропонується взяти зі стола вихователя по одній картці

з силуетним зображенням звірів, які складені з двох частин

різних тварин.

— Розгляньте цих звірів. Кожний із вас має показати свою

тварину і сказати, наприклад, так: «У мене заєць із головою

ведмедя». Після чого треба покласти картку на стіл малюнком

униз.

Потім вихователь запитує в кожної дитини, що за звір був

зображений на її картці.

Діти називають своїх тварин, якщо хтось із дітей забув,

може перевернути свою картку та подивитися ще раз.

7. Підсумок заняття.

— Про яких тварин ми говорили сьогодні?

— Назвіть ознаки диких тварин.

— Хто з тварин як «розмовляє»?

 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 433. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Именные части речи, их общие и отличительные признаки Именные части речи в русском языке — это имя существительное, имя прилагательное, имя числительное, местоимение...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия