Студопедия — Березень 3 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Березень 3 тиждень






 

Тема. Кількісна лічба в межах 5 за допомогою зорових, дотико- вих, слухових аналізаторів. Просторові відношення: попереду, позаду.

 

Мета:вчити лічити предмети за допомогою зорових, дотикових, слухових аналізаторів; розвивати вміння орієнтуватися в просторі, використовуючи слова попереду, позаду; вчити визначати розміщення предметів стосовно себе (попереду, позаду); виховувати спостережливість.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, ілюстрація «Весняний парк» (малюнок із зображенням п’яти дерев, чотирьох пта- шок); мішечок з насінням та каштанами; стрічка синього кольору; чотири паперові годівниці, зернятка; роздавальний: картки з цифрами 3 і 4 (або 4 і 5).

 

Хід заняття

 

1. Психогімнастика.

 

2. Гра «Весняний парк».

Діти відгадують загадку й дізнаються, на чому подорожувати- муть.

Дім по вулиці повзе,

На роботу всіх везе, Не на курячих ногах, А в гумових чобітках. Дві руки він має

І вгору підіймає.

(Тролейбус.)

 

 

— Раз, два, три, чотири, п’ять — почали подорожувать.

Діти пересуваються одне за одним по кімнаті, підходять до фла- нелеграфа, на якому прикріплена ілюстрація «Весняний парк».

— Яка пора року зображена на малюнку?

— Чому ви так вирішили?

— Скільки дерев на малюнку? (П’ять.)

— Скільки пташок? (Чотири.)

— Чого більше — дерев чи пташок? На скільки? (На одну.)

— Одна з пташок — зозуля. Заплющте очі й послухайте, скіль- ки разів вона прокує?

 

3. Гра «Зозуля».

Вихователь роздає дітям картки з цифрами 3 і 4 (або 4 і 5). Діти стають у коло, «зозуля» (вихователь) — у центрі.

Зозуля літала, літала,

Свою пісню співала, співала, Для дітей голосно кувала.

 

Діти промовляють слова й рухаються по колу. Після слів «го- лосно кувала» заплющують очі. «Зозуля» починає кувати, а діти рахують (спочатку вголос) і показують картку з відповідною циф- рою. Гра повторюється кілька разів зі зміною карток із цифрами.

 

 

Вихователь кладе на стіл мішечок з насінням і каштанами.

 

— Що звичайно їдять птахи? (Комах, насіння, зернятка.)

— Знайдіть у цьому мішечку потрібну їжу із заплющеними очима. Витягніть із мішечка кожний по п’ять насінин.

— Перевірте, чи всі дістали лише п’ять насінин, ніхто не помилився?

— Раз, два, три, чотири, п’ять — продовжуємо подорожу- вать.

На підлозі — стрічка. Попереду — маленький струмочок. Перескочимо його. Кожний, хто перестрибне струмок, голосно на- зве свій номер.

Якщо дітей більше п’яти, вихователь називає номер разом з дітьми.

— Час повертатися. Сідаємо в тролейбус: попереду дівчата, позаду хлопці.

Раз, два, три, чотири, п’ять — закінчуємо подорожувать.

 

4. Фізкультхвилинка.

 

Прилетіли журавлі І великі, і малі, Сіли собі на ріллі,

Заспівали: траAраAрі.

Де журавка ходила, Там пшениця родила. Де журавель ходив, Там ячмінь родив.

 

5. Вправа «Нагодуймо пташок».

На столі у вихователя чотири паперові годівнички (можуть бути звичайні коробки невеликого розміру): перша порожня, у другій чотирири зернятки, у третій — три, у четвертій — також чотири зернятка. Запропонуйте дітям проблемну ситуацію: до- класи зернятка в годівнички так, щоб на кожній їх стало по п’ять. Поговоріть із дітьми.

— Скільки зерняток у першій годівничці? Отже, скільки зер- няток потрібно покласти?

— Скільки зерняток було у другій годівничці? Скільки дода- ли, щоб отримати п’ять?

Так само поговоріть про решту годівничок.

 

6. Підсумок заняття.

— Де ви сьогодні подорожували?


 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 569. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Оценка качества Анализ документации. Имеющийся рецепт, паспорт письменного контроля и номер лекарственной формы соответствуют друг другу. Ингредиенты совместимы, расчеты сделаны верно, паспорт письменного контроля выписан верно. Правильность упаковки и оформления....

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия