Студопедия — Лютий 3 тиждень. Тема.Число і цифра 5. Куля, куб.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лютий 3 тиждень. Тема.Число і цифра 5. Куля, куб.






 

 

Тема. Число і цифра 5. Куля, куб.

 

Мета:ознайомити дітей з утворенням числа 5; вчити визначати об’ємні фігури; знаходити серед геометричних фігур кулю та куб; виховувати спостережливість.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, квадрат, ілюстрації із зоб- раженням грибочків, бджілок (кожної по п’ять), картка з цифрою 5;

роздавальний: геометричні фігури: квадрати, куби, кулі, круги; картки для гри «Полічи кубики».

 


 

 

1. ПсихогімнастикХід заняття


 

2. Гра «Впізнай за описом».

— Сьогодні ми познайомимося з новою фігурою. Вона не має кутів, уміє котитися, але це не круг. Ця фігура схожа на м’яч, кульку. Знайдіть її серед іграшок.

— Ця фігура — куля. Як ви гадаєте, куля — об’ємна фігу- ра чи плоска? Спробуйте м’яч притиснути до столу або щільно стиснути долоньками. (Діти проводять дослід.) Отже, ця фігура об’ємна.

— Серед іграшок заховалася ще одна геометрична фігура. Вона теж об’ємна. Але в неї є кути і складається вона з квадратів.

 

Знайдіть її. (Діти шукають серед іграшок куб.) Це — куб. Покажіть мені кути.

— Порівняйте куб з ось цим квадратом. (Вихователь показує квадрат.) Чим вони відрізняються? Чи є в них спільна ознака? Перевірте: куб — об’ємна фігура чи плоска? А квадрат?

(Діти проводять дослід.)

Куб — об’ємна фігура, його не можна стиснути долонями, а квадрат — плоска фігура, він притискається до столу всіма час- тинами. Куб і куля схожі тим, що об’ємні.

— А чим вони відрізняються? (Відповіді дітей.)

 

3. Фізкультхвилинка.

БудівельникиAмайстри із діток виходять. Он який високий дім з кубиків виводять. (Піднімаються на носочках.)

Кубик на кубик, кубик на кубик — (Б’ють кулачок об кулачок.)

Це вже гараж для машин наших буде. (Імітують поїздку на машині.)

Ми набавились, награлись, Жартували і сміялись, (Посміхаються одне одному.) Час у ліжечка лягати, (Потягуються.)

Треба іграшки прибрати. (Б’ють кулачок об кулачок.)

 


 

4. Гра «Склади фігури».

У дітей на столі геометричні фігури: куби, кулі, круги, квадрати.

— Розгляньте фігури. Зліва покладіть усі об’ємні фігури, справа — плоскі.

— Порівняйте, яких більше?

5. Гра «Сховай бджілок».

На фланелеграфі розміщено чотири грибочки.

На лісовій галявині виросли грибочки. Скільки їх? (Чотири.) Яскраво світило сонечко, і бджілки прилетіли до квіточок збирати мед. (Вихователь вивішує на фланелеграфі п’ять бджілок.) Скільки бджілок прилетіло на галявину? (П’ять.) Та раптом пішов дощик, і бджілки, щоб не намочити крильця, вирішили заховатися під грибочками. Чи вистачить грибочків для всіх бджілок? Як дізна- тися? (Розмістити бджілок під грибочками.) (Вихователь просить когось із дітей це зробити.) Одній бджілці не вистачило грибочка.

 

Що треба зробити, щоб урятувати бджілку? (Додати ще один гри- бочок.) Скільки бджілок? грибочків? (По п’ять.)

Вихователь показує картку із цифрою 5 і говорить, що цією цифрою позначається кількість предметів, що дорівнює 5.

— Спробуйте знайти цифру 5 у кімнаті. Де вона заховала- ся? (Картки з цифрою заховані на столах у дітей, на килимкові, серед іграшок.) Діти вільно пересуваються по кімнаті й шукають цифру.

 

6. Гра «Полічи кубики».

У дітей на столах картки з намальованими кубиками.

 

 

— Розгляньте картки. Що на них намальовано?

— Візьміть дві картки, щоб сума кубиків на них відповідала числу 5. Скільки кубиків на одній картці? На другій?

 

7. Підсумок заняття.

— Які фігури ви знайшли в іграшках?

— Яка вам більше сподобалася?

— З якою цифрою ознайомилися?

— На що схожа ця цифра?

 


 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1906. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Подкожное введение сывороток по методу Безредки. С целью предупреждения развития анафилактического шока и других аллергических реак­ций при введении иммунных сывороток используют метод Безредки для определения реакции больного на введение сыворотки...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия