Студопедия — Лютий 1-2 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лютий 1-2 тиждень






Тема. Просторові відношення: над, під, перед, за, ліворуч, пра- воруч. Кількісна і порядкова лічба. Лічба трьох груп предметів.

 

Мета:формувати вміння орієнтуватися в просторі, використо- вуючи слова над, під; вправляти в кількісній і порядковій лічбі в межах 5; учити лічити групи предметів, погоджуючи іменники та числівники; розвивати увагу, пам’ять; вихову- вати охайність під час роботи з роздатковим матеріалом.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, фігурки тварин: зайця, лисиці, вовка, ведмедя, кошеняти; аркуш паперу, розкрес- лений на дев’ять клітинок (10 × 10 мм), три морквини, три гриби, три ягоди; малюнок із зображенням тварин в один ряд (корова, вівця, порося, собака, кішка або якоїсь іншої групи тварин);

роздавальний: аркуш паперу, розкреслений на дев’ять клітинок, три морквини, три гриби, три ягоди.

 

Хід заняття

 

1. Психогімнастика.

 

2. Гра «Скільки? Який?».

Гру можна проводити з використанням фланелеграфа. Вихователь виставляє фігурки тварин: зайчика, лисиці, вовка, ведмедя, кошеняти — і просить їх полічити.

— Хто стоїть першим? другим?

— Хто стоїть перед зайчиком? за лисицею?

— Хто зайвий? (Кошеня.)

— Чому? (Тому що всі тварини дикі, а кошеня — домашня тварина.)

— Хто ще може бути зайвим? (Варіанти відповідей: зайчик —

у нього найдовші вуха; ведмедик — він найбільший.)

 

3. Гра «Частування для звірят».

У кожної дитини на столі аркуш паперу, розкреслений на дев’ять клітинок, набір морквин, грибів і ягід. Вихователь пропо- нує розкласти частування по певних клітинках.

 

     
     
     

 

 

— Покажіть перший зверху ряд. Скільки в ньому клітинок?

— Поставте пальчик у першу клітинку, у другу, у тре- тю. Покладіть у першу клітинку грибок, у другу — морквину, у третю — ягоду.

— Покажіть пальчиком другий ряд. Покладіть у цьому ряді під морквиною морквину, ліворуч від неї — ягідку, праворуч від морквини — грибок.

— Покажіть нижній ряд. Покладіть під ягодою грибок, пра- воруч від нього — ягоду, праворуч від ягоди — морквину.

Якщо в дітей виникають труднощі, всі дії вихователь виконує одночасно з дітьми на фланелеграфі, використовуючи демонстра- ційний матеріал.

 

4. Гра «Не помились».

Вихователь пропонує полічити всю їжу (по групах), яку при-

 

 

готували для звірят, і звертає увагу на узгодження іменника з числівником. Свої дії вихователь дублює на фланелеграфі, а діти пальчиком стежать по своїй картці.

— Один грибок, одна морквина, одна ягода, дві ягоди, дві мор- квини, два грибки і т. д.

 

5. Фізкультхвилинка.

Діти сідають на килимі або на стільцях.

— Уявіть, що ви черепахи. Ви почули голосний звук і схова- лись у панцир. Підніміть плечі вгору, а підборіддя опустіть униз. Тепер стало тихо, і ви витягуєте шию з панцира. Підніміть голову вгору та подивіться вліво, вправо.

Потім вихователь плескає в долоні, а «черепахи» ховають голову.

 

6. Вправа «ВовкJвовчище, пусти переночувати».

Діти обирають вовка. Він сідає на стілець у кутку групи. Інші діти підходять до вовка зі словами: «ВовкAвовчище, пусти перено- чувати». — «Добре, але вночі з’їм». Діти стають навколо вовка, а вихователь говорить: «Ранок, день, вечір, пізній вечір. Ніч!» При слові «ніч» діти тікають у протилежний куток. Вовк їх ловить, той, кого спіймали, в наступному турі грає роль вовка.

 

7. Вправа «Назви тварину».

На фланелеграфі розташовано малюнок із зображенням тва- рин в один ряд. Підведіть дітей до думки, що лічити можна в різ- ному напрямку: зліва направо, справа наліво, згори вниз, знизу вгору. Можна використовувати при цьому будьAякі предмети.

— Скільки тварин на малюнку, якщо їх полічити справа наліво?

 

 

Запропонуйте дітям полічити і переконатися у своєму суд- женні.

— Полічіть тварин справа наліво. Назвіть другу і п’яту тва- ринок.

— Тепер полічіть тварин зліва направо. Чи змінилася кіль- кість? (Ні.)

— Назвіть третю тварину.

— Яких тварин ви назвали?

 

8. Підсумок заняття.

— Хто приходив до нас у гості? (Лісові звірята.)

— Скільки їх було?

— Які завдання вам сподобалося виконувати?

 


 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 667. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия