Студопедия — В Румунії
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

В Румунії






 

В середині січня 1921 року, коли Дністер вкрився льодяним панцирем, перейшли на другий його бік — в Румунію. Прикордонна сторожа затримала їх, але зв’язавшись з румунським командуванням та місією УНР в Бухаресті, звільнила. Наприкінці січня Гулий-Гуленко — через Бендери — доїхав до Бухареста, де відразу був прийнятий в Генеральному штабі Збройних сил Румунії.

Гулий-Гуленко взнав про існування оборонного договору між Польщею та Румунією та координацію дій двох держав у справі допомоги УНР.

Андрій Гулий-Гуленко написав звіт про свій рейд в Україну і передав його генералу Дельвігу, а той зустрівся з військовим аташе французької місії в Румунії генералом Петеном, який дуже цікавився подіями в Україні. Дельвіг детально проінформував Петена про рейд Гулого-Гуленка.

Гулий-Гуленко провів також переговори з генералами Амзою та Горським з приводу організації Інформа­ційного Бюро, за лаштунками якого мав бути прихований Повстанський штаб.

Тут надійшов виклик з Тарнова — від Симона Петлюри. Їхав через Варшаву. В польській столиці (у квітні 1921 року) зустрівся з Юрком Тютюнником, Михайлом Омеляновичем-Павленком та генералом Зелінським. Юрко Тютюнник ознайомив Гулого-Гуленка з планами повстання в Україні.

Вся Україна була розбита на п’ять груп: дві на Правобережжі, три — на Лівобережжі. Лінія між Першою та Другою групами пролягла по лінії Рибниця-Вапнярка-Христинівка-Бобринська-Черкаси.

Групи були розбиті на райони, а райони — на сотенні дільниці.

Південна (Перша) група розділялась на п’ять районів.
1-й (Одеський) очолював Пшонник, 2-й (Балтський) — Заболотний; на чолі 3-го (Єлисаветського) стояв Нестеренко-Орел; 4-м (Олександрійським) керував Деркач, а 5-м (Катеринославським) — Гнибіда.

В Тарнові Андрій Гулий-Гуленко дає звіт Симону Петлюрі та Раді Міністрів на чолі з Прокоповичем, знову отримує призначення Командуючим Південною (Першою) групою. Його підвищують до звання генерал-хорунжого.

В 1921 р. Південна група відновлюється. Терен її дії: Одеський, Тираспільський, Ананьївський, Вознесенський, Миколаївський, Херсонський, Верхньодніпровський, Криворізький, Катеринославський, Єлисаветградський, Олександрійський, Балтський, Ольгопільський та Брацлавський повіти.

Сам отаман так обмалював свій район дій: від Рибниці й Вапнярки до Дніпра по лінії ст.Бобринська-Черкаси до Херсона, затим узбережжям Чорного моря до Аккермана і по Дністру до Рибниці.

Навесні 1921 р. Андрій Гулий-Гуленко — за даними ЧК — повинен був прибути в Єлисаветград “для особистого ке­рівництва запланованої першотравневої демонстрації”.28)“Из показаний становится очевидным, — зазначали чекісти, — грандиозность и широта размаха задуманного, но не выполненного плана восстания”...

В червні 1921 р. Гулий-Гуленко у Бухаресті, де зустрічався з генералами Дельвігом та Горським. Останній виконував обов’язки начальника румунського генерального штабу. В результаті переговорів було дозволено заснувати у Кишиневі Інформбюро. Воно творилось за прикладом штабу Юрка Тютюнника у Тарнові. Тоді ж до Бухаресту прибув генерал Михайло Капустянський — для переговорів “в більш широкому масштабі”. Цей візит мав визначити стосунки між УНР і Румунією.

Потім Гулий працював у Повстанському штабі в Польщі. Зустрічався з військовим представником польського уряду Зелінським та представником Франції при польському уряді генералом Нісселем.

Гулий відмітив солідарні дії Франції, Польщі та Румунії в українській політиці.

Румунське командування взяло на себе зобов’язання організувати роботу Інформаційного Бюро і Повстанського Штабу в Кишиневі, дати можливість використати інтернованих у таборах старшин та козаків, допомогти в оформленні документів та повернути зброю, відібрану при роз­зброєнні Запорізької дивізії.

Штаб у Кишиневі очолив полк. Стефанів (за іншими даними ген.Степанов), начальником Цивільного управління був Поплавський. Працював у штабі й полк. Черненко (Чорний) — очевидно, отаман Чорний Ворон (справжнє прізвище Черненко), який діяв до кінця 1922 — поч.1923 р. на півдні України.

Гулий-Гуленко організував на березі Дністра в районі Рибниці (в сс.Кривуляни та Нападове) пропускні пункти — для передачі в Україну зброї, літератури, переходу зв’язкових...

Повстання планувалось приурочити до початку збору продподатку.

Гулому-Гуленку не давали спокою численні поранення, особливо останнє, під Христинівкою, і у липні він змушений був лягти на операцію в Бухарестському госпіталі.

Інформбюро продовжувало активно вести роботу. Так, на 10 серпня 1921 р. до Кишинева й назад, в Україну, прибуло й відбуло 80 повстанців, зокрема й “повстанці загону під керівництвом Іващенка”. “Треба зазначити, — стверджував Гулий-Гуленко, — що до серпня місяця конспірація і орга­нізація на місцях була повна”.29)

В серпні Гулий-Гуленко взяв участь у військовій нараді в Каліші (Польща), яку скликав Симон Петлюра. Крім них, були присутні: командир 1-ї Дивізії Вовк, 2-ї — Загродський, 3-ї — Удовиченко, 4-ї — в.о. Неліговський, 5-ї — Никонів, 6-ї — Безручко, який водночас виконував обов’язки військового міністра. Були також Юрко Тютюнник та Отмарштейн, який очолював Кінну дивізію.

Вирішено відстрочити повстання на пізніший термін.

 







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 401. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия