Студопедия — Революція пробуджує Україну
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Революція пробуджує Україну






 

Під час Лютневої революції Андрія Гулого обирають до дивізійного комітету, звідти в РУМЧЕРЕД. Згодом його делегують на Всеукраїнський з’їзд військовиків, оскільки він “від самого початку революції включився в український рух, який розпочався в армії”.

Влітку 1917 р. Гулого обрано до виконкому ГІДРОРУМу. Він переїжджає до Одеси. Тут в той час в Одесі організувалась Українська Рада, яка формувала національні військові частини. Виконком ГІДРОРУМу делегував Андрія до складу Української Ради.

У вересні 1917 р. Гулий переїхав до Києва, де отримав нове призначення — начальника господарчого відділу Управління технічних військ Центральної Ради.

Брав участь в обороні Києва від більшовицьких військ Муравйова. Наприкінці січня (на початку лютого) 1918 р. разом з Центральною Радою евакуювався до Житомира і далі — на Волинь. Незабаром разом з німецькими та українськими військами повернувся до Києва. Отримав чергове призначення — командира інженерного полку 3-го корпусу. Місце служби — Одеса.

Після гетьманського перевороту вступив до Українського військового союзу, який мав на меті скинути Гетьмана. Під час таємного засідання був — серед інших — заарештований. Сидів в Одеській в’язниці. Через три тижні з допомогою фіктивних документів, які роздобули товариші, Гулому вдалося звільнитися.

Переїхав до Катеринослава, звідти до Ростова, а потім у Новоросійськ, де “був осередок українського руху”. Керівник осередку відрядив Гулого на Кубань — для орга­нізаційної роботи. Працював у станицях Кримській та Княжеській. Тут, у Княжеській, його, як члена української орга­нізації, арештували денікінці. У в’язниці пробув до кінця листопада 1918 року. Але у зв’язку з відсутністю обвинувачувальних матеріалів був звільнений.

Повернувся до Катеринослава, де зустрів старих знайомих і приєднався до їхньої повстанчої праці. Від Повстанчого штабу отримав призначення Командуючим Революційними військами Катеринославщини. Сформував декілька військових частин, в т.ч. і полк Січових Стрільців. З цими частинами зайняв Катеринослав.

В січні 1919 р. відкрив проти білогвардійців фронт від Херсона до Олександрівська (нині Запоріжжя), і проти Махна — від Олександрівська до Новомосковська.

Коли прийшла Красна армія, Андрій Гулий “про всяк випадок запросив Центральний повстанський комітет як триматися... Відповідь була така: ”Зустрічати не як ворогів”. Я, — розповідав Гулий-Гуленко, — пояснив повстанцям, що на Україні у нас є спільний ворог — Денікін”.3)

Начальник штабу Гулого-Гуленка Гринько провів переговори у Кременчуці у штабі однієї з бригад 60 дивізії. “В той час, — говорив Андрій Гулий-Гуленко, — я отримав через командира 535 полку наказ влитися в дивізію або здати зброю”.4)Гулий наказу не виконав і передислокувався в ра­йон Знам’янки-Цибулевого.

У лютому-березні 1919 р. під тиском григоріївців відступив на захід. У Бірзулі (нині Котовськ Одеської області) занедужав і евакуювався до Кам’янця-Подільського. Тут був заарештований контррозвідкою УНР — за “самовільний відхід з фронту”. За кілька днів непорозуміння було виправлене — Гулого звільнили. Але цей безпідставний арешт глибоко вразив отамана, і коли Симон Петлюра запропонував йому очолити Запорізький корпус, відмовився.

Армія УНР відступила за Збруч, а Гулий залишився в Кам’янці-Подільському. Жив життям цивільної людини — під прізвищем Гуленка.

На початку червня 1919 року Петлюра з військом повернувся в Кам’янець-Подільський. Тим часом у місті організувався Центральний повстанський комітет, на чолі якого став с.-р. Петренко. Гулий-Гуленко відновлює свою діяльність, стає членом Повстанкому та старшиною для доручень при військовому міністрові УНР. Але штабна робота була не до душі запорожцю. Його серце прагло степів, Дніпрових берегів і моря.

Він отримав дозвіл сформувати загін і прорвався в ра­йон Знам’янки-Катеринослава з метою підняти повстання проти Добровольчої армії...







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 372. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия