Студопедия — Р обота над загадками. Мета:учити складати розповідь за малюнком (за запитаннями,
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Р обота над загадками. Мета:учити складати розповідь за малюнком (за запитаннями,






Вересень 1 тиждень

Тема. Іграшки.

Мета:учити складати розповідь за малюнком (за запитаннями,

за зразком); вивчити узагальнююче слово «іграшки»;

активізувати в мовленні дітей слова, що означа-

ють назви іграшок, збагачувати словник дієсловами

(гратися з, гратися в); учити вживати іменники зі

зменшувальнопестливими суфіксами; виховувати дбай-

ливе ставлення до речей, бажання допомагати одне

одному.

Матеріали: демонстраційний: предметні картки із зображенням

дзиґи, літака, м’яча; ілюстрація «Діти граються»;

роздавальний: будьякі іграшки з ігрового куточка,

предметні парні картки для вправи «Знайди пару».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

Р обота над загадками.

На дошці прикріплені малюнки із зображеннями іграшок,

вони закриті.

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки й дізнатися,

що зображено на цих малюнках.

Гуде, а не літак,

Крутиться, а не колесо.

(Дзиґа.)

Що за птах — пісень не співає,

Гнізда не в’є,

Людей і вантажі везе?

(Літак.)

Хоч буваю часто битий,

Але зовсім не сердитий,

Я стрибаю, веселюся,

Чи вгадали, як я звуся?

(М’яч.)

— Про що загадки? (Відповіді дітей.)

— Ви здогадалися, що може бути зображено на ма-

люнках?

Вихователь відкриває малюнки.

— Перевірте, чи правильно ви відгадали.

— Як можна назвати ці предмети одним словом?

3. Складання розповіді за малюнком.

Протягом бесіди за малюнком завжди має бути початок —

назва об’єкта (об’єктів), середина — перелік дій, властивостей

предметів; кінець — оцінка об’єкта (об’єктів), що описується.

Тому запитання за малюнком мають ставитися у чітко визна-

ченому порядку.

Вихователь вивішує на дошці ілюстрацію «Діти гра-

ються».

— Розгляньте уважно малюнок. Розкажіть, хто на ньому

зображений.

— Чим займаються діти— Чим грається дівчинка?

— Що готує дівчинка для своєї ляльки?

— Що роблять хлопчики?

— Із чого хлопчики будують будинок?

— Як звати цих дітей?

— Де граються діти зі своїми іграшками?

— Як діти граються з іграшками?

— Які ще іграшки є в ігровому куточку?

Після відповідей на запитання вихователь пропонує послу-

хати розповідь.

«Діти — Катруся, Сашко та Дмитрик — граються в ігро-

вому куточку. Катруся грається з лялькою. Вона готує для неї

обід. Хлопчики Сашко і Дмитрик вирішили побудувати будинок

із кубиків. Сашко везе кубики на машині, а Дмитрик складає

з них будинок. Діти граються дружно та весело».

Далі вихователь пропонує дітям скласти свої розповіді,

в разі необхідності допомагає. Ілюстрація залишається на дошці

й після заняття, діти за бажанням можуть підходити і складати

свої розповіді.

4. Фізкультхвилинка.

Ми йдемо до сонечка,

Ляляля.

Щоб погрітись трішечки,

Ляляля.

Нумо, діти, веселіше, не баріться

І до сонечка ласкаво усміхніться.

І долоньки всі разом з’єднайте,

І на місці покружляйте.

А тепер присіли, встали,

Усміхнулись, заспівали:

Ляляля.

5. Г ра «Принеси іграшку».

Вихователь пропонує дітям розглянути іграшки в ігровому

куточку, потім брати по черзі будьякі іграшки, ставити на стіл

вихователя зі словами: «Я гратимуся з м’ячем»; «Я гратимуся

з лялькою» тощо.

Після цього вихователь звертає увагу дітей на виставлені

предмети, пропонує полічити й назвати їх одним словом.

Далі дітям пропонується взяти й поставити кожному свою

іграшку на місце, називаючи її пестливим словом, наприклад:

м’яч — м’ячик; машина — машинка; лялька — лялечка; кіш-

ка — кішечка.

6. В права «Знайди пару».

Вихователь пропонує дітям взяти по одній предметній картці

й розійтись по кімнаті. Картки підібрані попарно, наприклад: вели-

кий м’яч — маленький м’яч, висока пірамідка — низька пірамідка

і т. ін. Діти мають знайти пару і розповісти одне одному про свою

іграшку: «У мене великий м’яч», «У мене маленький м’яч» тощо.

7. Підсумок заняття.

— Із чим ви сьогодні гралися?

— Яка ваша улюблена іграшка?

— Як треба гратися з іграшками?







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 537. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Стресс-лимитирующие факторы Поскольку в каждом реализующем факторе общего адаптацион­ного синдрома при бесконтрольном его развитии заложена потенци­альная опасность появления патогенных преобразований...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Примеры решения типовых задач. Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2   Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2. Найдите константу диссоциации кислоты и значение рК. Решение. Подставим данные задачи в уравнение закона разбавления К = a2См/(1 –a) =...

Экспертная оценка как метод психологического исследования Экспертная оценка – диагностический метод измерения, с помощью которого качественные особенности психических явлений получают свое числовое выражение в форме количественных оценок...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия