Студопедия — ЗАНЯТТЯ 26
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 26






Тема. Число і цифра 9. Утворення числа 9.

Мета:ознайомити з утворенням числа 9, цифрою 9; продовжити

формувати навички кількісної та порядкової лічби; вправ-

ляти в утворенні кожного наступного числа шляхом дода-

вання одиниці; закріпити вміння орієнтуватися в просторі;

розвивати довільну увагу; виховувати любов до тварин.

Матеріали: демонстраційний: вісім фігурок тварин (мавпа, кішка,

собака, віслюк, тигр, кінь, ведмідь, слон), на яких зобра-

жені цифри від 1 до 8; шість картонних кілець; паровоз та

дев’ять вагонів; картки із цифрами від 1 до 9; незакінче-

ний малюнок гусениць, лічильні палички;

роздавальний: набір квадратів синього (8 шт.) і зеленого

(1 шт.) кольорів; картка із цифрою 9 для розфарбовування,

картки із цифрами 1—9, лічильні палички, олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Пряма, зворотна лічба. Утворення чисел. Гра «У цирку».

На дошці прикріплені фігурки тварин: мавпи, кішки, собаки,

віслюка, тигра, коня, ведмедя, слона. На кожній фігурці, почина-

ючи від найменшої, цифри від 1 до 8.

— Скільки всього тварин у цирку?

— Полічіть тварин від маленької до великої, а також навпа-

ки — від великої до маленької. Хто виступав першим, останнім?

— Хто виступав за собакою? Яким за порядком був віслюк?

— Які тварини дикі? свійські? Скільки диких? (Чотири.)

Свійських? (Чотири.) Отже, порівну.

3. Гра «Фокусник».

Вихователь пропонує дітям погратися у фокусників. На фла-

нелеграфі шість картонних кілець. Діти заплющують очі, вихова-

тель додає одне кільце.

— Скільки було кілець на дошці? Покажіть це за допомогою

синіх квадратів.

— Скільки кілець додалося? (Одне.) Покладіть зелений квад-

рат.

— Скільки всього кілець? (Сім.)

— Як отримали число 7? (До 6 додали 1.)

— А тепер знову заплющте очі. (Вихователь додає ще одне

кільце.)

— Що змінилося? Скільки ви бачите кілець? Покажіть за до-

помогою квадратів, як утворилося число 8.

— Як утворюється кожне наступне число в ряді чисел? (До по-

переднього додається 1.)

4. Утворення числа 9. Знайомство із цифрою 9.

Вихователь викладає на фланелеграфі паровоз і дев’ять вагонів.

— Скільки тепер вагонів у нашому потязі?

— Як утворилося число 9?

— Обведіть олівцем кілька разів тонку цифру, звертаючи ува-

гу на стрілки; товсту цифру заштрихуйте. (Діти виконують роботу

на ідивідуальних картках, зразок див. у додатку на с. 121.)

5. Фізкультхвилинка.

Діти стають одне за одним, руки на поясі у дитини, яка стоїть

попереду. Вихователь пропонує уявити, що всі вони — одна чарів-

на гусениця, яка може рухатися в різних напрямках, головна умо-

ва — не розірватися. Ведучого обирає вихователь за допомогою

лічилки.

Рухи для «гусениці» можуть бути різноманітними: ходіння

між столами, стільцями із вказівкою напрямку (повернули ліво-

руч, праворуч); проходження невидимої перешкоди («пролазити»

під гілками: для цього всі діти присідають, намагаючись не розір-

вати ланцюжок, тощо).

Якщо в дітей це вийшло, можна запропонувати зробити дві гу-

сениці: одну із хлопчиків, другу з дівчаток — і продовжити рух.

6. Закріплення знань про число і цифру 9.

Перед виконанням завдання вихователь звертає увагу дітей на

«гусеницю», яку вони сьогодні утворювали: кожна частина «гусе-

ниці» невідривно пересувалася одна за одною.

— Скільки частин було в гусениці з дівчаток? Із хлопчиків?

— Розгляньте малюнок. (Демонстрація малюнка на флане-

леграфі.)

— Як ви думаєте, скільки тут має бути гусениць? (За кількіс-

тю намальованих голів — 5.)

— З’єднайте кружечки так, щоб у кожної гусениці стало по 9

частинок. (Завдання виконує декілька дітей біля фланелеграфа.)

7. Вправа з лічильними паличками.

— Відрахуйте вісім паличок. Побудуйте з них будиночок.

Вихователь дає можливість дітям самостійно побудувати бу-

диночок, потім пропонує побудувати будинок за зразком (викла-

дає будинок із лічильних паличок на фланелеграфі).

— Скільки поверхів (кімнат) у вашому будиночку? (Один.)

— Візьміть іще одну паличку, покладіть її так, щоб у буди-

ночку стало два поверхи.

— Скільки всього паличок ви використали? (Дев’ять.)

8. Підсумок заняття.

— Про яке число сьогодні йшла мова?

— Як його можна утворити?

— Які завдання було складніше виконувати на занятті, які —

легше?

Квітень 3 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 674. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Огоньки» в основной период В основной период смены могут проводиться три вида «огоньков»: «огонек-анализ», тематический «огонек» и «конфликтный» огонек...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия