Студопедия — Урок № 4
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок № 4

Тема: Створення композиції з природних матеріалів та елементів техніки «орігамі» «Барвистий букет для осені».
Мета: вчити учнів виготовляти аплікацію з рослинних форм, продовжувати навчати виготовляти вироби у техніці «орігамі»; розвивати мислення, спостережливість, фантазію, творчу уяву, вміння компонувати деталі виробу; виховувати естетичні смаки, бережне ставлення до природи.
Обладнання: малюнок осені, ілюстрації з осінніми краєвидами, ватман, квадратики з кольорового паперу, природні матеріали (рослинні форми), клей, кружечки – основа для квітки.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Наші ручки вже умілі,
Сильні й працьовиті.
Подарунок приготуєм
Славній господині.

А що ж то за господиня? Послухайте загадку:
В жовте лист пофарбувала,
Урожай з полів зібрала.
Золотила вербам коси
Славна чарівниця - … (осінь).
(На дошці малюнок осені). Ось і до нас завітала осінь – чарівниця.
2. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні ми почнемо працювати з природним матеріалом, який ви заготовляєте для уроків праці.
Природа щедро віддає нам свої багатства влітку і взимку, навесні і восени. Неповторні дарунки природи у ваших умілих руках перетворяться у чудові вироби, прикраси, ніжні букети.
А краса природи не тільки радує нас, вона робить нас добрішими, вчить створювати прекрасне. (Розгляд ілюстрацій з осінніми краєвидами).
Зараз у нас гостює щедра господиня – осінь. Вона обдаровує нас багатими дарами лісу і саду, поля, а також милує очі яскравими барвами, найтоншими їх відтінками.
Запрошую до слова літературознавців.

Учень 1. Ось і жовтень стоїть на порозі,
Розфарбовує гарно ліси.
Щедра осінь давно у дорозі –
І добра принесла, і краси…
І красою нам очі милує…
Тішать серце рясні кольори…
І врожаєм хорошим дивує,
Усміхається сонцем згори.

Учень 2. Золота красуня – осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує,
І картини дивні, чарівні малює.
Небо синє-синє, листя кольорове,
А яке довкілля радісне, чудове!

Учень 3. Красуня–осінь, славна чарівниця,
Милуємось з її краси.
Які веселі фарби! Подивіться!
Поклала осінь на гаї й ліси!

Учень 4. Вона мандрує по гаях,
З чарівним пензлем у руках –
Все розмалює по путі.
Дерева стануть золоті.
І ми її уклінно просим:
Заходь у гості, славна осінь!

Учень 5. Тихо осінь ходить гаєм,
Ліс довкола аж горить,
Ясен листя осипає,
Дуб нахмурений стоїть.
І берізка над потоком
Стала, наче золота.
Вітер, мовби ненароком,
Їй косиці розпліта.
Милують очі не тільки краєвиди природи, пофарбовані щедрою осінньою рукою, а й квіти, які до перших заморозків прикрашають квітники. Ці квіти називають осінніми.
Які осінні квіти ви знаєте? (Учні називають.)
А) Слово «айстра» в перекладі з грецької означає «зірка». Айстри є однорічні і багаторічні. Цвітуть у липні – жовтні, аж до перших заморозків. Вони різноманітні за кольором і формою пелюсток. Є і двоколірні забарвлення квітів. Айстри полюбляють сонце і помірний полив. Рослини невибагливі у догляді.

Б) Чорнобривці прийшли до нас із Південної Америки та Мексики. Але на Україні їх вирощують уже дуже давно. Цвітуть квіти аж до заморозків. Мають золотисто-жовте та темно-червоне забарвлення. Вся рослина містить ефірну олію, тому має різкий запах. Чорнобривці мають лікувальні властивості.


В) Жоржини - багаторічні квіти, що не зимують у відкритому грунті. На зиму їх бульби викопують. Жоржини цінують за їх красу і різномаїття барв. Рослини можуть досягати у висоту до 2 метрів. А квітка може бути до 20 см в діаметрі. Жоржини квітують веселковою гамою кольорів від ніжно-жовтих та біло-рожевих до темно-фіолетових.


Г) Хризантема – квітка, яку вирощують у відкритому грунті або у горщиках.
Ці квіти люблять прохолоду і небагато сонячного світла. Тому і квітнуть восени. Хризантеми радують розкішними, дивовижними квітами з терпким полинним ароматом.


3. Хвилинка відпочинку. Слухання мелодії осені.

Сьогодні ми для нашої осені – чарівниці зробимо подарунок і створимо барвистий букет для осені. Це буде панно з аплікацією. Для букету використаємо осіннє барвисте листя, а квіти зробимо з паперу, склавши їх у техніці орігамі.
Наші мистецтвознавці нагадають що таке панно, аплікація, орігамі.
Панно – французьке слово, означає частину стіни або стелі, прикрашених живописом чи якимось зображенням.
Аплікація – це накладання форм різних матеріалів на основу, фон. Слово «аплікація» в перекладі з латинської означає «накладання». Аплікація буває предметна, сюжетна і декоративна.
Техніка «орігамі» - техніка складання паперу і виготовлення таким чином певних форм. Слово «орігамі» в перекладі з японської означає «орі» - складати, «гамі» - папір.
4. Розгляд зразка виробу. Пояснення технології виготовлення.
Працювати будемо у групах. Кожна група виготовить ось таку квітку – жоржину із паперу даного кольору. А група дизайнерів – додасть до букету дрібні елементи. Приклеїть барвисте листя, яке надасть нашому букету витонченості і краси. Адже дизайнер –це майстер, який здійснює художнє конструювання, творчий задум роботи, компонуючи елементи виробу. Кожен учень з 3 груп виготовить пелюстку, а потім цю пелюстки приклеїмо на основу з картону (Показ квітки).
Практична робота. Виготовлення пелюсток.


5. Прикріплювання квітів.
6. Оцінювання і розгляд роботи.
7. Підсумок уроку.
Жоржини
Уже і вересню кінець,
Настали дні холодні.
До нас, я чула, морозець
Прийде вночі сьогодні.
Впаде на луки, на гаї,
Побілить лист на вишні…
Погасить сонечка мої –
В саду жоржини пишні.
Та я морозцеві тому
Не дам жоржин стоптати:
На руки ніжно їх візьму
І понесу до хати!
Я думаю, що наш барвистий букет осені сподобався. А осінні квіти, які є на клумбах ще потішать нас своєю красою.
8. Прибирання робочих місць.

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Questions. Одесский национальный морской университет | Робота з таблицею

Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1406. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Йодометрия. Характеристика метода Метод йодометрии основан на ОВ-реакциях, связанных с превращением I2 в ионы I- и обратно...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия