Студопедия — Базові тести. 1. У пілота, який повернувся з Індії, почалась гостра водяниста діарея
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Базові тести. 1. У пілота, який повернувся з Індії, почалась гостра водяниста діарея






1. У пілота, який повернувся з Індії, почалась гостра водяниста діарея. Випорожнення мають вигляд рисового відвару. При бактеріоскопічному дослідженні виявлені грам-негативні рухливі вібріони. Який попередній діагноз можна поставити?

a. Черевний тиф

b. Дизентерія

c. *Холера

d. Чума

e. Гепатит

2. Людини виїжджає в місцевість, де відмічені випадки захворювання на холеру. Їй необхідно провести хіміопрофілактику холери. Який антибіотик необхідно використати для цієї мети?

a. Пеніцилін

b. Грізеофульвін

c. Ністатин

d. *Тетрациклін

e. Леворин

3. Від хворого з підозрою на холеру взяли випорожнення. На яке середовище рекомендується сіяти матеріал для виділення холерного вібріону?

a. *1% пептонну воду

b. МПБ

c. 1% цукровий бульйон

d. 10% сироватковий бульйон

e. 10% жовчний бульйон

4. З досліджуваного матеріалу виділена зігнута, дуже рухома, грам-негативна паличка, яка не утворює спор та капсули. За типом дихання аероб. На лужному агарі утворює прозорі гладенькі колонії. Ферментує до кислоти сахарозу, маннозу. Продукує екзо- та ендотоксин, фібринолізин, коллагеназу, гіалуронідазу. Який мікроорганізм виділено?

a. Синьогнійна паличка

b. *Холерний вібріон

c. Вульгарний протей кишкова паличка

d. Дизентерійна паличка

5. У мазку з випорожнень хворого виявлені грам-негативні бактерії у вигляді коми. Які властивості слід у першу чергу вивчити за допомогою мікроскопу для отримання додаткової інформації?

a. Наявність капсули

b. Наявність спор

c. *Рухливість

d. Первинну флюоресценцію

e. Наявність включень

6. З випорожнень хворого на гострий гастроентерит виділена культура рухливих, дрібних, дещо зігнутих грам-негативних паличок, які впродовж 6 год. дають ріст на лужній 1% пептонній воді у вигляді ніжної плівки з блакитним відтінком. Яким мікроорганізмам притаманні такі властивості?

a. Спірохетам

b. Клостридіям

c. Бацилам

d. *Вібріонам

e. спірилам

7. В лабораторію особливо-небезпечних інфекцій поступили випорожнення хворого з діагнозом «холера». Який метод мікробіологічної діагностики треба використати, щоб підтвердити або відхилити діагноз?

a. *Бактеріологічний

b. Мікроскопічний

c. Біологічний

d. Вірусологічний

e. Алергічний

8. До інфекційного відділення госпіталізовано хворого із скаргами на багаторазовий пронос та блювоту, біль у м’язах ніг, слабкість, запаморочення. Після огляду лікар поставив попередній діагноз «холера». Як необхідно досліджувати матеріал від хворого для експрес діагнозу?

a. Мікроскопія забарвлених мазків випорожнень

b. *Пряма та непряма РІФ

c. Бактеріологічним методом

d. Біологічним методом

e. Серологічним методом

9. У патогенезі холери значну роль відіграють екзо- та ендотоксин, ферменти агресії. Основним синдромом цієї хвороби є дегідратація. Виберіть, які з перерахованих патогенетичних механізмів є основною причиною зневоднення.

a. Відщеплення нейрамінової кислоти

b. Деструкція гіалуронової кислоти

c. Дефект фосфоліпідів мембран

d. Деструкція муцину

e. *Активація аденілатциклази

10. із випорожнень хворого на гастроентерит виділено грам-негативний рухливий вібріон, який за ферментативними властивостями віднесено до першої хемогрупи за Хейбергом. Культура вібріону аглютинується групоспецифічною О-1 сироваткою, типоспецифічними АВ і АС сироватками. Як можна інтерпретувати результати сероідентифікації?

a. Виділено НАГ-вібріон

b. Виділено холерний вібріон, серотип Огава

c. Виділено холерний вібріон, серотип Інаба

d. *Виділено холерний вібріон, серотип Гікошима

e. Виділено не холерний вібріон, необхідна подальша ідентифікація

11. Для ідентифікації культури, виділеної від хворого з попереднім діагнозом «холера», поставлено ряд біохімічних тестів. Типовим для холерного вібріону є розрідження желатину. Як розріджується желатина холерним вібріоном при посіві уколом в стовпчик (оберіть характерне розрідження з нижче наведених)?

a. У вигляді «ялинки»

b. Пошарове розрідження

c. У вигляді «перегорнутої ялинки»

d. *У вигляді «гвіздка» з утворенням бульки

e. У вигляді «панчохи»

12. У вогнищі холери необхідно дослідити воду відкритих водоймищ для встановлення наявності збудника в довкіллі. Яким методом лабораторної діагностики необхідно дослідити воду для виявлення холерного вібріону?

a. *Бактеріологічним

b. Мікроскопічним

c. Біологічним

d. Прямою та непрямою РІФ

e. Серологічним

13. У лікарню було госпіталізовано 5 хворих з гострим гастроентеритом, які проживають в одному населеному пункті. За даними експрес-діагностики у фекаліях госпіталізованих виявлено холерний вібріон. Які негайні профілактичні заходи необхідно провести стосовно контактних осіб?

a. Імунізація активованою холерною вакциною

b. Спостереження в умовах стаціонару протягом 5 діб

c. *Постійний нагляд протягом 5 діб, профілактичні дози тетрацикліну протягом 3 діб

d. Мікроскопічне обстеження фекалій контактних осіб

e. Введення холерогену-анатоксину

14. Важливим протиепідемічним заходом у вогнищі холери є виявлення вібріоносіїв. Який метод лабораторної діагностики найдоцільніше використати для відбору групи з метою подальшого дослідження?

a. Бактеріологічний

b. Мікроскопічний

c. Біологічний

d. *Серологічний

e. Експрес-діагностика (РІФ)

15. У інфекційне відділення госпіталізовано хворого з профузним проносом, блювотою і вираженою інтоксикацією. Поставлено попередній діагноз «холера». На які середовища необхідно висіяти матеріал від хворого для мікробіологічної діагностики інфекції?

a. Ендо, Плоскірєва, ВСА

b. Кров’яний агар

c. *Лужний агар, лужна пептонна вода, ТЦБС

d. Середовище Ресселя

e. МПБ, МПА

16. Хворий скаржиться на виражений пронос, слабкість, блювоту, запаморочення, які з’явились після вживання сирих морепродуктів. Попередній діагноз «холероподібний гастроентерит». Які середовища слід обов’язково використати для виділення з матеріалу умовно-патогенних вібріонів, що могли спричинити харчову токсикоінфекцію?

a. Кров’яний агар

b. *Кров’яно-сольовий агар

c. МПА

d. Ендо

e. Жовточно-сольовий агар

 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 2458. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия