Студопедия — Травень 2 тиждень. Тема. Ознака предмета. Комахи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Травень 2 тиждень. Тема. Ознака предмета. Комахи






Тема. Ознака предмета. Комахи. Плазуни.

Мета: учити правильно розуміти та вживати слова, учити

складати описову розповідь за зразком, знаходити

тільки ознаки комах у діалозі; розвивати артикуля-

ційний апарат, вправляти у вимові звука [р], розви-

вати мовне дихання; виховувати спостережливість,

уяву.

Матеріали: демонстраційний: предметний малюнок із зображенням

равлика, пір’ячка, шматочки вати, каміння, повітряна

куля;

роздавальний: предметні картки із зображеннями ко-

мах.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Складання розповіді.

Вихователь вводить дітей в ігрову ситуацію.

— До нас завітав гість. Хто це, відгадайте!

Він лізе на стеблинку,

Сам несе свою хатинку!

В нього ріжки коротенькі

І чутливі, мов антенки.

В. Гринько

Вихователь демонструє дітям малюнок із зображен-

ням равлика, пропонує розглянути його і скласти описову

розповідь.

— Яка у равлика голова?

— А шия?

— Що є на голові у равлика?

— Що носить равлик на собі?

— Навіщо равлику домівка?

— Той, хто тримав у руках равлика, знає, що він м’який

та вологий. Його легко роздавити, тому йому потрібен твердий

та міцний будинок.

— Як пересувається равлик?

— Чи вміє він літати? Чому?

Далі вихователь пропонує послухати розповідь про равлика:

«Це равлик. У нього маленька голова і дуже довга шия. На го-

лові у равлика є ріжки. Вони схожі на антени. Равлик завжди

носить свій будинок на собі. Він потрібен равликові, тому що

сам він маленький, м’який. Він ховається у будиночок, коли

бачить якусь небезпеку. У равлика немає крил і лап, тому він

тільки повзає».

Вихователь пропонує дітям скласти свої описові роз-

повіді.

3. В права «Спіймай звук».

Вихователь пропонує дітям промовити слово «равлик» і визначити

перший звук.

— З якого звуку починається слово «равлик»?

— Промовте цей звук.

Вихователь слідкує за правильною вимовою звука [р], за

необхідності пропонує чистомовку.

Рарара — висока гора,

Руруру — бачу хмару,

Рокрокрок — виріс в полі огірок.

— Послухайте слова, які починаються зі звука [р]: рак,

рис, рот, робот, рука, рукавиця, радість.

— Які з цих слів ви запам’ятали?

Кількість слів вихователь добирає самостійно. Після

чого пропонує дітям назвати слова, які починаються з цього

звука.

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям «перетворитися» на метели-

ків і виконувати відповідні до тексту рухи.

Над землею, над квітками

Я швиденько пролітаю,

А легенький вітерець

Мої крилечка гойдає.

Він летіти їм гарненько

Так допомагає.

На слові «жабка» діти присідають навпочіпки, торка-

ються руками підлоги й кажуть: «Квакваква!» під супровід

слів:

На болоті,

Де трава,

Чути голос:

«Квакваква»

Голос жабка подає,

Що вона

В болоті є.

Гру можна провести 2—3 рази.

5. Г ра «Чим подібні?».

Дітям пропонується стати парами, вихователь роздає зобра-

ження двох подібних зовні комах, не називаючи їх, наприклад:

метелика і бабку, павука й мураху, коника й комара.

Діти в парі називають одне одному своїх комах і визнача-

ють ознаки їх подібності. Вихователь допомагає кожній парі

в разі потреби.

6. В права «Четвертий зайвий».

— Ви не забули, хто прийшов до нас у гості? Равлик приніс

предмети, які вже знайомі вам.

На столі у вихователя лежать: пір’я, камінь, повітряна

куля, шматочок вати.

Дітям пропонується визначити зайвий предмет (той, який

не можна здути зі столу). Якщо хтось із дітей помиляється,

йому пропонується знайти правильну відповідь шляхом дослі-

ду: здути предмет.

— Який із предметів найважчий?

— Як це можна перевірити?

— Який із предметів найбільший?

— Як можна грати з повітряною кулькою?







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 532. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия