Студопедия — Межелік бақылау. 1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Межелік бақылау. 1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті






1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті.
2. Күнделікті сабақ жоспары.
3. Қазіргі мектептің тарих беру бағдарламасының жүйесі.
4. Сабаққа қойылатын талаптар
5. Сабақтан тыс тарих пәні бойынша жұмыстар.
6. Сабақта көрнекілікті қолдану түрлері. Тақырыптық көрнекілік.
7. Сабақта көрнекілікті жоспары, компоненттері.
8. Оқулықта берілген суреттермен сабақта жұмыс.
9. Тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеруге арналған сұрақ-тапсырмаларды құрастыру.
10. Тест сұрақтарын құрастыру.
11. Тарих сабақтарында, тарихи анықтамалардың ролі, қолдану жүйесі.
12. Сабақтың мақсаттары. Мақсат қою талаптары.
13. Тарих пәнінін мұғалімі және оған қойылатын талаптар.
14. Ежелгі тарихта, әлеуметтік топтардың арасындағы қатынастарды анықтауына тапсырмалар құрастыру.
15. Тарихи құжаттар және олармен жұмыс жасау жүйесі.
16. Тарихи білімнің ролі. Тарихи білімнің компоненттері (көрініс; түсініктер; заңдылықтар).
17. Тарих сабағында кеңесудің ролі. Кеңесудің түрлері.
18. Тарих сабағында сұрақ пен тапсырмаларды қолдану жүйесі.
19. Оқушылардың оқытуда дамыту тапсырмаларының ролі.
20. Тарих сабақтарында әдеби шығармаларды қолдану түрлері, әдеби шығармалардың –тәрбиелік, дамыту, оқыту ролі.
21. Тарихи тұлғаның мінездемесін беру.
22. Тарих сабақтарының түрі мен типтері.
23. Тарихты оқытуда ауызша сөздік ролі.
24. Тарихи фактілер және олармен сабақта қолдану жүйесі.
25. Қазіргі кездегі тарих сабағына қойылатын талаптар.
26. Сабақтың бірінші этапын ойластыру.
27. Оқушылардың біліктілігіне мінездеме беру.
28. Тарих оқулығының жұмыс жасау жүйесі, талаптары.
29. Сабақта сараптамалық жұмыс жасау. Сараптамалық түрлері.
30. Хронологиялық, синхрондық кесте сызу, анықтамасын беру.
2– межелік бақылау

31. Дәстүрден тыс сабақтардың анықтамасы, түрлері, т.б.
32 Оқушылардың білімін тексеруде қойылатын талаптар (сұрақтар мен тапсырмалардың түрі).
33. Оқыту процессіндегі этаптардың мінездемесін беру.
34. Сабақта қолданатын кесте түрлері; кестенің анықтамасы.
35. Сабақ барысында тарихи көріністер арқылы тарихи білімді қалыптастыру.
36.«Білім туралы»ҚР заңы.
37.Модуль технологиясымен оқыту.
38. ТОӘ курсының мақсаты мен міндеті.
39. Тарихи білімнің қазіргі кездегі мінездемесі.
40. Негізгі ТОӘ курсының түсініктемелеріне анықтама беру (пропедевикалық курс; оқулық; факт; түсінік; заңдылық).
41. Қазіргі тарих оқулығына мінездеме беру.
42.ТОӘ курсының қалыптасуы мен дамуы.
43. ТОӘ ғылым ретінде атқару міндеті, мақсаты
44. Мектептік тарихи білімінің қалыптасуы және даму
45. ҚР қазіргі таңдағы білім жүйесі мен структурасы.
46.Терминологиялық сөздіктер түрлері.
48. Тарихи түсініктер. Оқулықтағы материалдан түсініктерді анықтау, талдау жолдары.
49.Мектептік тарих бағдарламасына сараптама беру.
50.Оқыту дың оқулықтағы ролі, оқулыққа қойылған талаптар.
51. Оқулықтың мазмұнына сараптама беру.
52. Қазақстанның ХХ-ХХІ ғ. басындағы оқу жүйесі
53.Қазақстан тарихы курсы бойынша қолданатын қосымша құралдар (хрестоматия, әдебиет, техника құралдары) дидактикалық материалдар.
54.Тарихи білімнің структурасы
55. Тарихтағы фактілердің ролі
56. Тарихи білімді қалыптастырудағы кезеңдері.
57.Оқушылардың тарихи процесс заңдылықтарын ұғынуын қалыптастыру.
58. Тарихи көріністердің түрлері мен оның тарихи білімді қалыптастырудағы ролі
59. Тарихи көріністерді қалыптастыру әдісі
60. Тарихи кезең, тарихи оқиғалар жөніндегі көріністерге сипаттама беру.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1053. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ ДЛЯ ИНЪЕКЦИЙ К лекарственным формам для инъекций относятся водные, спиртовые и масляные растворы, суспензии, эмульсии, ново­галеновые препараты, жидкие органопрепараты и жидкие экс­тракты, а также порошки и таблетки для имплантации...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия