Студопедия — Сорти ярого ячменю
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сорти ярого ячменю






СН-28

Оригінатор: Кіровоградський інститут АПВ НААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2000 року для вирощування в Степу та Лісостепу.

Різновидність нутанс. Колос дворядний, остистий, солом’яно-жовтий, середньої щільності (10-11 сегментів на 4 см колосового стрижня), довжиною 6-9 см, слабо поникає, ромбічної форми. Форма куща – прямостояча. Середньостиглий, вегетаційний період 75-85 днів. Стійкий до вилягання та осипання. Сорт високопластичний, має підвищену стійкість до посухи, стійкий до листостеблових хвороб. Зернівка жовта, еліптичної форми, крупна (маса 1000 зерен 50-55 г). Сорт напівінтенсивного типу, пластичний, має відмінні круп’яні властивості. Норма висіву в Степу – 4 млн. схожих зерен на гектар, у Лісостепу – 4,5. Потенційна продуктивність- 65-71 ц/га.

Созонівський

Оригінатор: Кіровоградський інститут АПВ НААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2008 року для вирощування в Степу та Лісостепу.

Сорт різновиду нутанс, степової екологічної групи, зернового напрямку використання. Середньостиглий. Вегетаційний період 75-80 днів. Стійкий до вилягання та осипання. Відзначається високою стійкістю до посушливих явищ на протязі всього вегетаційного періоду. Колос нещільний (11 сегментів колосового стрижня на 4 см його довжини), слабо звужується до верхівки, дворядний, слабопоникаючий, жовтий, середньої довжини (7-9 см). Вихід зерна з одного колосу в середньому становить 20-22 зернини. Остюки довгі, паралельні до колосу. Зерно крупне (маса 1000 зерен 52-55 г), жовте, еліптичної форми. Вміст сирого протеїну в зерні 14,0%. Смакові та круп’яні якості відмінні. Добре окупає затрати на припосівне та основне внесення добрив. Стійкий до основних хвороб – на рівні сорту-стандарту. Потенційна продуктивність 65-72 ц/га.

Геліос

Оригінатор:Селекційно-генетичний інститут НААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2006 року для вирощування в Лісостепу та Полісся.

Колос шестирядний, завдовжки 8–9 см, пірамідальної форми, солом’яно-жовтого кольору, неламкий, нещільний. Остюки довгі — 14–18 см, гладенькі, солом’яно-жовті. Зерно видовжено-овальної форми, жовтого

кольору, розміром 13 х 4 мм. Маса 1000 зернин — 47,8–49,9 г. Стебло міцне, заввишки 65–75 см.

Інтенсивного типу. Вегетаційний період — 95–102 дні. За 100-відсоткової господарської придатності рекомендується висівати 4,0–4,5 млн/га насінин. Запізнення із сівбою на 5–10 днів призводить до значного недобору врожаю (від 4 до 6 ц/га).

На державних сортодослідних станціях отримали середній урожай 50,8–55,1 ц/га, що на 17,4–20,9% більше за стандарти. Потенційна продуктивність —89 ц/га.

Стійкий до вилягання, осипання та посухи. Має групову стійкість проти летючої сажки, борошнистої роси, смужкового гельмінтоспоріозу.

З добрими круп’яними якостями. Вміст білка — 11,0–11,1%, вирівняність зерна — 95%.

Лофант

Оригінатор: Вінницька державна сільськогосподарська дослідна станція НААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2006 року для вирощування в Лісостепу та Полісся.

Колос дворядний, конусоподібної форми, солом’яно-жовтий, підвищеної щільності, неламкий, злегка звужується до верхівки, завдовжки 8–8,5 см.

Остюки довгі, зазубрені, тонкі, еластичні, завдовжки 14–15 см. Стебло міцне, заввишки 75–78 см. Зернівка еліптична, жовта. Маса 1000 зернин — 45–53 г.

Напівінтенсивного типу. Вегетаційний період — 92–95 днів. За 100-відсоткової господарської придатності рекомендується висівати 4,0–4,5 млн/га насінин. Агротехніка звичайна для зони вирощування. Дуже погано реагує на запізнення із сівбою. На державних сортодослідних станціях зібрали середній урожай 48,5–49 ц/га, що на 6,3–13,3% більше за стандарти. Потенційна продуктивність — 75 ц/га.

Належить до сортів пивоварного призначення. Плівчастість — 8–9%, вміст білка — 10,8–11,5, екстрактивних речовин — 78–80, крохмалю — 58–62, вирівняність зерна — 95%.

Стійкий до вилягання та осипання. Має середню стійкість до посухи.

Комплексно стійкий проти більшості поширених хвороб та шкідників: летючої сажки, борошнистої роси, гельмінтоспоріозу.

Етикет

Оригінатор: Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва УААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2006 року для вирощування в Лісостепу та Полісся.

Колос дворядний, циліндричної форми, солом’яно-жовтий, нещільний, неламкий. Остюки завдовжки 15 см, зазубрені, жовті. Зернівка жовта, еліптична, велика. Маса 1000 зернин — 48,5–54,3 г. Стебло міцне, заввишки 79 см.

Напівінтенсивного типу. Вегетаційний період — 92–95 днів. Агротехніка звичайна для зони вирощування. За 100-відсоткової господарської придатності рекомендується висівати 4,0–4,5 млн/га насінин. На державних сортодослідних станціях одержали середній урожай 48,5–54,2 ц/га, що на 12,1–18,9% більше за стандарти. Потенційна продуктивність — 85 ц/га.

Стійкий до вилягання та осипання. Стійкий проти борошнистої роси, гельмінтоспоріозу, уражується на рівні стандартів.

Належить до сортів пивоварного призначення. Вміст білка — 11,5–11,7%, крохмалю — 57%, вирівняність зерна — 94%.


3.7 Догляд за посівами

 

За нестачі вологи в ґрунті, відразу після посіву поле коткують. Сходи, для знищення ґрунтової кірки, боронують, за умови відсутності підсіву трав, а також підживлюють. Для боротьби з бур’янами посіви ячменю у фазу кущіння обробляють 2,4-Д натрієвою сіллю, 2,4-Д амінною сіллю. Для знищення клопа-черепашки застосовують Біская, Карате Зеон тощо, Для боротьби з хворобами таких як: гемінтоспоріоз, альтернаріоз, рінхоспороз, кореневі гнилі, фузаріоз, летюча сажка та інші, застосовують такі фунгіциди як Фалькон, Тілд, Рекс Дуо, Імпакт. Обприскування проводиться у фазу кущення при нормі фунгіцидів 0,5л/га. Повторне обприскування проводиться по прапорцевому листку. [1]







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 459. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия