Студопедия — До теми: 1.3. «Згущення тріангуляційної системи вставкою пункту у жосткий кут».
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

До теми: 1.3. «Згущення тріангуляційної системи вставкою пункту у жосткий кут».






Побудова геодезичних знаків повинна проводитися відповідно з діючим «Керівництвом із забудівлі геодезичних знаків.

До керівництва роботами і забудівлі знаків допускаються особи, які пройшли спеціальну курсову підготовку і здали перевірочні іспити, а також особи, які мають середню або вищу освіту по геодезичній спеціальності і пройшли стажировку на забудівлі знаків терміном не менше одного польового сезону.

На місці будівлі геодезичних знаків в процесі робот забороняється знаходитись стороннім людям. Місце будівлі повинно бути огородженим.

Відстань від геодезичного знаку до залізничних колій, автомобільних і гужових доріг, телефонних і телеграфних ліній, а також до домів і других споруд повинна бути не менше як півтори висоти знака, а до високовольтних ліній – не менше 150м, а до аеродромів – не менше 30 висот сигналу.

Керівник будівної бригади повинен повсякденно перед початком роботи оглянути місце роботи, обладнання, інструменти, захисне приладдя і дати вказівку ліквідувати виявлені недоліки.

Верхолазні пояси і канати в процесі роботи необхідно перевіряти наружним оглядом перед кожним застосуванням. При виявленні пошкоджень такі канати і пояси піддають додатковим випробуванням. Працюючі на будівлі знака повинні бути у захисних касках.

Під час наближення грози, при сильному вітрі і дощу роботи слід припинити і робочі відведені у безпечне місце.

Табір будівників повинен відстояти не менше потрійної висоти знаку.

Керівництво експедиції повинно забезпечити будівельну бригаду достатньою кількістю троса, блоків. Якщо обладнання не забезпечує допустимих повноважень, підйом знака забороняється. Трос повинен мати паспорт про його міцність. Нові блоки повинні мати заводське тавро про їх вантажопідйомність, старі блоки повинні бути випробувані, на основі цих випробувань бригаді видають виписку із протоколу.

Забороняється користуватися тросами, у яких на дільниці одного витка обірвано більше 5% проволок від загальної їх кількості, або зменшення діаметру на 10%.

Майданчик навколо споруджуваного знака повинен бути повністю розчищений, вирівняний в радіусі, рівному половині висоти знаку, а також у напрямі відтяжних тросів на таку ширину, щоб відтяжні троси і деталі знака проходили не ближче 2м від крони дерев. Склад будівельних матеріалів на відстані більшій висоти знака.

На будівельному майданчику не повинно бути дощок із стирчащими гвіздками.

При застосуванні механізмів та пристосувань необхідно керуватися вимогами інструкцій по безпечному використанню цих механізмів.

Земляні роботи при закладці центрів і реперів, риття канав і траншей для маркировки знаків повинні проводитися згідно вимог «Правил по технике безопасности на топографогеодезических работах».

Закладка центрів полігонометрії і реперів у грунт повинні виконуватися після старанної рекогносцировки.

Місця закладки реперів у грунт у населених пунктах повинні бути узгоджені з відповідними управліннями міського господарства з отриманням письмового дозволу. До дозволу додається план із вказівками розташування і глибини залягання комунікацій. У разі необхідності закладки центрів і реперів на проїжджій частині вулиці місце повинно бути огороджене і забезпечене дорожніми знаками Державтоінспекції з обов’язковим узгодженням із ДАІ, дорожньо-мостовим управлінням і адміністрацією виконкому.

Зовнішнє оформлення центрів і реперів, які закладаються у грунт не повинно заважати вільному пересуванню людей і транспорту.

Під час закладки знаків полігонометрії в містах треба віддавати перевагу закладці замість грунту в стінку.

Якщо при закладці знаків у грунт виявиться електрокабель, якого немає на плані, негайно роботу припинити, викликати представника кабельної мережі для одержання відповідних вказівок. Місце закладки знака краще змінити.

При виконанні робіт в районах де є залізобетонні підприємства слід центри і репери виготовляти централізовано, що виключає тяжкі ручні роботи і забезпечить більш безпечні умови праці.

Під час механізованого виготовлення бетонних та металічних центрів і реперів силами експедиції на місці обслуга повинна пройти спеціальне навчання і мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки.

Під час виготовлення щебеню, бетонного розчину тощо робітники повинні користуватися захисними окулярами, брезентовими рукавицями і розташовуватись так, щоб вітер відносив пил вбік.

При хімічному очищенні металевих поверхонь розчинами кислот необхідно виконувати вимоги приготування розчинів. Чистка виконується на свіжому повітрі або добре провітрюваному приміщенні. Робочі повинні користуватись захисними окулярами, резиновими рукавицями, фартухом.

При роботі із бітумно-бензиновими розчинами слід керуватися вимогами безпеки викладеними у «Керівництві з будівлі геодезичних знаків». Нанесення захисного покриття на бетонні та металеві центри і репери слід виконувати на спеціально обладнаних майданчиках, які провітрюються.

Навантажувально-розвантажувальні роботи, підноска матеріалів, транспортування готових бетонних монолітів тощо слід виконувати згідно з вимогами ГОСТ 12.3.020-80 ССБТ. Процеси переміщення вантажів на підприємствах

Бетонні моноліти опускаються в котлован за допомогою вірьовок, коли в котловані відсутні люди.

Література:

1. Правила по технике безопасности на топографогеодезических работах (ПТБ-88). М.: Недра, 1991.







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 397. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия