Студопедия — Хід уроку. І. Організаційний момент.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Хід уроку. І. Організаційний момент.






І. Організаційний момент.

Люблю я свій розум,

Увагу та пам’ять.

Працює мій мозок,

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Вчителя слово

Здійсню я практично.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Про що ви дізнались на минулому уроці?

2. Хто такі люди з обмеженими можливостями?

3. Яка допомога їм необхідна?

4. Як до них необхідно ставитись?

5. Ви прочитали казку Валентина Катаєва “Квітка-семицвітка”, тож проаналізуємо її зміст.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми вивчимо основні поняття про туберкульоз та ВІЛ/СНІД.

Я вам зараз роздам стікери (клейкі папірці) у вигляді долоньок, на яких ви повинні написати, що ви знаєте з цієї теми, а чого прагнете дізнатися. Потім долоньки аналізуються та прикріплюються до плаката.

Відповідно вчителем робиться висновок.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, заразитися ним можна при контактах з хворою людиною. Коли вона кашляє, у повітря і на навколишні предмети потрапляє велика кількість бактерій. Інфікування також може відбутися через продукти харчування.

Хворі на туберкульоз обов’язково повинні лікуватися, тому що вони є небезпечними для оточуючих, і, крім того, без лікування туберкульоз є смертельною хворобою.

Для того, щоб виявити туберкульоз, дорослим роблять флюорографію – знімок легень, а для дітей застосовують спеціальний тест-реакцію – Манту. Пам’ятаєте, як вам робили подряпину на руці, а на третій день вимірювали діаметр пухирця, що утворився навколо неї. Якщо дитина здорова, пухирець невеликий. В іншому разі проводять додаткове обстеження.

Цікаво знати! Туберкульозу стільки ж років, скільки людству. Про це свідчать дані розкопок та найдавніші писемні документи. Так, з десяти скелетів єгипетських мумій XII ст. до н.е. у чотирьох виявили туберкульоз хребта. У кодексі Хаммурапі (XVIII ст. до н.е.) було записано: чоловік має право на розлучення лише у тому випадку, якщо його дружина хворіє на туберкульоз.

Пам’ятайте! Під час кашлю та чхання бактерії розлітаються на відстань 5-7 метрів. Закривайте під час чхання і кашлю рот хусткою або долонею.

Як ви вважаєте, де і як можна заразитися на туберкульоз? (відповіді учнів)

Так, дійсно, на туберкульоз можна заразитися в будь-якому багатолюдному місці, але кожна людина має імунітет – захисну силу організму, яка оберігає від різноманітних інфекцій. Але якщо ваш організм ослаблений після хвороби або ви нездужаєте, імунітет стає слабшим і вже не може вберегти вас від захворювання на туберкульоз. Тому для того, щоб не захворіти на це небезпечне захворювання, необхідно вести здоровий спосіб життя.

Робота в групах “Як зміцнити імунітет”.

1. Об’єднання у групи (гігієна, харчування, рух, загартовування, відпочинок).

2. Завдання групам – підготувати презентації про задані складові ЗСЖ.

3. Презентації груп, обговорення.

Поговоримо про ще одне небезпечне захворювання – СНІД.

Перші випадки захворювання на СНІД зареєстровано у другій половині XX століття у Центральній Африці. Ця хвороба швидко поширилася в усьому світі, вийшла за межі так званих “груп ризику”, охоплюючи всі категорії населення. Ефективних ліків від СНІДу на сьогодні не існує. А чи знаєте ви, як називається збудник цієї хвороби? Так, це вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ).

Людина може багато років бути носієм ВІЛ, але не знати про це, на вигляд бути цілком здоровою і заражати інших людей.

Якщо до організму потрапляє ВІЛ, він уражує імунітет і робить людину беззахисною перед мікробами і вірусами. Коли імунітет зруйновано, починається СНІД. Це остання стадія хвороби, на якій людина може померти від будь-якої інфекції, наприклад, від запалення легень чи туберкульозу.

Для того, щоб дізнатися, як уберегтися від зараження ВІЛ/СНІД, потрібно знати шляхи передачі цієї хвороби.

Робота в групах “Шляхи зараження ВІЛ”.

1. Об’єднання у дві групи.

2. Перша – відтворює пантомімою ситуації, коли є ризик інфікування ВІЛ (підручник, с. 130), друга – ситуації, в яких цей ризик відсутній (підручник, с. 131).

Факти і міфи про ВІЛ і СНІД.

ü Розріжте навпіл ксерокопію завдання 2 (зошит-практикум, с.56).

ü Запропонуйте тим же групам визначити, які з тверджень є міфами, а які – фактами.

ü Обговоріть результати.

V. Узагальнення та систематизація знань.

Обговоримо такі ситуації:

1. Одна дівчинка забула взяти із собою в похід зубну щітку й попросила її у подруги. Та відмовила дівчинці у проханні. Дівчинка назвала подругу скупою й образилася на неї. Хто з дівчаток, на вашу думку, має рацію?

2. Коли хлопчики грали у дворі у гру, один із них упав і поранив лікоть. Інший хлопчик хотів своєю рукою затиснути рану товариша, щоб допомогти зупинити кровотечу, але той йому не дозволив. Як ви думаєте, чому?

 

VІ. Підсумки уроку.

Після обговорення учням роздаються папірці, вирізані у формі маленьких сердець. Діти пишуть на них, що вони можуть зробити для ВІЛ-позитивного друга, і прикріплюють до плаката «Серце друга».

Сьогодні ми добре попрацювали, й настав час оцінити ваші успіхи за допомогою фішок.

VІІ. Домашнє завдання.

§ 25 підручника.

Намалювати плакат, про попередження поширення СНІДу.


Підсумковий урок за І семестр

Тема уроку 16: Оцінювання навчальних досягнень учнів за І семестр.

Мета: підбити підсумки з вивченого матеріалу з “Основ здоров’я” за І семестр. Пригадати і повторити правила безпечної поведінки для здоров’я і життя дітей. Перевірити, як учні оволоділи вміннями та практичними навичками оберігати та зміцнювати здоров’я. Переконати у тому, що здоров’я кожного великою мірою залежить від способу його життя. Розвивати бажання робити все для того, щоб бути здоровим. Виховувати інтерес до сучасної науки про здоров’я.

Обладнання: картки з завданнями (4 варіанти).







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 446. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия