Студопедия — Урок 60
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 60






Тема. Спостереження за значенням спільнокореневих (споріднених) слів Мета:ознайомити учнів з поняттям «спільнокореневі слова»; вчити знаходити серед поданих слів спільнокореневі; розвивати увагу до лексичного значення слів; збагачу- вати словниковий запас учнів, виховувати любов і бережливе ставлення до тварин.

 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

Починаємо урок,

Бо почули ми дзвінок.

Він за парти кличе нас.

До роботи, другий клас!

II. актуалізація опорних знань

1 Зоровий диктант

Ми любимо працю. Сашко плив у човні. Тимко спіймав в’юна. У берізки біла кора. Наша донечка росте. Клен цілу зиму спав.

 

2 Хвилинка каліграфії

Аа ай аб ат ал ам ан ва ка ау Абетка азбука алфавіт і алфавіт Акула акуленятам Африку показала.

— Назвіть слова, що відповідають на питання хто? (Акула, акуленятам)

— Що ви помітили?

III. повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як називаються такі слова.


 

IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— А допоможуть нам герої одного відомого вам вірша.

ПрО ЩО ГОВОряТь ЗВІрІ

Ворон каже воронятку:

— Мій біленький.

Слон говорить слоненятку:

— Мій маленький.

Заєць каже зайченяті:

— Мій хвостатий.

Гуска шепче гусеняті:

— Мій крилатий.

лев говорить левенятку:

— Мій ласкавий.

лис говорить лисенятку:

— Мій лукавий.


 

 

— Про яких тварин йдеться у вірші?

— Запишемо їхні «сімейки», родини.

Ворон, воронятко. Слон, слоненятко. Заєць, зайченя. Гуска, гусеня.

лев, левеня. лис, лисеня.


М. сингаївський


— чи можете ви продовжити цей перелік?

— Скористайтеся реченням із каліграфічної хвилинки. (Акула,

акуленята)

— У нашому мовленні є слова-родичі. Їх називають спорідне-

ними словами.

2 Фізкультхвилинка

 

V. узагальнення й систематизація отриманих знань

1 Гра «Доповни родину»

— Доповніть «родини» тварин спорідненими словами.

Запис на дошці:

Заєць — зайченя — зайченята. (Як називають маму зайче- нят?)

лисиця — лисеня — лисенята. (Хто тато в лисячому сімей- стві?)


 

Вовк — вовченя — вовченята. (Як називають маму у вовчому сімействі?)

Ведмідь — ведмежа — ведмежата. (Хто мама у ведмежат?) Їжак — їжаченя — їжачата. (Як називають маму їжачат?)

— Спишіть 2 рядки на вибір.

2 Гра «Знайди “зайве” слово».

— Знайдіть у кожному рядку «зайве» слово. Поясніть свою думку.

Син, синок, синій, синівський. Гуска, гусак, гусеня, курча, гусак. ліки, лікар, лікарня, лікувати, лічити.

ялина, ялиночка, сосна, ялинковий, ялинка.

— На які питання відповідають слова, що залишилися в кож- ному рядку?

— Спишіть один рядок на вибір, підкресліть «зайве» слово.

3 Робота над загадкою

— Відгадайте загадку і знайдіть споріднені слова.

На сосні чи на ялинці лісові збира гостинці. А в хатинці лісника Полісяночка прудка

Знайде печиво й горішки. Жвава, як вогонь, швидка, Донька лісу. Хто така? (Білочка)

 

— Споріднені слова: лісові, лісника, полісяночка, лісу.

— Складіть і запишіть речення з одним із цих слів.

VI. підсумок уроку. рефлексія

— як називаються слова-родичі? Наведіть приклади.

— Поміркуйте, від якого слова утворені слова берізка, березо-

вий (листок). (Від слова «береза»)

— чи можна слова білка, білченя, білченя назвати «родичами»,

тобто спорідненими?

 








Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 473. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия