Студопедия — Урок 48
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 48







 

 

Тема. Виявлення серед прикметників слів, подібних чи протилежних за зна- ченням. Перевірна робота. Аудіювання

Мета:вчити учнів уживати прикметники у мовленні, добирати до слів — назв пред- метів слова — назви ознак; формувати вміння добирати близькі і протилежні за значенням слова; перевірити вміння учнів сприймати текст на слух та давати відповіді на поставлені запитання (аудіювання); виховувати культуру мовлення.


 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

 

Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить.


 

II. каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

 

Що за пташка в небі в’ється, Заливається, сміється? Цілий день дзвенять пісні, Жаль, що тільки навесні. Так назви ж бо без відмовок,

Що ця пташка... (жайворонок).

— Запишіть каліграфічно.

Жа йв нок вор жайворонок

В небі жайворонок в’ється.

III. мотивація навчальної діяльності

— Прочитайте прислів’я.

на чорній землі білий хліб родить.

— Назвіть слова, протилежні за значенням.

— На сьогоднішньому уроці ми будемо добирати слова — назви

ознак, близькі і протилежні за значенням. А ще проведемо аудію-

вання. Тож до роботи!

IV. Формування знань, умінь та навичок

1 Фронтальна робота

— Слова — назви ознак у поданих словосполученнях замініть словами, близькими за значенням.

чиста вода … — (прозора вода); прудка білочка … — (метка білочка); сонячний день … — (ясний день);

безстрашний льотчик … — (хоробрий льотчик);

холодна зима … — (люта зима);

ясне небо … — (безхмарне небо).

2 Робота в парах

— Прочитайте текст. Спишіть його, замінивши слова — назви ознак іншими, протилежними за значенням.

Над дорогою стоїть старий низенький будинок. Вікна в ньому маленькі, темні. Біля будинку старий сад.

 

3 Гра «Вгадай, хто це? що це?»

Великий, просторий, світлий, чистий — … Дерев’яний, червоний, тонкий, м’який — … Теплий, тихий, весняний, погожий — …


 

Високий, могутній, гіллястий, широкий — … Велика, довгаста, жовта, солодка — … Кругле, солодке, червонобоке, смачне — …

словадля довідки:диня, клас, день, дуб, олівець, яблуко.

V. аудіювання

Учитель читає текст. Учні дають відповіді на запитання.

яК СлОН УряТУВАВ ХАЗяЇНА ВІД ТиГрА

індійськанародна казка

В Індії багато ручних слонів. Один індієць пішов зі своїм сло- ном у ліс по дрова.

ліс був глухий і дикий. Слон протоптував господареві дорогу і валив дерева, а господар навантажував їх на слона.

раптом слон перестав слухатися господаря, почав оглядатися, трясти вухами, а потім підняв хобот і заревів.

Господар глянув навкруги, але нічого не помітив. Він розсер- дився на слона й ударив його по вухах гілкою. А слон загнув хобот гачком, щоб підняти господаря на спину. Господар подумав, що йому буде зручніше правити слоном, коли він сяде на нього. Він сів на слона і став бити його гілкою по вухах, а слон тупцював на місці й вертів хоботом. Потім завмер і насторожився. раптом із-за кущів вискочив здоровенний тигр, потрапив лапами на дрова, і дрова посипалися. Тигр хотів плигнути другий раз, та слон уже обернувся, схопив хоботом тигра поперек живота, здавив, наче товстим канатом. Тигр роззявив пащу і дригав лапами. А слон під- няв його вгору, потім ударив об землю і почав топтати ногами. І слон розчавив тигра.

Коли господар отямився від страху, то сказав:

— який я дурень, що бив слона. А він мені врятував життя.

Господар дістав з торбини хліб, що приготував для себе, і увесь

віддав слону.







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 374. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия