Студопедия — Регулювання дихання с-х культур, що зберігаються, і продуктів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Регулювання дихання с-х культур, що зберігаються, і продуктів






Велике значення для зберігання зерна, плодів, овочів, коренеплодів, бульб має створення відповідних зовнішніх умов. Під час зберігання с-х продуктів йде процес дихання, в результаті якого виділяється енергія у вигляді тепла, вуглекислота і вода, витрачаються органічні речовини і зменшується їх маса.

У зберіганні с-х продуктів найбільшу питому вагу займає зерно (злакових культур, насіння різних культур). Для зберігання зерна (насіння) велике значення має його вологість. Сухе зерно володіє * енергією дихання, добре зберігається не розвивається самозігрівання. Навпроти вологе зерно інтенсивно дихає, швидко нагрівається і приходить в непридатність. Для нормального зберігання зерна злакових і бобових культур гранична вологість складає 13-14%, а для насіння олійних 8-9%. При вологості вище за ці значення в насінні з'являється вільна вода, а це прискорює біохімічні процеси, у тому числі і дихання.

Іншим чинником, від якого залежить енергія дихання, є температура. При зберіганні плодів і овочів температура – головний чинник. Тут не доводиться говорити про вологість, тому що у цих с-х продуктів вологість достатньо висока. При зберіганні *, овочів, коренеплодів і бульб зменшується вміст води і суха маса. Втрата води і сухої маси * температурою зберігання.

Виконати таблицю.

Дані таблиці свідчать про те, що підвищення температури зберігання веде до великої втрати і води і сухої маси. Найменша втрата води і сухої речовини при температурі зберігання близько 0 0С. Тому якнайкращою t зберігання с-х продуктів, таких як фрукти і овочі є температура 0 0С. Овочі і фрукти зазвичай зберігають в холодильниках при t не вище 3-7 0С. Продукція окремих с-х культур зберігається при мінусових температурах. Так сорти пізньостиглих слив заморожують і зберігають протягом декількох місяців (3-4 міс.) в промороженому стані. А ми вже знаємо, що в проморожених тканинах (дихання майже відсутнє) дихальні процеси пригнічені.

Навіть при тривалому зберіганні не втрачають аромату і смаку плоди і ягоди, зневоднені способом сублімації. Технологія ця зводиться до заморожування фруктів і овочів у вакуумі. Розфасована після такої обробки в целофанові пакети продукція садів і городів зручна для транспортування. Якщо сублімовані продукти опустити перед вживанням у воду, як вони набувають первинного свіжого вигляду і смаку.

Сублімація – сублімація, перехід речовини з кристалічного стану безпосередньо (без плавлення) в газоподібний.

У практиці зберігання бульб картоплі на "дихання" іноді впливають хімічним речовинами і іонізуючими променями. З хімічних речовин використовують метиловий ефір * кислоти. Картоплю пошарово обпилюють дустом, який складається з інертного наповнювача, глини і містить до 3-5% метанового ефіру * оцетової кислоти.

Останнім часом * бульби картоплі * * у-лучами за допомогою радіоактивного кобальту. Затримка проростання бульб під впливом опромінювання викликається сукупною дією ряду чинників. З чинників тих, що відносяться до дихання це пригноблення активності ферментів і зменшення інтенсивності газообміну тканин бульб.

Останніми роками набуває поширення новий напрям в зберіганні с-х культур в модифікованому газовому середовищі. У цих умовах зберігають фрукти і виноград. У модифікованому газовому середовищі створюється підвищена концентрація вуглекислого газу. У середовищі із зміненим газовим станом знижується дихальна активність тканин продуктів, що зберігаються.

Це ми розглянули прийоми регулювання диханням тих с-х продуктів, які вже прибрані. Але управляти диханням з метою кращого зберігання можна ще і в полі, коли рослини ще (так би мовити) на кореню. Так, наприклад, обробка посівів цукрового буряка і картоплі за 2-3 тижні до прибирання розчином *** з розрахунку 9 кг/га приводить до зменшення втрати крохмалю і цукру в 2-3 рази при зберіганні цих культур. Так через п'ять зберігання в коренеплодах цукрового буряка з посівів оброблених у такий спосіб, втрати цукру складають 5-4%, а з необроблених 10,6% від змісту при прибиранні.

Можливість застосування **** для ингібування біохімічних процесів з метою підвищення продуктивності показана і на інших культурах.

Таким чином, створюючи певні зовнішні умови або впливаючи окремими чинниками можна спрямовувати процес дихання на максимальну продуктивність рослин і мінімальну втрату органічних речовин при зберіганні.

Зберігання вологого зерна пивоварного ячменю

Значна частина зерна, що поступає на зернотік, а також державні підприємства, особливо у вологі роки, має підвищену вологість. Підсушити в потоці і довести до нормальної вологості не завжди можливо. Тому виникає необхідність тимчасової консервації вологого зерна охолодженим повітрям для попередження його самозігрівання і погіршення якості. Дані свідчать: зберігання зерна вологістю 16,5-17% при температурі -2-4 0С не зробило негативного впливу на його посівні якості. Енергія і здатність проростання * до 95,2-96% і впродовж 120 днів зберігання знаходилися в межах 89,7-92,9%.

Стр.6 рукопису

Вивчена дія на інтенсивність дихання і ряду інгібіторів. У тканинах рослин цукрового буряка після обробки *** помітно знижується інтенсивність поглинання кисню в процесі дихання. Вважають, що дія інгібіторів зростання на рослини пов'язана із зміною активності ферментних систем. Ця група речовин інгібірує транспортування ауксинів в концентраціях стимулюючих дихання.

Іонізуюче випромінювання. Вивченню іонізуючого випромінювання у-лучей на зростання і обмін речовин в тканинах рослин приділяється велика увага. Рослини і насіння опромінюють ***************. У дослідах з опромінюванням з'ясувалося, що насіння різних рослин і сортів неоднаково реагує на дію у-лучей. Дія у-лучей на дихання рослин змінюється також і залежно від характеру стану тканин. Так у бульб картоплі після опромінювання кобальтом З дозою 10 і 20 тис. рентген інтенсивність дихання очок знижується тоді як тканини м'якоті (впродовж 20 днів після опромінювання) дихають інтенсивніше. Під дією іонізуючого випромінювання в тканинах рослин знижується інтенсивність окислювального фосфорилування мітохондрій.

При окислювальному фосфорилуванні *** 2/3 * отже після обробки у-лучами *****************

Вплив хімічних і механічних *. При дії на рослини отруйними речовинами ефір, пурідін, наркотиків – морфін, кокаїн спостерігаються різкі зміни в інтенсивності дихання. При малих дозах ці речовини стимулюють виділення вуглекислот в 10,5-3 рази. При великих дозах дихання швидко падає.

Хим. подразник Кількість СО2, що виділяється, міліграм
* *
Ефір    
Кокаїн    

 

У якості * можуть діяти не тільки хімічні речовини, але і механічні дії. Так просте згинання або потирання листа * протягом всього однієї хвилини збільшують інтенсивність дихання в 2-3 рази. Лише через декілька діб воно знижувалося до величини тієї, що характеризує контрольні, такі, що не піддалися роздратуванню листя.

Розрізання бульб, коріння, стебел під час збирання врожаю - все це викликає збільшення інтенсивності дихання в 2-3 рази. Коріння цукрового буряка перед прибиранням мало інтенсивність дихання рівну 35 міліграм СО2. Відразу після прибирання інтенсивність дихання збільшилася до 50 міліграм, а через добу після прибирання воно вже складало 70 міліграм. Збільшення інтенсивності дихання в результаті поранення рослин в ході прибирання призводить до зниження якості продукції. Наприклад, стебла цукрового очерету не перероблені відразу після рубки можуть втрачати за 15 днів лежання на плантації до 50-80% цукру в результаті сильної збільшеної інтенсивності дихання.







Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 838. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия