Студопедия — Модуль 1 Фінансовий аналіз: інструменти для прийняття управлінських рішень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Модуль 1 Фінансовий аналіз: інструменти для прийняття управлінських рішень






Змістовний модуль 1. Теоретичні засади фінансового аналізу

Тема 1: Значення і теоретичні засади фінансового аналізу

 

Мета: засвоєння, поглиблення та систематизація знань про сутність, значення та теоретичні засади фінансового аналізу.

 

План вивчення теми

1. Сутність, завдання, особливості фінансового аналізу.

2. Методи фінансового аналізу.

Методичні рекомендації до самостійної роботи

Самостійна робота студентів з теми передбачає:

· вивчення теоретичних понять, положень;

· визначення умов використання методів фінансового аналізу;

· оволодіння методикою проведення основних етапів фінансового аналізу;

· огляд ключових категорій та термінів;

· відповіді на контрольні питання для перевірки отриманих теоретичних знань.

В результаті роботи з літературою, наведеною для даної теми, студент повинен:

· отримати, засвоїти, систематизувати та закріпити знання із програмних питань;

· зрозуміти і запам’ятати основні поняття, терміни;

· відповісти на контрольні питання для закріплення отриманих теоретичних знань.

 

Сутність фінансового аналізу полягає у підборі, систематизації та вивченні даних про фінансові ресурси підприємства та їх використання з метою мобілізації коштів, необхідних для виконання запланованих завдань та погашення фінансових зобов’язань в процесі господарської діяльності підприємства. Досить часто фінансовий аналіз називають аналізом балансу. Адже у свій час саме аналіз балансу і комерційна арифметика (у сучасному розумінні фінансовий менеджмент) були покладені в основу фінансового аналізу.

Фінансовий аналіз продовжує розвиватися і сьогодні, адже фінансовий стан підприємства і перспективи його зміни знаходяться під впливом не лише факторів фінансового характеру, але й зовнішніх, які динамічно змінюються.

Таким чином, фінансовий аналіз – це метод оцінки та прогнозування фінансового стану підприємства. Його зміст визначається предметом, метою та завданнями, які він дозволяє вирішити.

Мета фінансового аналізу – інформаційно забезпечувати прийняття рішень, на які істотно впливають фактичні та прогнозні дані про фінансовий стан підприємства.

Предметом фінансового аналізу є фінансові ресурси та їх кругообіг у процесі фінансово-господарської діяльності.

Основними завданнями фінансового аналізу є:

1. Аналіз динаміки основних показників фінансового стану підприємства та відповідності їх критеріальним значенням.

2. Аналіз забезпеченості підприємства фінансовими ресурсами, їх склад та динаміка.

3. Оцінка ефективності використання майна підприємства та джерел його формування.

4. Аналіз грошових потоків та інвестиційної привабливості підприємства.

5. Розробка рекомендацій щодо прийняття економічно обґрунтованого управлінського рішення.

Процедурний бік методології і методики фінансового аналізу регулюють його основні принципи:

1. Періодичність

2. Динамічність

3. Точність

4. Комплексність

5. Об’єктивність

6. Оперативність

Принцип періодичності дозволяє створити цілісне уявлення про динаміку фінансових коефіцієнтів шляхом проведення регулярного аналізу фінансової звітності підприємства (щоквартально, щорічно).

Динамічність фінансового аналізу дозволяє простежити зміни показників фінансового стану у часі.

Точність фінансового аналізу полягає у правильному використанні існуючих методів та методик розрахунку фінансових коефіцієнтів, що дозволить практично дослідити аналізований об’єкт.

Комплексний підхід до аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства полягає у всебічному охопленні всіх аспектів фінансово-господарської діяльності підприємства.

Оперативність фінансового аналізу визначається впливом аналітичної інформації на прийняття управлінських рішень, що дозволить своєчасно розробити та вжити систему необхідних заходів для виправлення виявлених диспропорцій у стані господарюючого суб’єкта.

Фінансовий стан підприємства характеризується величиною, складом і структурою активів, власного капіталу і зобов'язань, відповідні співвідношення яких обумовлюють фінансову стійкість платоспроможність і ефективність використання економічного потенціалу підприємства.

Аналіз фінансового стану за звітний період починається з його загальної оцінки за даними балансу. А для того щоб проаналізувати весь фінансовий стан підприємства, необхідний етап, що передує проведенню аналізу, тобто зведення звітного балансу до такої форми, що, з одного боку, уможливлює об’єктивний аналіз, а з другого – є максимально зручною для проведення аналітичних розрахунків.

Аналіз балансу (ф. 1) починається з експрес-аналізу, метою якого є поточна і достатньо швидка оцінка фінансового стану і динаміки розвитку підприємства. Експрес-аналіз балансу проводиться в кілько етапів:

1) підготовчий;

2) попередній огляд бухгалтерської звітності;

3) читання балансу.

Мета першого етапу – переконатися в тому, що баланс готовий до читання. Для цього проводиться проста розрахункова перевірка балансу за формальними ознаками і по суті. На цьому етапі треба перевірити правильність заповнення граф, наявність усіх необхідних форм і додатків, перевірити валюту балансу і всі проміжні підсумки, а також переконатися, чи відповідає складений баланс усім вимогам П(С)БО.

На другому етапі необхідно ознайомитися з Примітками до звіту, оцінити тенденції основних показників діяльності, можливу якісну модифікацію фінансового стану підприємства в майбутньому.

Основний етап в експрес-аналізі – третій, тобто читання балансу. Він передбачає попереднє загальне ознайомлення з результатами роботи підприємства і його фінансовим станом

Фінансовий аналіз, як засібнакопичення, трансформації й використання інформації фінансового характеру, є прерогативоюнайвищої ланки управлінських структур підприємства,здатних впливати на формування фінансових ресурсів через ефективність управлінських рішень.

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 405. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия