Студопедия — Р обота над скоромовкою.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Р обота над скоромовкою.






Під час цієї роботи вихователь може використовувати

іграшкові одяг і меблі.

— Лялька Катруся прийшла з прогулянки, роздяглася

й обережно поскладала свої речі до шафи.

— Де лежить шапка? (На шафі.)

— Де висить шуба? (У шафі.)

Після цього вихователь пропонує послухати скоромовку.

На шафі шапка, у шафі шубка.

— Хто з вас зможе повторити скоромовку?

— Давайте промовимо її разом спочатку тихо, потім го-

лосно.

— Який звук зустрічається найчастіше в цій скоромовці?

— Назвіть слова зі скоромовки, у яких є звук [ш].

7. Підсумок заняття.

— Який одяг ми вдягаємо зараз, коли виходимо на вули-

цю? Чому?

— Хто може визначити, з якої тканини зшиті його речі?

 

Січень 3 тиждень

Тема. Уживання іменників із прийменниками. Транспорт.

Мета: учити складати описову розповідь за запитаннями;

вправляти у вживанні іменників з прийменниками

в різному значенні, закріпити узагальнююче поняття

«транспорт»; тренувати в орієнтуванні в просторі, роз-

вивати мовне дихання, артикуляційний апарат; вихову-

вати самостійність.

Матеріали: демонстраційний: іграшки: вантажівка, легкова маши-

на та кошик; предметні картки із зображеннями різних

видів транспорту (наземний, водний);

роздавальний: паперові літаки на ниточках.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем.

Вихователь читає дітям вірш.

Пісенька веселих пасажирів

Усі наші мами,

Усі наші тата,

І дядечки, й тіточки всі

Щоранку їдуть,

Спішать на роботу

В трамваях, метро, на таксі…

Г. Алексеєва

— Про що цей вірш?

— Хто поспішає на роботу?

— На чому люди їдуть на роботу у вірші?

— Як можна назвати одним словом трамвай, метро, таксі?

Це… (транспорт).

— Який транспорт їздить вулицями нашого міста?

3. Складання описової розповіді.

Вихователь показує дітям іграшкову вантажівку, ставить

запитання.

— Що це за машина?

— Яка вона?

— Що в неї є?

— Що може робити вантажівка?

— Чим тобі подобається ця машина?

Аналогічно діти розглядають легкову машину.

Далі вихователь пропонує дітям скласти розповідь про

вантажівку. Залежно від того, як підготовані діти, вихователь

може надати зразок розповіді або починати речення і пропону-

вати дітям закінчувати.

«Це… (вантажівка). Вона… (велика, красива, зеленого кольору).

У машини є… (кузов, кабіна, колеса). Вантажівка перево-

зить… (вантаж). Вона мені подобається, тому що…»

Вихователь може запропонувати розповісти про інші маши-

ни. Про кожну іграшку можна послухати 2—3 розповіді.

4. Фізкультхвилинка.

Діти в довільному порядку розташовуються по груповій

кімнаті. Вони мають щільно стиснути пальці рук, між долоня-

ми залишити невеликий простір. Вихователь читає вірша, діти

рухаються по кімнаті, імітуючи руками рух човника по воді.

Хвилі носять

Човник наш,

Він пливе по річці,

Не боїться потонути,

Хоч і невеличкий.

5. В права «Де що стоїть».

На дошці, над дошкою, під дошкою розташовані малюнки

із зображеннями різних видів транспорту.

Вихователь звертає увагу дітей на малюнки. Перший раз

вправу можна провести, використовуючи два види, напри-

клад: водний і наземний. Далі можна залучити до обговорення

повітряний транспорт.

Дитина, беручи малюнок, говорить: «Це човен. Він стояв

під дошкою». Після чого викладає зображення водного транс-

порту у кошик, наземного — на стіл.

Коли всі малюнки зібрані, вихователь пропонує дітям спо-

чатку назвати машини, які належать до водного транспорту,

потім — до наземного.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 783. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Гидравлический расчёт трубопроводов Пример 3.4. Вентиляционная труба d=0,1м (100 мм) имеет длину l=100 м. Определить давление, которое должен развивать вентилятор, если расход воздуха, подаваемый по трубе, . Давление на выходе . Местных сопротивлений по пути не имеется. Температура...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия