Студопедия — Листопад 1 тиждень. Тема.Складання розповіді за зразком
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 1 тиждень. Тема.Складання розповіді за зразком






Тема. Складання розповіді за зразком. Професії.

\Мета: учити складати розповіді за малюнками, за зразком;

розвивати вміння слухати розповіді інших; поповню-

вати словниковий запас дітей словами — назвами

професій, продовжувати роботу над розвитком уміння

виділяти певний звук; учити культури спілкування,

виховувати поважне ставлення до людей усіх професій,

працелюбність, уміння слухати інших.

Матеріал: демонстраційний: малюнки із зображеннями вчителя,

кухаря, водія; тексти віршів про представників різних

професій.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Г ра «Знайди звук».

Вихователь пропонує послухати вірш. Якщо діти почують

звук [с] — вони мають зобразити рукою, як тече вода; якщо

звук [ч] — показати руками, як їде потяг.

Синя в світлій кісці стрічка —

Це Світланка, це сестричка.

Від сестрички і від сонця

Світлими стають віконця.

Вихователь звертає увагу дітей на слова сестричка,

стрічка.

Діти мають самостійно зробити висновок, що в цих словах

є обидва звуки — і [с], і [ч], тому треба показати і як тече

водичка, і як їде потяг.

3. Складання розповіді.

Вихователь показує дітям малюнки із зображеннями вчи-

теля, кухаря, водія, пропонує послухати невелику розповідь та

здогадатися, про кого йдеться.

— Ця людина працює у школі. Вона вчить дітей читати,

писати, лічити, малювати, читає учням цікаві книжки. Дуже

любить дітей. Хто це?

Діти вказують на малюнок із зображенням учителя.

— Чому ви вирішили, що йдеться про вчителя? Які слова

вам допомогли здогадатися? (Працює в школі; учить читати,

писати, лічити тощо.)

Вихователь може запропонувати дітям самостійно склас-

ти розповідь за малюнками про кухаря та водія. Якщо діти

не впораються із завданням, можна пограти у гру «Доповни

речення».

Вихователь починає речення, звертаючи увагу дітей на ма-

люнки, наприклад: «Ця людина працює… (у кафе, їдальні, рес-

торані). Вона готує… (їжу, обід, вечерю і т. ін.).

Ця людина одягнена в білий… (халат), білу… (хустку).

Працює вона біля гарячої… (пічки)».

4. Фізкультхвилинка.

Вранці часу я не гаю:

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко повзаю, стрибаю

І не стомлююсь ні трішки,

Бо я дужі маю ніжки.

5. Р обота над віршем.

Вихователь читає дітям вірш.

Куховарка

Хто не знає Катрю нашу?

Як вона готує!

Зварить борщ смачний і кашу

І сама скуштує.

На столі обід поставить.

Всіх покличе: — Прошу!

Їжте, їжте добрі страви,

Діточки хороші.

Г. Гриненко

— Що любить готувати Катя?

— Як вона всіх запрошує? Послухайте ще раз:

«Всіх покличе: — Прошу!»

— А як би ви запросили до столу друзів?

Вихователь звертається до 3—4 дітей із проханням запро-

сити до столу.

— Які слова ви скажете після того, як скуштуєте

страви?

6. Г ра «Знайди зайве слово».

Гра проводиться на килимку. Діти сідають у коло.

Вихователь пропонує послухати слова та знайти зайве. Той,

хто знайде, має встати й підняти вгору палець. Ті, хто викри-

кують, вибувають із гри. Відповідати можна, тільки коли дозволить

ведучий. Ця гра спрямована на те, щоб діти вчилися

стримувати свої емоції та прислуховувалися до відповідей ін-

ших дітей.

Слова: учитель, водій, кухар, будівельник, будинок.

Стрибає, бігає, полює, вовк.

Корова, свиня, вівця, ричить.

Вчить, будує, кастрюля, кухар.

Сестричка, Світланка, світлиця, Олена.

Цвях, цегла, будинок, цуценя.

7. Підсумок заняття.

— З якими професіями ви сьогодні ознайомилися?

— Ким працюють ваші батьки?

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 553. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия