Студопедия — ЗАНЯТТЯ 1
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 1






Тема. Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі:

над, під, за.

Мета:формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати власти-

вості предметів, знаходити спільну властивість групи пред-

метів; учити визначати місце розташування предметів; за-

кріпити навички орієнтації в просторі; виховувати вміння

чути й виконувати інструкції вихователя.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плакат із зображенням

овочів, картинка дзвіночка; набір предметних картинок

(транспорт, інструменти — по п’ять картинок);

роздавальний: конверти з наборами картинок з будь-якої

теми (наприклад, фрукти: яблуко, груша, слива; овочі: ци-

буля, помідор, огірок), картки для вправи «Якої фігури не

вистачає».

Хід заняття

1. Психогімнастика*.

2. Гра «Збери листівки».

На фланелеграфі прикріплений плакат із зображенням

овочів.

— Скажіть, що зображено на плакаті?

— Скільки всього предметів? Назвіть їх одним словом.

(Овочі.)

— Плакат називається «Овочі». Чи правильно буде, якщо до-

дати до цього плаката малюнок дзвіночка?

Вихователь прикріплює поруч із малюнками овочів малюнок

дзвіночка. Діти обговорюють дію вихователя й висловлюють свою

думку.

— У кожного з вас на столі лежать конверти. Дістаньте малюн-

ки із конвертів, і розкладіть їх на дві групи. Дайте назву кожній.

Вихователь надає індивідуальну допомогу за необхідності.

3. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям показати рухи різних тварин.

Гусениця — це обережна комаха. Вона пересувається по землі,

гілкам, листочкам повільно й одразу завмирає, якщо лякаєть-

ся. Кішка — дуже рухлива тварина. Вона вміє стрибати, лазити

* Зразки проведення психогімнастик див. на с. 117.

по деревах, грати з м’ячем, клубком ниток. Вона ступає зовсім

безшумно, начебто крадеться. Коли кішка бачить мишку, вона

завмирає. Птах уміє літати, ходити або стрибати по землі. Птах,

який летить у повітрі, зупинитися не може. Помітивши небезпеку,

він швидко змінює напрямок, завмерши на секунду.

Діти імітують рухи тварин під музику. Коли музика затихає,

діти завмирають і не рухаються до наступного сигналу.

4. Гра «Що змінилося?».

Вихователь пропонує дітям підійти до фланелеграфа, на яко-

му прикріплені п’ять картинок.

— Розгляньте малюнки. Назвіть зображені предмети одним

словом.

Вихователь пропонує дітям закрити очі та прибирає одну кар-

тинку. Діти, розплющивши очі, мають помітити і сказати, чого не

стало. Можна ускладнити завдання, не прибираючи, а додаючи

картинку із зображенням предмета з іншої групи.

5. Вправа на орієнтування у просторі.

З а пропонуйте дітям запам’ятати, що знаходиться перед та

за ними, потім заплющити очі й назвати ці предмети. Таку саму

вправу можна виконати з орієнтуванням, використовуючи слова

ліворуч—праворуч, внизу—вгорі.

6. Вправа «Якої фігури не вистачає».

На столах у дітей картки (зразок див. у додатку на с. 123).

Вихователь пропонує розглянути, як розкладені геометричні фі-

гури в клітинках у першому ряді.

— Назвіть фігури в першому ряді. Скільки їх?

— Які фігури в другому ряді?

— Яку фігуру необхідно додати?

— Які фігури в третьому ряді?

— Якої фігури бракує? Покладіть картку з відповідною фі-

гурою.

Завдання на другій картці діти виконують самостійно. Варто

лише звернути їхню увагу на те, за якою ознакою відрізняються

фігури.

7. Підсумок заняття.

— Що вам найбільше сподобалося виконувати на занятті?

— Які завдання були для вас легкими? важкими?

— Розкажіть, які предмети в групі розташовані над шафою,

під столом, біля шафи з іграшками, на підвіконні?

 

 

Вересень 2 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 579. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия