Студопедия — Ставки та особливості податків в Швейцарії
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ставки та особливості податків в Швейцарії






 

Основними податками, підлягають до оплати з боку фізичних осіб, є податок на доход і майно. Під фізичними особами маються на увазі приватні особи і товариства.

В таблиці 1 подано ставки основних видів податку, сплачуваних в Щвейцарії в 2013-2014 рр. [2]

 


 

Таблиця 1 – Основні податкові ставки в Щвейцарії [2]

Вид податку Відсоткова ставка
1. Федеральний податок на прибуток корпорацій 3,39-9,80%
2. Федеральний податок на акціонерний капітал 0,825%
3. Федеральний податок з обороту 6,2-9,3%
4. Кантональний податок на прибуток корпорацій 3,5-10%
5. Кантональний податок на акціонерний капітал ~ 1,5%
6. Комунальні податки 90-140%
7. Внески на соціальне забезпечення 10,7%
8. Акцизні збори -
9. Гербовий збір 0,1-3%

 

З прямих податків при оподаткуванні фізичних осіб найбільше значення має прибутковий податок з фізичних осіб. Їм оподатковуються доходи резидентів або тимчасових нерезидентів, які здійснюють прибуткову діяльність в Швейцарії. Об'єктом оподаткування є такі види доходів: від залежних і незалежних фірм, що надають побутові послуги; компенсаційні; додаткові; від нерухомого та рухомого майна; приріст капіталу і збільшення розміру власності; лотерейні призи.

Прибутковий податок з фізичних осіб сплачують усі особи, які здійснюють прибуткову діяльність в Швейцарії. Максимальна ставка становить 11,5%.

Витрати, пов'язані з отриманням доходу, піддаються вирахуванню з валового доходу. Віднімаються також витрати на транспорт (0,60 шв.франків / км), витрати на харчування, якщо платник податків не харчується вдома (2800 шв.франків на рік), вартість навчання, книги, інструменти, робочий одяг (3% чистого доходу в межах від 1800 шв.франків до 3600 шв.франків на рік).

Податки на соціальний захист платять робітники, роботодавці та приватні підприємці. Працівники сплачують внески до фондів соціального страхування, правила аналогічні правилам корпорацій. Громадяни країни, а також іноземні особи, які мають прибуткові активи в Швейцарії, повинні робити внески до пенсійного та страхової фонди, а також до фонду безробіття. Сума, яка вноситься за даний податок, становить приблизно 10,1% на рік. Половину платить працівник, а другу половину - роботодавець.

Сума до фонду безробіття становить 3% від річної заробітної плати. У більшості випадків, внески за медичну страховку є обов'язковим правилом у всіх кантонах. Витрати на медичну страховку покриваються громадянами країни за їх власний рахунок, однак, багато компаній добровільно вносять суму за страхування їх працівників. В цілому, внески за соціальне страхування складають 13,1% заробітної плати робітника.

Існують додаткові відрахування: знижки для батьків-одинаків, утриманців і т.д., страхові збори і відсотки по ощадних депозитах. Максимальна конфедеративна ставка становить 11,5% (встановлено 16 шкал оподаткування). Ставки кантонів і муніципалітетів застосовують коефіцієнти, які залежать від місця отримання доходу. Коефіцієнти встановлюються щорічно відповідно до фінансових потреб політичних органів (в кантоні Женева встановлено коефіцієнт - 1,485, а муніципальний коефіцієнт - 0,455). Кантони встановлюють свої відрахування. У кантоні Женева, наприклад, ставки прибуткового податку з фізичних осіб встановлені в межах від 0,25 до 17,95% [3, c. 80-81].

Фізичні особи сплачують податок з лотерей. Кантонами стягується також і податок на транспортні засоби.

Податки зі спадщини і дарувань стягуються тільки кантонами. Базовою оцінкою для оподаткування є ринкова вартість. У кантоні Женева встановлені ставки за принципом подвійної регресії (ступінь споріднення і вартість подарунків). Ставки змінюються від 0 до 26%. Мито, які також відносяться до непрямих податків. Кантони можуть встановити податкові канікули на 10 років корпораціям, створеним на території кантону і представляє економічний інтерес для кантону.

Пропорційний податок на власність коливається між 0,3 і 0,5% і їм обкладається чистий дохід фізичних осіб у кожному з кантонів Швейцарії. Їм обкладається вся вартість активів (наприклад, доходу від нерухомості, або пайових часток), після вирахування всіх неявних заборгованостей.

Потрібно також зауважити, що Швейцарія підписала угоду про уникнення подвійного оподаткування з 60 країнами світу, в тому числі, з Казахстаном, Росією та Україною. Крім цього, як вже згадувалося вище, багато кантони передбачають пільгові податкові ставки для підприємств з певними видами діяльності. Так, наприклад, для підприємств з переважною діяльністю за межами Швейцарії оподаткування значно скорочується. Пільгове оподаткування передбачено також для виробничих, холдингових, торгових підприємств, підприємств з пайовою участю та деяких інших видів підприємств.

Конкуруючі податкові системи та розподіл прямих податків за трьома сферам конфедерації, кантону і муніципальної одиниці породили в Швейцарії експериментальне поле, яке єднає відносно низькі податки з хорошою соціальною інфраструктурою. Відзначимо основні податкові переваги для окремих форм підприємств:

1. Доміцильовани підприємства

У разі доміцильованих підприємств, йдеться про підприємства, які ведуть свою діяльність виключно на ринках за межами Швейцарії, тобто як постачальники, так і покупці повинні знаходитися за межами Швейцарії, і товар, взагалі не повинен потрапляти на територію Швейцарії.

Підприємства цього типу повинні відповідати таким вимогам:

• доміцильовани підприємства не володіють правом мати власний офіс в Швейцарії, а також вести будь-яку діяльність на території країни (за деякими винятками). Діяльність за межами Швейцарії необмежена.

• керівництво компанії повинне знаходитися за межами Швейцарії.

• цей вид компанії не дозволяє володіння майном і землею на території Швейцарії.

У разі відповідності вищезазначеним вимогам, підприємство вважається доміцильованим і звільняється, в основній своїй масі, від кантональних податків (федеральний податок становить 8.5%). Для кантонального податку на капітал встановлюється пільгова ставка.

2. Адміністративні підприємства

У цю категорію потрапляють підприємства, які надають послуги на території Швейцарії (такі як реклама, маркетингові та адміністративні послуги, фінансова та технічна підтримка) тільки для філій своїх зарубіжних компаній і дочірніх фірм. Підприємства цього типу можуть мати на території Швейцарії офіс і персонал. Оподаткування здійснюється за таким же принципом, як для доміцильованих підприємств і підприємств змішаного типу. Податок на капітал відсутній.

3. Підприємства змішаного типу

Підприємства змішаного типу здійснюють, на відміну від доміцильованих підприємств, не виключно, а переважно зарубіжну діяльність.

Підприємства цього типу повинні відповідати таким вимогам:

• Власник або компанія-власник повинні бути зарубіжними особами.

• Основна діяльність компанії (доходи повинні, як мінімум, на 80% надходити з-за кордону) здійснюється за межами Швейцарії, як, наприклад, у випадку з торговим підприємством, яке має офіс на території Швейцарії для управління своїми міжнародними операціями, однак не веде на території країни ніякої торгової діяльності або зводиться до мінімуму (до 20% максимум).

• Підприємство змішаного типу може мати офіс і персонал як на території Швейцарії, так і за її межами.

Чистий прибуток з-за кордону обкладається податком тільки на базі обсягів діяльності в Швейцарії, тобто, в залежності від цих обсягів, обкладенню податками підлягає тільки від 10% до 30% прибутку, що надійшла від діяльності за кордоном. Прибуток, отриманий від діяльності в Швейцарії, оподатковується згідно звичайним податковим ставкам.

4. Холдингові підприємства

Однією з найбільш привабливих форм підприємства для зарубіжних підприємців на території Швейцарії є холдингове підприємство. Холдингом вважається підприємство, основною метою і діяльністю якого є довгострокова участь у діяльності інших підприємств або в управлінні майном, яке переважним чином складається з акцій. Це означає наступне: прибуток від участі (дивіденди, прибуток на вкладений капітал і т.д.) в довгостроковій перспективі повинна становити мінімум 2/3 від загальних надходжень, або вартість участі, в довгостроковій перспективі, повинна становити мінімум 2/3 від вартості загальних активів.

Розрізняють такі форми підприємств:

• холдингове підприємство в чистому вигляді

• підприємство з елементами холдингової діяльності або з пайовою участю в діяльності інших підприємств [1, c. 46-47].

Саме остання форма підприємства найбільш наближається за змістом до традиційних офшорних підприємств, оскільки користується значними перевагами пільгового оподаткування на рівні держави і кантону. У разі холдингового підприємства в чистому вигляді, федеральний податок, а також податок на прибуток на рівні кантону і общини, не сплачується.

Таким чином, при правильному використанні механізмів пільгового оподаткування, можна досягти значного зниження податків, що, разом з фактором престижності (на тлі традиційних офшорних зон), є одним з головних аргументів на користь заснування підприємства на території Швейцарії.








Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 420. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия