Студопедия — Эксперимент;
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Эксперимент;






бақылау;

тәжірибелерді зерделеу;

тестілеу;

экспертиза;

 

Оқыту-бұл:

оқушы мен мұғалімснің мақсатты түрде білім, білік және дағдыны меңгеруге бағытталған өзара әрекет жасау прорцесі;

тұлғалық қасиеттерді қалптастыру;

жеке адамның қалыптасу процесіне ішкі және сыртқы факторлардық ықпалы;

адамның арнайы мақсат көздеген әрекеті;

мұғалімнің басқаруымен жүргізілетін процесс;

 

Дүниетанымның ақпаратты-бейнелі қызметі байланысы:

қоршаған ортадағы оқиғалар мен құбылыстарды қабылдау тәсліне және оның адас санасында бейцнеленуіне;

адамның қоршаған орта құбылыстарын өз көзқарасы мен сенімдері, өзінің дүниетанымы тұрғысынан бағалануына;

адамның тәртібі мен іс-әрекеті арқылы оның санасын, көзқарасы мен сенімін анықтауға;

адамның мінез-құлық өзгерістеріне байланысты;

барлық ішкі және сыртқы әсерлерге байланысты;

 

Педагогикалық талдау обьектісі:

сабақ, тәрбие шаралары;

мұғалім, оқушы тұлғалары;

мұғалім, оқушылар іс-әрекеттері;

мектептің ата-аналармен жұмысы;

мектеп құжаттары;

 

Мұғалімдердң теориялық және практикалық дайындықтарының бірлігін қамтамасыз етуге бағытталған әдістемелік жұмыс формасы:

проблемалық семинар және практикум;

әдістемелік күн;

пәндік-әдістемелік бірлестік;

жас мұғалім мектебі,

әдістемелік кеңес;

 

Мұғалімдерді аттестациялаудағы мақсат қандай:

олардың кәсіби шеберлігінің деңгейін айқындау;

мұғалімдерді әдістемелік дайындау;

педагогикалық қызметті диагностикалау;

мұғалімдердің теориялық дайындығын жетілдіру;

мұғалімнің өздігінен білім алу жұмысын жетілдіру;

 

Оқу материалдарының мазмұны шағын, логикалық аяқталған мөлшерлермен беру:

бағдарамаланған;

дәстүрлі;

мөлшерленген;

проблемалық;

репродудивтік;

 

Тәрбиенің негізгі принциптері:

мақсаттылық, ұжымда және ұжым арқылы тәрбиелеу, баланың жақсы қасиеттеріне сүйену, тәрбиенің үздіксіздігі;

гуманитарландыру, мектеп пен отбасының ынтымақтастығы, баланың жеке басына құрмет;

тәрбиенің өмірімен байланысы, жас және дара ерекшеліктерді ескеру, оқушылардың көркемпаздылығы және шығармашылығы;

даму танмдығы, тарихилық, интегративтілік, теория мен практиканың бірлігі;

жүйелілік және бірізділік, ұғынықтылық, беріктік, көрнекілік;

 

Сабақтың типі, құрылымы анықталады:

оқушылардың іс-әрекетін ұйымдастыру түрінің сипатын;

сабақтарының жеке кезеңдерінің қойылуы ретінен;

мұғалімснің әрекетінің сипатынан;

жоспар-конспектідегі дидактикалық мақсаттардан;

мұғалімнің мақсат пен міндеттерге жетуге жұмсаған уақыттан;

 

Оқушылардың мүмкіндіктерін ескере отырып, оқытуды талап ететін дидактикалық принцип:

шамаға лайықтылық;;

белсенділік принципі;

саналылық;

ғылымилылық;

көрнекілік;

Ұйымдастыру кезеңі өткен бөлімдер бойынша тапсырмалар жүйесін орындау, қорытынды жасау:

жүйелеу және қорыту;

жаңа іскерлікті бекіәту сабағы;

жаңа білім қалыптастыру;

жаңа іскерлікті қалыптастыру сабағы;

аралас сабақ;

 

Педагогика ғылымында тәрбиенің әр түрлі анықтамаларының болуы:

тәрбиеніңі көп аспектілерінде туындайды;

педагогика ғылымында тәрбие проблемасының шешілгендігінің аймағы;

педагогтардың әртүрлі ползицияларынан туындайды;

ғылыми түсінікті күнделікті өмірлік түсініктен айыру үшін;

әртүрлі анықтамалардың болуы педагогиканың дамыған ғылым екенін көрсетеді;

 

Қазіргі білім беру парадигмасында білім беру мазмұнын төрт аспектіде қарастыруға болады:

Білім беру құндылық, жүйе, процесс, нәтиже ретінде.

Білім беру мақсат, процесс, іс-әрекет, құрал ретінде

Білім беру балабақша, мектеп, колледж, жоғары оқу орындары ретінде.

Білім беру демократияландыру, ізгілендіру, ақпараттандыру, технологияландыру ретінде.

Білім беру әлеуметтендіру, тәрбиелеу, дамыту, қалыптастыру ретінде.

 

Педагогикалық шеберлік:

Тұлғалық және іскерлік қасиеттер мен кәсіптік біліктілік жиынтығы

Тұлғалық қабілеттіліктер

Кәсіптік біліктер мен білімдер жиынтығы

Біліктілік

Тұлғалық қасиеттер

 

Оқыту принципіне жатады:

көрнекілік

эмоционалдық

тәрбиелілік

ыңғайлылық

ықыластылық

 

Жарыс дегеніміз:

іс-әрекет пен мінез-құлықты ынталандыру әдістері

белгілі бір істі тәрбиеленушілермен бірге орындау

қандай жолмен болсын басымдыққа бағыт алу

жеткен нәтижелерді бекіту жолдары

моральдық қолдау және өз күшіне сенімін бекіту

 

Жіберілген қателерді өз бетімен тауып алу, оны жою тәсілдерін іздестіру бірлігін қалыптастыруымен ерекшеленетін бақылау түрі:

Өзіндік бақылау

Машиналы бақылау

Фронтальды бақылау

Жазбаша бақылау

Текстік бақылау

 

Валидтілік, мықтылық, объектілік:

тестіге қойылатын талаптар

тест нәтижелерін өңдеуге қойылатын талаптар

тест түрлері

тест құрылымы

тест формалары

 

Алған білімді практикада қолдана білу:

іскерлік

білім

оқығандық

тәрбиелік

білімділік

 

Оқытудың сыныптық-сабақтық жүйесін жасаған кім:







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 451. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.027 сек.) русская версия | украинская версия