Студопедия — ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №7
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №7






 

Тема: Організаційна культура

Мета: Закріпити знання з теми “Організаційна культура”, навчитися формувати, аналізувати та описувати у відповідних термінах організаційну культуру.

Навчальні запитання:

1. Розкрийте зміст організаційної культури.

2. Охарактеризуйте розвиток організаційної культури.

3. Дайте порівняльну характеристику шляхів впливу культури на організаційну ефективність.

4. Як можна управляти організаційною культурою?

5. Що потрібно знати про національну культуру, щоб визначитись з її можливим впливом на організаційну культуру?

Запитання для роздумів:

Чому організаційну культуру називають “душею організації”?

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ■ Опишіть споживача Вашої “кращої організації” і дайте загальну характеристику середовища її зовнішнього впливу.

 

ІI. ■ Гра “Давайте говорити компліменти” (за джерелом 42).

Підготовчий етап гри. Розділіться на пари. Подивіться на свого напарника і подумайте, що Ви можете сказати йому приємного.

Основний етап гри. Скажіть компліменти і похваліть один одного.

Заключний етап гри. Скажіть напарникові, чи дійсно те, що він Вам сказав Ви сприйняли як комплімент. Чому?

Запитання

1. Скільки разів у день Ви говорите комусь компліменти?

2. Чи Часто Ви чуєте, як інші це роблять?

3. Як часто Ви стаєте предметом подібних похвал?

 

III. D З допомогою анкети визначте рівень сприятливості мікроклімату в колективі [26 (с. 264 – 266, перероблена)]:

 

Нижче наведено деякі характеристики роботи й життя колективу. Кожен член колективу заповнює дану анкету. При заповненні на кожній зі шкал, які визначають ступінь тієї чи іншої характеристики, зробіть дві помітки:

 

- знаком " X" вкажіть, наскільки дана характеристика притаманна Вашому колективу на сьогоднішній день;

 

- знаком " О" вкажіть те місце, яке ця характеристика повинна була б займати, на Вашу думку, у роботі й у житті колективу.

Характеристики роботи й життя колективу Кількість балів
можливість у рамках Вашого колективу вибирати напрямок своєї діяльності, зміст робіт 1 2 3 4 5 6 7
можливість у межах планових термінів установлювати на свій розсуд черговість робіт, вибирати спосіб і час їх виконання 1 2 3 4 5 6 7
можливість вибору тих людей, із ким хотілося б виконувати те чи інше завдання 1 2 3 4 5 6 7
можливість зміни напрямку робіт, виду діяльності 1 2 3 4 5 6 7
задоволеність взаєминами з колегами 1 2 3 4 5 6 7
задоволеність взаєминами з керівником (старостою) 1 2 3 4 5 6 7
можливість виявити свої ділові якості 1 2 3 4 5 6 7
визнання й схвалення товаришами Ваших трудових (навчальних), суспільних заслуг і досягнень 1 2 3 4 5 6 7
визнання й схвалення товаришами (у групі) Ваших особистих якостей 1 2 3 4 5 6 7
визнання й схвалення керівником (старостою) Ваших особистих якостей 1 2 3 4 5 6 7
одержання чітких, однозначних завдань 1 2 3 4 5 6 7
визначеність, ясність у взаєминах із керівником (старостою) 1 2 3 4 5 6 7
ступінь нервової напруги, зв'язаної з роботою (навчанням) 1 2 3 4 5 6 7
ступінь нервової напруги, пов'язаної з товаришами 1 2 3 4 5 6 7
ступінь нервової напруги, пов'язаної з керівником (старостою) 1 2 3 4 5 6 7

Інтерпретуючи результати анкетування, необхідно розрахувати середнє арифметичне за кожним показником (як за " X", так і за " О") і знайти їхнє відношення за формулою:

М = Х / О.

Чим значення М ближче до 1, тим більш сприятливим є мікроклімат у Вашому колективі.

 

ІV. D Розв’яжіть задачі [20 (c. 13)]:

1. Кредит у банку на один рік у розмірі 5 млн. гривень приніс річний дохід 100 тис. грн. Якому відсоткові річних це відповідає?

2. Підприємство має власний капітал у 100 млн. грн. і бере в банку кредит у 50 млн. грн. під 10 % річних. Прибуток складає 30 %. Яка величина доходу власника?

 

V. D З допомогою анкети оцініть психологічний клімат у колективі [за джерелом 26 (с. 266 - 267)]:

За кожним із пунктів, які нижче приводяться, ліворуч або праворуч, позначте ступінь вираженості того чи іншого твердження числами від -3 до +3. Причому варто мати на увазі, що оцінки означають:

3 - властивість виявляється завжди;

2 - властивість виявляється в більшості випадків;

1 - властивість виявляється, але рідко.

Позити-вні бали Позитивні твердження Негативні твердження Негати-вні бали
  У колективі переважає бадьорий, життєрадісний настрій У колективі переважає подавлений тон  
  Переважають доброзичливість у взаєминах, взаємні симпатії Переважають конфліктність у відносинах, агресивність, антипатія  
  Членам колективу подобається бути разом Члени колективу виражають негативне відношення до спільної діяльності  
  Успіхи або невдачі товаришів викликають співпереживання Успіхи викликають заздрість, невдачі — зловтіху  
  Члени колективу з повагою відносяться до думки товаришів Кожен нетерпимий до думки товаришів  
  Один за всіх, усі за одного Кожен за себе  
  Почуття гордості за кожного члена колективу Члени колективу байдужі один до іншого  
  Кожен активний, повний енергії Кожен інертний, пасивний  
  Спільні справи всіх захоплюють Колектив неможливо підняти на спільну справу  
  У колективі справедливо відносяться один до іншого Колектив розпадається на “привілейованих” і “знедолених”  

Щоб обробити результати, необхідно скласти всі позитивні бали, потім негативні бали і від більшої суми відняти меншу. Далі отриманий результат треба розділити на 10.

Тепер можна судити про те, сприятливий у колективі психологічний клімат (+3, +2, +1) чи несприятливий (-1, -2, -3).

 

VI. D Тренінг “Ознаки “нездорової організації”” 11 (с. 81 - 83)]:

Тема: Вивчення рівня стану Вашої “кращої організації” на основі ознак “нездорової організації”.

Мета: Ознайомити студентів із методиками діагнозу надійності функціонування підприємства, визначення його перспектив.

Хід роботи

1. Студент самостійно вибирає промислове підприємство, установу, із роботою яких він добре ознайомлений.

2. Відповіді на поставлені запитання " ознак нездорової організації" подаються у вигляді слів " так" або " ні". Підсумовується кількість " так" і " ні".

3. На основі ключа до тренінгу визначається рівень організації.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 758. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия