Студопедия — ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №5
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №5






Тема: Суб’єкт менеджменту та внутрішні змінні в організації

Мета: Закріпити знання про сутність та роль організації, а також роль та місце мікросередовища менеджменту в її управлінні.

Навчальні запитання:

1. Розкрийте сутність поняття “організація”.

2. Чому організацію розглядають як відкриту динамічну систему?

3. Назвіть загальні риси організацій.

4. У чому полягає різниця між формальною та неформальною організаціями?

5. Охарактеризуйте фактори внутрішнього середовища організації та розкрийте взаємозв’язки між ними.

6. У чому сутність ефекту синергії у процесі функціонування організації?

7. Наведіть класифікації організацій в Україні за різними ознаками.

8. Яка роль менеджменту в розвитку формальних і неформальних організацій?

Запитання для роздумів:

Чи можна в умовах України створити самокеровану організацію як систему, що діє ефективно в підприємстві та бізнесі? Що для цього необхідно? З чого треба починати? [5 (с. 121)].

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ■ Наведіть типологію організацій, які, у відповідності до існуючого законодавства, є учасниками підприємницької діяльності в Україні.

ІІ. ■ Виявлення здібностей до реактивного емоційного сприйняття події, спостережливості, імпровізації, логіки та послідовності психофізичної поведінки за допомогою гри “Телефон” (за джерелом 43)

Вам потрібно подзвонити по телефону. Адресата визначає викладач (наприклад, довідкове бюро Херсонського залізничного вокзалу, медико-психологічна консультація “Телефон довіри”, людина, яку Ви підвели не зі своєї вини тощо). Пам’ятайте, що розмова має тривати 1-3 хв., залежно від адресата.

 

IIІ. D З допомогою тесту визначте процент продуктивності запам’ятовування (за джерелом 19)

Запам’ятайте слова, разом із порядковими номерами, під якими вони значаться у списку (вісім повторів):

1. Українець 6. Кохання 11. Масло 16. Дієслово
2. Економіка 7. Ножиці 12. Папір 17. Дизайнер
3. Каша 8. Совість 13. Тістечко 18. Зима
4. Татуювання 9. Глина 14. Логіка 15. Свічка
5. Нейтрон 10. Словник 15. Соціалізм 20. Вишня

За формулою:

Пзап = (N * 100) / 20,

де N - кількість слів, які Вам удалося правильно відтворити, розрахуйте продуктивність запам’ятовування (Пзап ).

Оцінка результатів

90 – 100 %% - відмінно;

70 – 90 %% - дуже добре;

50 – 70 %% - добре;

30 – 50 %% - задовільно;

10 – 30 %% - погано;

0 – 10 %% - дуже погано.

 

IV. D Розв’яжіть задачі й дайте відповіді на запитання [20 (c. 10 - 12)]:

1.Іванов і Петров заправляють свої автомобілі бензином з однієї бочки і витрачають його за 10 днів. Установлено, що Іванов, якщо буде тільки сам витрачати бензин, витратить увесь бензин за 14 днів. За скільки днів витратить увесь бензин Петров, якщо буде користуватись ним один?

2.Чим відрізняється товар-предмет від товару-послуги?

3.Чим відрізняється запит від потреби, а потреба від нужди?

4.Чим відрізняється обмін ідеями від обміну речами?

5.Одне яблуко на ¼ більше, ніж друге і коштує у 1, 5 рази дорожче, ніж друге. Якість яблук однакова. Яке яблуко вигідніше купити?

6.На базарі нечищені горіхи коштують 1 грн. за 1 кг, а чищені – 3 грн. за 1 кг. Які горіхи вигідніше купувати (не рахуючи витрат на чищення горіхів), якщо в одному кілограмі чищених горіхів у середньому міститься 400 г ядер?

7.Реалізація ¾ партії товару займає ½ місяця. До свят реалізація йшла 4 місяці, а останні 14 тон товару було продано у святкові дні. Яка загальна вага партії товару?

V. D Зміст поняття “організація” має багато різноманітних трактовок. Однак, у менеджменті воно вживається лише у двох значеннях. У першому з них під поняттям “організація” розуміють підприємство (підприємством, за українським законодавством, називаються організації, які мають статус юридичної особи), а у другому – функція організації людської діяльності. Оскільки, організація будь-якої людської діяльності залежить від структурної побудови підприємства, то друге значення поняття організація розглядається обов’язково у контексті з першим. Запам’ятайте першу з цих трактовок і самостійно сформулюйте другу:

- організація – це соціальне утворення, яке об’єднує багато людей, діяльність яких має певну суспільно-корисну мету і певним чином координується.

 

VІ. D Розгляньте схему процесу функціонування організації як відкритої системи, доповніть її та дайте відповідь на запитання:

 

Вхід Процес перетворення Вихід

1. 2. 3. 4. 5.
Обробка та перетворення елементів входу
Ресурси: 1. 2. 3. 4.    

                       
   
       
 
 
     
 
 

 


Базові

процеси

життєді-

яльності

органі-

зації

 

 

 
 

 


Запитання

1. Чому організація є відкритою динамічною системою?

 

VIІ. D Заповніть таблицю і дайте відповіді на запитання:







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 988. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Сравнительно-исторический метод в языкознании сравнительно-исторический метод в языкознании является одним из основных и представляет собой совокупность приёмов...

Концептуальные модели труда учителя В отечественной литературе существует несколько подходов к пониманию профессиональной деятельности учителя, которые, дополняя друг друга, расширяют психологическое представление об эффективности профессионального труда учителя...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия