Студопедия — Речовини, що замінюють цукор.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Речовини, що замінюють цукор.






Речовини, що замінюють цукор (цукрозамінники) за хімічною природою належать до поліспиртів (поліолів). За силою солодкості вони не дуже відрізняються від цукру. До цукрозамінників відносять фруктозу.

Фруктоза входить до складу цукрози, а також утворює високомолекулярний полісахариди інсулін. Як і глюкоза, фруктоза зброджується дріжджами. Одержують фруктозу з цукрози, інсуліну, трансформацією деяких інших маноз методами біотехнології. Фруктозу використовують як підсолоджувач для напоїв і кондитерських виробів, а також як вихідний матеріали для бродіння.

Солодовий екстракт – водна витяжка з ячмінного солоду – є сумішшю з моно - й олігосахаридів: глюкози, фруктози, мальтози, цукрози, білків, мінеральних речовин і ферментів. Вміст цукрози в солодовому екстракті не перевищує 5%. Він використовується в кондитерському виробництві, у виготовленні продуктів дитячого харчування.

Лактоза або молочний цукор. Використовуть у виготовленні дитячого харчування, а також для виробництва спеціальних кондитерських виробів.

Інтенсивні підсолоджувачі

Речовини, що замінюють цукор (цукрозамінники), є ідентичними природним абосинтетичним хімічним продуктам. Як джерело солодкості вони придатні для діабетиків, абсолютно нешкідливі для зубів, малокалорійні. Деякі з них значно солодші за цукор.

Сахарин (Е954) – синтетична солодка речовина, яка є о-сульфімідом бензойної кислоти. Він у 300-550 разів солодший за цукрозу. Має трохи «металевий» присмак. Використовується для виробництва харчових продуктів хворим на цукровий діабет, дієтичних сирів, напоїв і жувальної гумки.

Сорбіт (Е 420) і сорбітовий сироп належать до групи солодких багатоатомних спиртів – поліолів, мають рослинну основу. Солодкість сорбіту складає 0,6 від солодкості цукрози. Застосування таке ж, як і у сахарину.

Ксиліт (Е 967) – солодкий п'ятиатомний спирт. Має рослинну основу і є кристалічною речовиною білого кольору. Використовується для заміни цукру у виробництві кондитерських виробів для хворих на цукровий діабет і ожиріння, а також у дієтичних плодоовочевих консервах, кондитерських, хлібобулочних виробах, безалкогольних газованих напоях.

Цикламат натрію та кальцію (Е952) – сполука з приємним солодким смаком, без присмаку гіркоти. Речовини стабільні при термічній обробці й добре розчиняються у воді. Солодкість цикламатів у 30 разів вища, ніж у цукрози. Використовується в кондитерській промисловості й для виробництва напоїв.

Аспартам або NutraSweet, „Сладекс” та ін. (Е951). Аспартам є дипептидом, молекула якого складається із залишків двох амінокислот – аспарагінової й фенілаланіну. При нагріванні швидко втрачає солодкість. Використовується у виробництві молочних продуктів, газованих напоїв, жувальних гумок, фруктових соків, соусів, джемів, хлібобулочних виробів, а також продуктів лікувального призначення.

Ацесульфам К (Е950). Дуже швидко розчиняється у воді, стабільний при високотемпературній обробці. Застосовується в сухих напоях і десертах, молочних продуктах, хлібобулочних виробах, консервах, соусах, жувальних гумках, виробництві продуктів дієтичного призначення.

Сукралоза (Е955). Т ермостабільний порошок. Використовують у виготовленні молочних хлібобулочних, кондитерських виробів, у жувальних гумках, майонезах, кетчупах, соусах, напоях, консервах, дієтичних продуктах.

КИСЛОТИ ТА КИСЛОТОУТВОРЮВАЧІ

Харчові кислоти та підкислювачі – речовини, які надають продуктам кислого смаку, а в природі формують смак й аромат плодів. Деякі з кислот застосовуються також як консерванти. У харчовій промисловості використовують органічні й неорганічні кислоти й підкислювачі. Кількість їх введення в продукти не обмежується.

Оцтова кислота – (СНзСООН) отримується хімічним шляхом при сухій перегонці деревини Застосовується у вигляді прозорого розчину оцтової есенції або столового оцту. Оцтова кислота надходить у продаж як есенція, що містить близько 80 % оцтової кислоти, й як оцет столовий, який є 3 –9% розчином цієї кислоти. Столовий оцет отримують як шляхом розведення оцтової есенції водою, так й іншими способами з продуктів, що містять спирт, зокрема шляхом оцтовокислого бродіння. Оцтова кислота й її похідні широко застосовується у виробництві овочевих заготівок, консервації й кулінарії.

Лимонна кислота (С6Н8О7-Н2О) та її солі (цитрати натрію, калію, магнію) є безбарвними або трохи жовтуватими кристалами приємного кислого смаку, що містять не менше 99,5 % кислоти. Отримують лимонну кислоту шляхом лимоннокислого бродіння цукрів або виділяють з рослин. Використовують у кондитерській промисловості, виробництві безалкогольних напоїв, а також деяких видів рибних консервів. Максимально допустимий рівень вмісту лимонної кислоти в продуктах складає 60 мг/ кг, а умовно припустимий – 120 мг/кг ваги продукту.

Молочна кислота (Е 270)– органічна прозора рідина. Вона та її солі (лактати калію, магнію та натрію) первісно є продуктами молочнокислого бродіння цукрів. Ці речовини мають слабкокислий аромат і кислий смак, характерні для молочної кислоти, легко розчиняються в будь-яких розчинниках.Використовуютьсяяк регулятори кислотності у виробництві кондитерських, хлібобулочних виробів, безалкогольних і слабкоалкогольних напоїв, консервній, м’ясопереробній, рибній, молокопереробній, масложировій й інших галузях харчової промисловості.

Винна (виннокам’яна) кислота та її солі (калієві, кальцієві, магнієві) містяться в багатьох фруктах. Для промислового використання її отримують з відходів виробництва вин. Використовується в кондитерській промисловості й у виробництві безалкогольних напоїв для надання їм кислого смаку ягід і фруктів.

Адипінова кислота отримується з фенолу. Погано розчиняється у воді, має менш виражений приємний кислий смак, ніж лимонна. Використовується в харчовій промисловості замість лимонної або виннокам’яної кислот у виробництві безалкогольних напоїв.

Яблучна кислота синтезується з малеїнової кислоти, яку, в свою чергу, отримують з фенолу. Вона менш кисла, ніж лимонна й виннокам’яна кислоти. Використовується в кондитерському виробництві й у виробництві безалкогольних напоїв.

Вугільна кислота – зріджений вуглекислий газ. Додає напоям приємного пекучого смаку й шипучості. Використовується для газування напоїв.

Борна кислота – Н3ВО3 та бура Na2В4О7 х 10 Н2О. Використовуються як регулятори кислотності й консерванти для виготовлення рибної ікри.

У торгову мережу також надходять бензойна, щавлева, бурштинова, гліцеринова, глікольова, хінна, шикимова, аспаргінова, піровиноградна, фосфорна (ортофосфорна), фумарова, соляна, сірчана, галактуронова та алантоїнова кислоти.







Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 610. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия