Студопедия — ФЕДЕРАЛЬНОЕ АГЕНТСТВО ПО ВЫСШЕМУ ОБРАЗОВАНИЮ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ФЕДЕРАЛЬНОЕ АГЕНТСТВО ПО ВЫСШЕМУ ОБРАЗОВАНИЮ






 

Отримані результати внесіть в зошит протоколів дослідів. Порівняйте їх з нормальними значеннями.

Вольтаж зубців. Виміряйте амплітуду зубців ЕКГ у вибраному Вами відведенні. Амплітуда вимірюється від ізоелектричної лінії до вершини зубця. Розрахуйте вольтаж зубців.

Отримані результати внесіть в зошит протоколів дослідів. Зробіть висновки, виходячи з того, що на нормальній ЕКГ вольтаж зубців найбільший в II відведенні. Він коливається в діапазоні Р - 0,05-0,3 мВ; Q - 0,05-0,3 мВ; R - 0,6-2,0 мВ; S - 0,2-0,6 мВ. При аналізі амплітуди зубців ЕКГ важливо зробити висновок про співвідношення найбільш високих зубців в різних відведення, так як за цим показником можна судити про становище серця (електричної осі серця) в грудній клітці. Зокрема, при відхиленні електричної осі вправо фіксується т. н. право грама, при якій в наявності глибокий S в I відведенні і високий R в III відведенні. При норма грамі амплітуда зубця R найбільша в II відведенні, а при т. зв. ліво грамі спостерігаються високий R в I відведенні і глибокий S в III відведенні.

При аналізі ЕКГ зверніть увагу на зміну положення сегментів та інтервалів відносно ізолінії (підйом, опускання, нахили). Вольтаж зубців характеризує інтенсивність процесів збудження в серці, а тривалість інтервалів - час збудження відділів серця.

Висновок про автоматики робиться за результатами аналізу правильності ритму серця, ЧСС, локалізації водія ритму.

Локалізацію водія ритму визначте по послідовності і направлінню зубців ЕКГ з урахуванням ЧСС.

Зробіть висновки, виходячи з того, що локалізація водія ритму в синоатріальному вузлі характеризується правильним розташуванням і напрямком зубців ЕКГ (рис. 2). Такий ритм називається синусовим.

 

 

 

Рис 2. Атріовентрикулярний ритм на ЭКГ (ЧСС = 50–60 уд/хв.)

 

При локалізації пейсмейкера в атріовентрикулярному вузлі ЧСС буде 40-60 уд / хв., зубець Р – негативним і може розташовуватися перед комплексом QRST, накладатися на шлуночковий комплекс або зовсім не визначатися. Такий ритм називається атріовентрикулярним.

При локалізації водія ритму в центрі автоматії 3-го порядку (пучок, ніжки пучка Гіса) ЧСС – менше 40 уд/хв.; при цьому внаслідок незвичайного поширення збудження комплекс QRS стає розширеним, має неправильну форму. Через відсутність сінусового водія ритму спостерігається фібриляція передсердь, яка на ЕКГ виглядає у вигляді частих малих хвиль. Такий ритм називається шлуночковим.

Висновок про проведення збудження по серцевому м'язу складається з двох частин: висновок про стан електричної осі серця і про функціональної цілісності провідної системи серця.

Висновок про становище електричної осі зробіть при порівнянні амплітуд зубців R у трьох стандартних відведеннях ЕКГ. Іноді при цьому враховується і зубець S в I та III відведеннях (див. вище). У нормі електрична вісь серця збігається з анатомічної. На ЕКГ це відбивається співвідношенням зубців R 2> R 1> R 3, яке називають Нормограми (рис. 3).

При відхиленні електричної осі вправо на ЕКГ визначається право грама, для якої характерно співвідношення R 3> R2> R 1. Правограмма говорить про вертикальний анатомічний зсув осі серця, або порушення проведення збудження по правому шлуночку

При відхиленні електричної осі серця вліво на ЕКГ визначається лівограма, для якої характерно співвідношення R 1> R2> R 3. Лівограма свідчить про горизонтальний анатомічний зсув осі серця, або про порушення проведення збудження по лівому шлуночку. Висновок щодо функціональної цілісності провідної системи серця зробіть на підставі аналізу тривалості зубців і інтервалів на ЕКГ.

Порушення провідності передсердь характеризується подовженням і порушенням форми зубця Р: в правому передсерді – висхідної частини, в лівому передсерді – низхідної.

Часткова атріовентрикулярна блокада характеризується подовженням сегмента РQ, а при поглибленні ступеня блокади можуть спостерігатися випадання окремих шлуночкових комплексів. При повній атріовентрикулярній блокаді передсердя скорочуються у своєму синусному ритмі, а шлуночки – у своєму. В результаті зубці R і QRS на ЕКГ не пов'язані один з одним (рис. 3).

Порушення проведення збудження в шлуночках (склероз, ішемія, інфаркт міокарда) характеризується розширенням комплексу QRS і зміщенням сегмента ST вище або нижче ізолінії більш ніж на 1 мм.

Ритм правильний (синусова, атріовентрикулярна аритмія, ліво-і правошлуночкова), синусовий (атріовентрикулярний, шлуночковий). ЧСС - 70 уд / хв, нормокардія (тахікардія, брадикардія). Нормограми (правограмма, левограмма). Провідність не порушена (блокада, порушення провідності із зазначенням локалізації). Нижче наведено приклад.

Ритм правильний, атріовентрикулярний, 45 уд / хв, брадикардія. Лівограма. Порушення проведення збудження по правому передсердю. Синусова аритмія, 125 уд / хв, тахікардія. Правограма. Порушення проведення збудження по шлуночках.

 

 

 

Рис. 3. Частковий атріовентрикулярний блок 1-го ступеня. Подовження інтервалу РQ

В деяких випадках фізичне навантаження провокує появу на ЕКГ змін, які відсутні у спокої і після навантаження у здорових людей.

Відразу після фізичного навантаження ЕКГ характеризується незначними змінами: 1) частота серцевих скорочень збільшується на 50-60% у порівнянні з вихідною; 2) положення електричної осі не змінюється або кілька зміщується вправо, зрідка вліво; 3) інтервал Р-Q не змінюється або незначно коротшає; 4) тривалість комплексу QRS не змінюється або незначно коротшає; 5) сегмент ST залишається на рівні ізоелектричної лінії або зміщується донизу не більше ніж на 0,5 мм; 6) спостерігається сплощення зубця Р в I відведенні та його збільшення у II відведенні не більше ніж до 3 мм; 7) дещо збільшується амплітуда зубця Т у відведеннях II, III і V поглиблюються у відведеннях I, V 8) зубці Q і S не змінюються або злегка і V6. Відновлення всіх вихідних показників закінчується на п'ятій хвилині відпочинку.

Зміни показників ЕКГ, що виходять за межі перерахованих, можуть свідчити про порушення функціонального стану серця, які потребують уваги лікаря-спеціаліста.

ФЕДЕРАЛЬНОЕ АГЕНТСТВО ПО ВЫСШЕМУ ОБРАЗОВАНИЮ

«ВОЛГОГРАДСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ТЕХНИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ»

Кафедра «Процессы и аппараты химической промышленности»







Дата добавления: 2015-10-12; просмотров: 1124. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия