Студопедия — Компоненти навантаження, визначають її спрямованість величину впливу
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Компоненти навантаження, визначають її спрямованість величину впливу






спортивний навантаження стомлення адаптація тренування

>Тренировочние навантаження визначаються такими компонентами:

а) характером вправ;

б) інтенсивністю роботи за їхнього виконання;

в) обсягом (тривалістю) роботи;

р) тривалістю і характером інтервалів відпочинку між окремими вправами.

>Соотношения цих показників в тренувальних навантаженнях визначають величину і спрямованість їхнього впливу на організм спортсмена.

Характер вправ. За характером впливу все вправи може бути підрозділені втричі основні групи:

- глобального (загального),

- регіонального (часткового) і

- локального впливу.

До вправ глобального впливу ставляться ті, і під час що у роботі бере участь 2/3 загального обсягу м'язів, регіонального — від 1/3 до 2/3, локального — до 1/3 всіх м'язів (>В.М.Зациорский, 1970).

З допомогою вправ глобального впливу вирішується більшість завдань спортивної тренування, починаючи з підвищення функціональних можливостей окремих систем і закінчуючи досягненням оптимальної координації рухової і вегетативних функцій за умов змагальній діяльності.

Діапазон використання вправ регіонального (часткового) і локального впливу значно вже. Проте, застосовуючи ці вправи, часом можна домогтися зрушень на функціональному стан організму, які неможливо досягти з допомогою вправ глобального впливу.

Інтенсивність роботи (чи навантаження). Під інтенсивністю роботи слід розуміти ступінь напруженості діяльності різних функціональних систем організму, необхідні її успішного виконання.Обобщенним показником, що характеризує інтенсивність роботи, є енергетичні видатки його виконання в одиницю часу.

Інтенсивність роботи у значною мірою визначає величину і спрямованість впливу тренувальних вправ на організм спортсмена. Змінюючи інтенсивність роботи, можна сприяти переважної мобілізації тих чи інших постачальників енергії, в різної мері інтенсифікувати діяльність функціональних систем, активно проводити формування основних параметрів спортивної техніки.

Вирізняють чотири рівні інтенсивності роботи (Н.І. Волков, 1975):

1) максимальнаанаеробная потужність, відповідна найбільшої швидкості перетворення валактатноманаеробном процесі.

2) потужність виснаження, у якому підкреслюється найбільша інтенсифікація анаеробногогликолиза.

3) критична потужність, коли він досягається найбільша швидкістьаеробного освіти.

4) порогова потужність, лише на рівні якої локалізується поріг анаеробного обміну (ця потужність зазвичай становить 50% критичної).

Інтенсивність роботи тісно взаємозалежна зразвиваемой потужністю і під час вправ, зі швидкістю пересування в видах спорту циклічного характеру, щільністю проведення тактико-технічних дій у спортивних іграх, поєдинків і сутичок у єдиноборствах.

У різних видах спорту проявляється наступна залежність — збільшення обсягу дій в одиницю часу, чи швидкості пересування, зазвичай, пов'язані з непропорційним зростанням вимог до енергетичним системам, несучим переважну навантаження і під час цих дій.

Обсяг роботи. У процесі спортивної тренування використовуються вправи різної тривалості — і від кількох секунд до 2—3 і більше годин. Це визначається кожному конкретному випадку специфікою виду спорту, завданнями, які вирішують окремі вправи чи його комплекс.

На підвищенняалактатних анаеробних можливостей найбільш прийнятними є короткочасні навантаження (5—10 з) з граничною інтенсивністю. Значні паузи (до 2—5 хв) дозволяють забезпечити відновлення. До повного вичерпаностіалактатних анаеробних джерел під час навантаження, отже, і до підвищення їх резерву наводить робота максимальної інтенсивності протягом 60—90 з, тобто. така, що є високоефективної для вдосконалення процесугликолиза.

З огляду на, що максимум освіти молочної кислоти в м'язах зазвичай відзначається через 40—50 з, а робота переважно з допомогоюгликолиза зазвичай триває протягом 60—90 з, саме навантаження такий тривалості використовуються у разі підвищеннягликолитических можливостей. Паузи відпочинку би мало бути тривалими, щоб величина лактату істотно не знижувалася. Це сприятиме вдосконаленню потужностігликолитического процесу збільшення його ємності.

Тривала навантаженняаеробного характеру призводить до інтенсивному залучення жирів в обмінні процеси, і вони стають головним джерелом енергії.

Комплексне вдосконалення різних складових аеробного продуктивності може бути забезпечене лише за досить тривалих однократних навантаженнях або за велику кількість короткочасних вправ.

Слід враховувати, що в міру виконання тривалої роботи різної інтенсивності відбуваються й не так кількісні, скільки якісних змін у діяльності різних органів прокуратури та систем.

Співвідношення інтенсивності навантаження (темп рухів, швидкість чи потужність їх виконання, час подолання тренувальних відрізків і дистанцій, щільність виконання вправ в одиницю часу, величина обтяжень, подоланих у процесі виховання силових якостей тощо.) і обсягу роботи (вираженого в годиннику, в кілометрів, числом тренувальних занять,соревновательних стартів, ігор, сутичок, комбінацій, елементів, стрибків тощо.) змінюється залежно від рівня кваліфікації, підготовленості і функціонального стану спортсмена, індивідуальних особливостей, характеру взаємодії рухової і вегетативної функцій. Наприклад, сама й той самий за обсягом і інтенсивності робота викликає різну реакцію спортсменів різною кваліфікації (рис. 36).

Понад те, гранична (велика) навантаження, передбачає, природно, різні об'єми та інтенсивність роботи, але яка веде до відмові виконання, викликає в них різну внутрішню реакцію. Виявляється це зазвичай, у цьому, що з спортсменів класу за більш вираженої реакцію граничну навантаження відбудовні процеси протікають інтенсивніше.







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 2415. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия