Студопедия — Вартісне вимірювання та облік основних господарських процесів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вартісне вимірювання та облік основних господарських процесів






1. Витрати - зменшення економічних вигід у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, що призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками).

2. Виробнича собівартість - сукупність витрат, пов'язаних з виготовленням продукції (виконанням робіт, послуг).

3. Доходи — збільшення економічних вигід у вигляді надход­ження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зро­стання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за ра­хунок внесків власників).

4. Звичайна діяльність - будь-яка основна діяльність підпри­ємства, а також операції, що її забезпечують або виникають внас­лідок її проведення.

5. Інвестиційна діяльність - придбання та реалізація тих не­оборотних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів.

6. Надзвичайна подія - подія або операція, яка відрізняється від звичайної діяльності підприємства, та не очікується, що вона повторюватиметься періодично або в кожному наступному звіт­ному періоді.

7. Накладні витрати - витрати, пов'язані з обслуговуванням виробництва і його управлінням (загальновиробничі).

8. Непрямі витрати — витрати, що не можуть бути віднесені безпосередньо до конкретного об'єкта витрат економічно доціль­ним шляхом.

9. Нормальна потужність - очікуваний середній обсяг діяль­ності, що може бути досягнутий за умов звичайної діяльності підприємства протягом кількох років або операційних циклів з урахуванням запланованого обслуговування виробництва.

10. Об'єкт витрат - продукція, роботи, послуги або вид діяль­ності підприємства, які потребують визначення пов'язаних з їх виробництвом (виконанням) витрат.

11. Операційний цикл - проміжок часу між придбанням запа­сів для здійснення діяльності та отриманням коштів від реалізації виробленої з них продукції або товарів і послуг.

12. Операційна діяльність - основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінан­совою діяльністю.

13. Основна діяльність - операції, пов'язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку йо­го доходу.

14. Основні витрати - витрати, що безпосередньо пов'язані з виробництвом продукції і складають її речову основу (матеріали, технологічне паливо, заробітна плата робітників виробництва та ін.)

15. Процес виробництва - сукупність господарських операцій, пов'язаних з виготовленням продукції (виконанням робіт, послуг).

16. Процес постачання - сукупність операцій щодо забезпе­чення підприємства необхідними для виробництва предметами праці.

17. Процес реалізації - сукупність операцій, пов'язаних із збу­том готової продукції (робіт, послуг).

18. Прямі витрати - витрати, які безпосередньо пов'язані з вироб­ництвом певного виду продукції (робіт, послуг) і включаються до їх собівартості прямо на підставі відповідних документів.

19. Фінансова діяльність - діяльність, що призводить до змін розміру і складу власного та позикового капіталу підприємства.

20. Чиста вартість реалізації запасів - очікувана ціна реалі­зації запасів в умовах звичайної діяльності за вирахуванням очі­куваних витрат на завершення їх виробництва та реалізацію.

Класифікація і план рахунків БО

 

1. Класифікація рахунків - науково обґрунтоване групування рахунків за суттєвими однорідними ознаками.

2. Операційні рахунки - рахунки, призначені для відображення однорідних операцій, пов'язаних із господарськими процесами.

3. Основні рахунки - рахунки, призначені для обліку наяв­ності та руху господарських засобів підприємства.

4. План рахунків - систематизований перелік рахунків, який визначає організацію всієї системи бухгалтерського обліку на під­приємствах, в організаціях і установах з метою одержання інфор­мації, необхідної для управління і контролю.

5. Позабалансові рахунки - рахунки, залишки яких показують поза підсумком балансу.

6. Регулюючі рахунки - рахунки, які виконують функції уточ­нення (регулювання) оцінки активів, капіталу і зобов'язань.

7. Фінансово-результативний рахунок - рахунок, який при­значений для обліку та узагальнення інформації про фінансові ре­зультати підприємства від здійснення операційної, фінансової та інвестиційної діяльності, а також внаслідок надзвичайних подій.







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 440. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия