Студопедия — Стан дебіторської заборгованості.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Стан дебіторської заборгованості.






Процедури:

Фінансова інформація щодо дебіторської заборгованості наведена Банком в примітках 10 «Інші фінансові активи» та 11 «Інші активи»:

· в примітці 10 «Інші фінансові активи» станом на кінець дня 31.12.2010 р. зазначено загальною сумою (за мінусом резервів) 1408466 тис.грн. (на 31.12.2009 р. – 1652253 тис.грн.). В складі цієї суми відображено розвернуті розрахунки за конверсійними операціями, як це і необхідно за методикою НБУ, окремо за дебіторською заборгованістю в сумі 436988 тис.грн., та яку необхідно врахувати на кредиторську заборгованість за цими ж операціями в розмірі 438 283 тис.грн., що вказує по даній позиції на фактичну відсутність дебіторської заборгованості та наявність кредиторської заборгованості в сумі 1295 тис.грн. Інша дебіторська заборгованість складається: із заборгованості 20 939 тис.грн. за грошовими коштами із обмеженим правом користування; за операціями з платіжними картками - на 14308 тис.грн.; за операціями з партнерами 2506 тис.грн., за виплаченими гарантіями -1251 тис.грн., іншої заборгованості в сумі 254 тис.грн. та з передачі активів ТОВ «Укрпромбанк» - 933 066 тис.грн.

· в примітці 11 «Інші активи» обсяг дебіторської заборгованості (за мінусом резерву) складає – 11919 тис.грн. станом на 31.12.2010 (станом на 31.12.2009 р. – 53348 тис.грн.).

За термінами виникнення дебіторська заборгованість має переважно поточний характер, із своєчасним створенням резервів, а по розрахунках з ТОВ «Укрпромбанк» - погашається по мірі передачі документів банку.

Висновок:

· дебіторська заборгованість в основному є поточною; резерви по ній створюються своєчасно і в необхідних розмірах;

· бухгалтерський облік банку адекватно відображає стан дебіторської заборгованості.

2.5. Аудит достатності резервів та капіталу Банку, у тому числі, щодо відповідності формування капіталу, фондів, резервів вимогам нормативно-правових актів Національного банку. (Весь параграф уточнюється банком)

Процедури:

Інформація щодо власного капіталу, розміру та структури регулятивного капіталу Банком розкрита в примітках 19 «Статутний капітал»; 20 «Резервні та інші фонди банку»; 29 «Управління капіталом» та таблиці 29.1 «Структура регулятивного капіталу»

Обсяг регулятивного капіталу Банку станом на кінець дня 31 грудня 2010 року складає 1478772 тис. грн., що було достатнім для виконанням нормативних та ліцензійних вимог Національного банку України для здійснення обсягу операцій на кінець 2010 року.

Капітал Банку за структурою є збалансованим: його величина складається з капіталу I рівня (основного капіталу в сумі 752 870 тис. грн.) та додаткового - в сумі 725 902 тис. грн. Останнє підтверджується тим що:

· рівень адекватності регулятивного капіталу Банку (Н2) склав 12,84% при нормативі не менше 10%;

· співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3) склало – 9,37% при нормативному значені не менше 9%.

Розподіл прибутку, та розміри формування фондів та резервів за рахунок чистого прибутку, здійснюється на підставі Рішень Загальних зборів акціонерів та у відповідності до Статуту.

У результаті проведення аналізу капіталу Банку нами не встановлено фактів, які свідчать про недотримання Банком порядку формування капіталу, резервів та фондів відповідно та вимог нормативно-правових актів Національного банку.

Резерви під втрати за активними операціями є адекватні можливими збиткам.

Висновок: Формування резервів та регулятивного капіталу в цілому адекватне відповідають нормативно-правовим вимогам Національного банку України.

 

2.6. Оцінка ризиків банківських операцій та операцій з інсайдерами/пов’язаними особами.

Оцінюючи ризик, аудитори визначали та досліджували як внутрішні так і зовнішні фактори, які можуть негативно впливати на діяльність Банку.

Встановлено, що Банк здійснює управління ризиками згідно методичних рекомендацій Національного банку України, внутрішніх положень про управління окремими видами ризику та у порядку визначеному внутрішньою методикою оцінки ризику.

Система оцінки та управління ризиками Банку направлена на упередження виникнення ризиків і впровадження системи раннього реагування на ризики, що притаманні діяльності банку. Банк особливу увагу приділяє фінансовим ризикам, які безпосередньо пов’язані з формуванням балансу комерційного банку. Метод управління ризиком залежить від факторів ризику, що банк використовує для визначення відносної важливості або ймовірності того, які умови чи події можуть змінюватись і негативно впливати на фінансовий стан банку.

Звертаємо увагу на те, що в процесі оцінки та управління ризиками необхідно враховувати взаємозв’язок який існує між усіма ризиками. Тому Банк повинен аналізувати та оцінювати не лише окремо кожен вид ризику, а й визначати сукупний рівень ризику, що складається із обсягів окремих ризиків.

Основними ризиками, що притаманні діяльності Банку є такі.

Кредитний ризик. Головним ризиком для Банку є кредитний. Керівництво Банку усвідомлює кредитні ризики як небезпеку виникнення втрат внаслідок невиконання контрагентом своїх договірних зобов’язань по сплаті основної суми боргу та відсотків за ним. Надання кредитів здійснюється у порядку, встановленому внутрішніми положеннями Банку про кредитування. Рішення про видачу кредиту та умови кредитування затверджуються колегіально Кредитним комітетом Банку. Прийняті Банком внутрішні процедури контролю за концентрацією кредитів, пільговим кредитуванням, та обсягами кредитних вкладень, є в цілому достатніми. Концентрація позик та позики інсайдерам перебувають під контролем та пов`язані з прийнятним ризиком. Вказане підтверджується дотриманням Банком нормативів кредитного ризику (табл.3)

Таблиця 3.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 355. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

МЕТОДИКА ИЗУЧЕНИЯ МОРФЕМНОГО СОСТАВА СЛОВА В НАЧАЛЬНЫХ КЛАССАХ В практике речевого общения широко известен следующий факт: как взрослые...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия