Студопедия — Ситуаційні задачі
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ситуаційні задачі






1. До фармацевта звернувся хворий зі скаргами на зниження апетиту, відрижку, відчуттям розпирання і болем в ділянці прямої кишки.

2. До фармацевта звернувся відвідувач аптеки за порадою. В нього хронічний закреп. Випорожнення кишківника відбувається тільки після прийому клізми. Якими немедикамінтозними заходами можна нормалізувати функцію кишечника?

3. До фармацевта звернувся відвідувач за допомогою. Він скаржиться на сильний біль у животі, підвищення температури тіла, блювання. Ваша дія.

4. До фармацевта звернувся відвідувач зі скаргою на печію. Ваші рекомендації.

5. У відвідувача аптеки діарея. Ваші рекомендації.

6. До фармацевта звернувся відвідувач аптеки зі скаргою на вздуття живота, коліки. Ваша дія і рекомендації.

7. До фармацевта звернувся відвідувач аптеки зі скаргою на біль у нижній половині живота, вздуття і бурчання живота, нудота, відрижку, гіркоту у роті. Ваша дія і рекомендації.

8. Клієнт аптеки звернувся до фармацевта зі скаргою на біль, відчуття важкості та розпирання у правому підребер’ї. Рекомендації з цього приводу.

9. Хворий звернувся до фармацевта зі скаргою на відчуття дискомфорту у животі, вздуття живота, відрижку, порушення стільця. В нього виникли недомагання дратливість нарушення апетиту. Рекомендації хворому.

 

Фармацевтична опіка при застосуванні препаратів для симптоматичного лікування закрепів (послаблювальних засобів)

· послаблю вальні засоби призначають натще.

· При тривалому застосуванні послаблювальних засобів розвивається гіпокаліємія, тому, вживання послаблювальних засобів рекомендують сполучати з застосуванням препаратів калію.

· Послаблювальні засоби, що містять антраглікозиди, діють через 8-12 годин після прийому, тому їх рекомендують вживати ввечері, перед сном.

· Послаблювальні засоби, що містять антраглікозиди, не вживають при спастичних закрепах, постільки вони можуть викликати біль у товстій кишці.

· Антрахінонові глікозиди переходять у молоко матері, тому препарати, що їх містять, не можна призначати матерям, що годують грудьми.

· Послаблювальні препарати з групи антраглікозидів не рекомендують вживати тривалий час.

· Послаблю вальні засоби із групи похідних антрохінона при кислій реакції сечі можуть забарвлювати її в інтенсивно жовтий колір, при лужній-в червоний.

· При тривалому застосуванні вазелінової олії знижується всмоктування вітамінів (А і Д) і підвищується ризик утворення злоякісних пухлин у ШКТ.

· Послаблювальні препарати лактози можна призначати грудним дітям, а також вагітним і матерям, що годують.

· Рицинова олія проявляють послаблю вальний ефект через 5-6 годин.

· Рицинова олія протипоказання при отруєнні жиророзчинними отрутами.

· Сольові послаблю вальні проявляють ефект через 4-6 годин.

· Сольові послаблю вальні проти показані при вагітності, тому що бурхлива перистальтика може стимулювати скоротливу активність матки.

· При застосуванні послаблю вальних, що містять рослинні волокна, слід випивати за добу не менше 1,5 літра рідини.

Фармацевтична опіка при застосуванні препаратів для симптоматичного лікування печії (антацидів)

· Всі антациди застосовуються тільки перорально- при виникненні печії або через 1 годину після їжі.

· Щоб запобігти лікарської взаємодії, антациди слід застосовувати за 2 години до або через 2 години після вживання інших препаратів.

· Антацидні препарати, що містять алюміній, показані при схильності до закрепів.

· Антацидні засоби на основі алюмінієвої солі фосфорної кислоти першого покоління (Фосфалюгель, Компенсан, Пенсамар) проявляють терапевтичний ефект повільно.

· Всі алюмінійвмісні антациди порушують всмоктування фосфора, утворюючи нерозчинні солі фосфату алюмінію. Клінічно це проявляється м’язовою слабкістю, недомаганням остеопорозом.

· Підвищення вмісту алюмінію в організмі в наслідок надмірного застосування препаратів може викликати енцефалопатію (нарушення мови, м’язові посмиктування, судоми) а в подальшому слабоумя.

· Надлишок алюмінію, при використанні невсмоктуючих антацидів, накопичується в ниркових клубочках, що може привести до розвитку ниркової недостатності.

· Невсмоктуючі антациди заторможуються всмоктування деяких лікарських препаратів: тетрацикліну, норфлоксацину, серцевих глікозидів, кортикостероїдів.

· Прийом всмоктувальних антацидів часто супроводжується синдромом «рикошета»- повторним підвищенням секреції соляної кислоти після початкового нейтралізуючого ефекту.

· Всмоктувальні антациди у великих дозах можуть викликати системні метаболічні реакції – алкалоз та молочно кислий синдром.

· Хворим на гіпертонічну хворобу, серцевою і нирковою недостатністю, цирозом печінки протипоказані антациди, що містять гідрокарбонат натрію. В результаті хімічної реакції з соляною кислотою вони утворюють хлорид натрію, який добре всмоктується і викликає затримку води в організмі.

· Хворим з сечокам’яною хворобою не слід застосовувати антациди, що містять кремній (у вигляді трисиліката магнію) – виділяючи із сечею.він сприяє утвореннюкамнів у сечовивідних шляхах.

· При тривалому застосуванні антацидів виникає схильність до інфекцій ШКТ в результаті зниження захисної ролі соляної кислоти.

· Антациди не можна сполучати з Де-нолом та Сукральфатом (фармакодинамічна несумісність)

· Для симптоматичного лікування печії можуть застосовуватись малі дози Н2-блокатори гістаміна, наприклад фамотидин в дозі 0,01 (Квамателміні), що дозволений в Україні до відпуску без рецепту.








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1375. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

ЛЕЧЕБНО-ПРОФИЛАКТИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ НАСЕЛЕНИЮ В УСЛОВИЯХ ОМС 001. Основными путями развития поликлинической помощи взрослому населению в новых экономических условиях являются все...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия