Студопедия — Задачі для самостійного розв'язання. 1) У певних сортів томатів червоне забарвлення плодів спостерігається за наявності в генотипі двох домінантних незчеплених генів (R і С)
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задачі для самостійного розв'язання. 1) У певних сортів томатів червоне забарвлення плодів спостерігається за наявності в генотипі двох домінантних незчеплених генів (R і С)






1) У певних сортів томатів червоне забарвлення плодів спостерігається за наявності в генотипі двох домінантних незчеплених генів (R і С). Ген R визначає оранжеве забарвлення плодів, ген С – жовте забарвлення плодів. Рецесивна дигомозигота має проміжне (жовто-оранжеве) забарвлення плодів. Визначити фенотип потомства, одержаного від схрещування дигібридних рослин між собою.

2) У мушки дрозофіли можливі чотири варіанти кольору очей, що обумовлено взаємодією двох пар незчеплених генів. Ген А визначає коричневий колір очей, ген В визначає яскраво-червоний колір очей. При спільному перебуванні в одному генотипі генів А і В у мушок спостерігається червоний колір очей. Сукупність лише рецесивних алелів цих генів визначає білоокість мушок. Від схрещування червонооких самок з такими ж самцями в потомстві одержали 729 мушок з червоними очима, 240 мушок з яскраво-червоними очима, 245 мушок з коричневими очима і 80 мушок з білими очима. Встановити генотипи батьківських форм. Відповідь підтвердити відповідною схемою схрещування.

3) У певних порід свиней спостерігається різне забарвлення щетини: пісочне, червоне і біле. Пісочне забарвлення щетини є рецесивною ознакою по відношенню до червоного забарвлення щетини. Від схрещування свиней, у яких пісочна щетина, з такими ж кнурами з’явились гібриди з червоною щетиною (АаВв). У потомстві від цих гібридів нараховано 216 поросят з червоною щетиною, 144 поросяти з пісочною щетиною і 24 поросят з білою щетиною. Записати схему схрещування, встановити генотипи вихідних батьківських форм і гібридів другого покоління відповідно до вказаних фенотипів. Зазначені гени незчеплені.

4) У запашного горошку червоний колір віночка квітки визначається наявністю в одному генотипі двох домінантних незчеплених генів (В і D), при відсутності будь-якого із них – віночки білі. Від схрещування рослин з білими віночками, генотип яких BBdd і bbDD, усе потомство мало червоні віночки. Яка ймовірність появи в потомстві від цих гібридів рослин з білими віночками?

5) У запашного горошку червоний колір віночка квітки визначається наявністю в одному генотипі двох незчеплених домінантних генів (В і D), при відсутності будь-якого із них – віночки білі. Яке потомство слід очікувати від схрещування дигетерозиготних рослин з червоними віночками з рослинами, що мають такий генотип: a) Bвdd; б) ВВDD; в) ввdd?

6) У собак кокер-спанієль ген А визначає руду масть, ген В – коричневу. Спільна дія цих незчеплених генів (А і В) обумовлює чорну масть. Дигомозиготи за рецесивними алелями мають світло-жовту масть. Від схрещування чорних дигетерозиготних самок з такими ж псами одержали 64 цуценяти. Визначити (теоретично) кількісне співвідношення цуценят за мастю.

7) У кролів домінантний ген А визначає пігментацію шерсті, його рецесивний алель (а) – альбінізм. Алелі В і в визначають розподіл пігменту вздовж волосини: В – нерівномірний (зонарний) розподіл пігмента, внаслідок чого кожна шерстинка посередині має жовте кільце, а в основі і на кінці – чорний пігмент; в – рівномірний розподіл пігменту вздовж волосини (пігментація однорідна чорна). Дигетерозиготи мають забарвлення агуті (рудувато-сіре, характерне для диких тварин). а)Указати фенотип кролів, які мають такі генотипи: ааВв, ААВВ, аавв, АаВВ, ААвв. б)Визначити фенотип потомства, одержаного від схрещування дигібридних кролів з такими ж кролицями.

8) У деяких видів папуг забарвлення пір’я визначається двома парами неалельних генів. Сполучення двох домінантних генів (А і D) визначає зелене забарвлення, наявність одного з домінантних генів – жовте (А) або блакитне (D) забарвлення. Птахи з генотипом ааdd мають біле пір’я. При схрещуванні гетерозиготних жовтих папуг з гетерозиготними блакитними папугами одержано 36 папужок. Скільки серед них (теоретично) зелених папужок?

9) У людини одна із форм спадкової глухоти визначається двома рецесивними алелями різних генів р і d. Нормальний слух визначається наявністю двох домінантних алелів Р і D. Ген Р визначає розвиток завитки, а ген D – розвиток слухового нерва. У сім’ї глухих батьків є троє дітей з нормальним слухом. Встановити генотипи батьків.

10) У людини одна із форм спадкової глухоти визначається двома рецесивними алелями різних генів р і d. Нормальний слух визначається наявністю двох домінантних алелів Р і D. Ген Р визначає розвиток завитки, а ген D – розвиток слухового нерва. Чоловік з нормальним слухом одружився з глухою жінкою. Аналіз родоводу жінки дозволив установити її генотип – ррDd. У їхній сім’ї двоє дітей: одна дитина глуха, а друга має нормальний слух. Жінка знову чекає на дитину. Яка ймовірність, що дитина матиме нормальний слух?

11) У людини існує кілька форм спадкової короткозорості. Помірна форма (від -2,0 до -4,0 діоптрій) і висока форма (більше -5,0 діоптрій) короткозорості успадковується як аутосомні домінантні незчеплені між собою ознаки (А.А.Малиновський, 1970). У людей, які мають гени обох форм короткозорості, проявляється тільки одна - висока форма. А)До шлюбу вступили дигетерозиготні чоловік і жінка з високою формою короткозорості. Яка ймовірність народження у цьому шлюбі дитини з нормальним зором або хоч із помірною формою короткозорості? Б)У одного подружжя є двоє дітей з високою формою короткозорості. Яка ймовірність, що і третя їхня дитина теж матиме таку ваду, якщо у жінки нормальний зір, а у чоловіка висока форма короткозорості? Аналіз родоводу чоловіка свідчить, що його батько був домінантною дигомозиготою, а мати мала нормальний зір.

12) Інтерферон є гуморальним фактором неспецифічного захисту і становить собою білок із противірусною, протипухлинною та імуно-модулюючою дією. Його синтез у клітинах організму людини визначається комплементарною взаємодією двох домінантних аутосомних генів А і В. Ген А локалізований у другій хромосомі, а ген В – у п’ятій. При відсутності в генотипі одного із них спостерігається пригнічення синтезу інтерферону, а)У жінки пригнічений синтез інтерферону зумовлений рецесивним станом гена другої хромосоми, а у чоловіка – рецесивним станом гена п'ятої хромосоми. Яка ймовірність народження в цій сім'ї здорових у цьому відношенні дітей? Установлено, що подружжя по одній парі алелів є гетерозиготами. б) До шлюбу вступають здорові (відносно синтезу інтерферону) чоловік і жінка, які є дигетерозиготами. Визначити можливі фенотипи їхніх дітей.

 







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 1901. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия