Студопедия — Исследование явления гистерезиса с помощью осциллографа
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Исследование явления гистерезиса с помощью осциллографа






5. Для видалення бульбашок повітря прилад необхідно декілька разів повернути навколо своєї осі і потім уточнити відлік.

6. Залишок проби тампонажного матеріалу знову зважують на технічних вагах.

7. Густину розраховують як середнє арифметичне із результатів двох вимірювань, які відрізняються один від одного не більше як на 20 кг/м3, за формулою:

, (6.2)

де ρ; - густина матеріалу, кг/м3;

m1 – маса тампонажного матеріалу взятого до досліду, г;

m2 - маса залишку тампонажного матеріалу, г;

V – об’єм рідини, витісненої матеріалом, см3.

8. Результати вимірів заносять в таблицю 6.1.


6.2 Визначення ступеня дисперсності (тонкості помелу) тампонажного портландцементу

Ступінь дисперсності – важлива характеристика цементного порошку. Від неї залежить характер реакції гідратації та седиментаційна стійкість цементної суспензії [2].

Таблиця 6.1 – Результати виміру густини цементного порошку

№ досліду Матеріал Маса матеріалу, г Різниця m2-m1, г Об’єм рідини, витісненої матеріалом, см3 Густина матеріалу, кг/м3
взятого до досліду m1 залишку m2
             
             

Стандартом передбачено, щоб масова доля цементу, просіяного через сито з отворами 0,08 мм, становила не менше:

- 90 % для портландцементу типу ІІІ для низьких і нормальних температур:

- 88 % для портландцементу І і ІІ типу для низьких і нормальних температур, а також для цементу ІІІ типу для підвищених і помірних температур;

- 85 % - для цементу І і ІІ типу для нормальних і підвищених температур.

Порядок виконання роботи

1. Беруть 150 г цементу і просушують його протягом 1 год. в сушильній шафі при температурі 110±5оС.

2. Після охолодження проби зважують 50 г і просіюють на ситі № 008, інтенсивно струшуючи. Сито необхідно тримати похило, повільно повертаючи навколо осі і постукуючи долонею по поверхні циліндра.

3. Через 5-7 хв. висипають із піддону просіяний туди цемент, після чого продовжують струшування.

4. У кінці досліду обойму виймають із піддону і протягом 1 хв. продовжують просіювання на аркуш паперу. Просіяний цемент зважують на технічних вагах. Просіювання вважають завершеним, якщо через сито протягом 1 хв. проходить не більше 0,05 г цементу.

5. Залишок цементу на ситі зважують. Маса залишку визначається у відсотках від величини наважки. Розрахунок необхідно проводити з точністю до 0,1 %.

6. Тонкість помелу розраховують як середнє арифметичне із результатів двох визначень залишків на ситі, що відрізняються один від одного не більше як на 0,2 %.

Для того, щоб сітка не забивалась, після кожного досліду її промивають водою і висушують.

7. Результати вимірювань заносять в таблицю 6.2.

Таблиця 6.2 – Результати виміру тонкості помелу цементу

№ досліду Тип цементу № сита Маса проби цементу, г Залишок цементу на ситі, г Тонкість помелу цементу, %
           
           

 

6.3 Визначення об’ємної (насипної) маси сухого цементу

Об’ємна (насипна) маса – це маса одиниці об’єму цементу з урахуванням наявності повітря, що було засмоктано при насипанні цементу. Ця величина не є постійною і залежить від складу, ступеня дисперсності і ступеня ущільнення цементу.

Порядок виконання роботи

1. Зважують порожню металеву посудину 4 і встановлюють її під воронкою 1.

2. У воронку 1 насипають 2 кг цементу і відкривають засувку 2.

3. При помішуванні паличкою цемент проходить через отвори сітки 3 і заповнює посудину 4, яка розташована під воронкою 1.

4. Після заповнення посудини 4 засувку 2 закривають, надлишок цементу, який піднявся над торцем посудини, зрізають лінійкою і за допомогою ваги визначають масу посудини з цементом.

5. Розраховують насипну масу (в кг/м3) як середнє арифметичне із результатів двох вимірювань, які відрізняються один від одного не більше як на 50 кг/м3, за формулою:

1 - воронка; 2 - засувка; 3 - сито; 4 - посудина   Рисунок 6.2 - Прилад для визначення об’ємної (насипної) маси

(6.3)

де m1 – маса порожньої посудини, кг;

m2 – маса посудини з цементом, кг;

V – об’єм посудини, м3.

6. Результати вимірів заносять в таблицю 6.3.

 

Таблиця 6.3 – Результати виміру насипної маси цементу

№ досліду Тип цементу Стан цементу Маса, кг Різниця m2-m1, кг Об’єм посудини, м3 Насипна маса, кг/м3
порожньої посудини m1 посудини з цементом m2
               
               

 


6.4 Визначення розтічності тампонажного розчину

Одна з найважливіших умов успішного цементування обсадних колон – забезпечення необхідної рухливості тампонажного розчину, тобто здатності зберігати текучість до закінчення процесу цементування.

1 - конус; 2 - скло зі шкалою; 3 - підставка   Рисунок 6.3 - Прилад (конус) АзНДІ для визначення розтічності тампонажних розчинів.

Отже, розтічність – це умовна міра рухливості або прокачування свіжоприготованого розчину. Вимірюють її з допомогою приладу, який називається конусом АзНДІ (рис. 6.3). Прилад складається зі зрізаного конуса, який має такі розміри: внутрішній діаметр верхньої основи 37±0,5мм, нижньої 70±0,5мм, висота 60±0,5мм, об’єм 120 см3. Конус встановлюють на скло, під яким розміщують круг з нанесеними концентричними кільцями. Мінімальний діаметр кільця 70 мм і максимальний - не менше 250 мм. Ціна поділки шкали не повинна бути більша 5 мм. Двома регулювальними гвинтами шкалу встановлюють в горизонтальне положення, що контролюють вмонтованим в центрі шкали рівнем. Маса конуса повинна стновити не менше 300 г для попередження передчасного самовільного підняття і відриву його від шкали при заповненні цементним розчином. Внутрішня поверхня конуса відполірована.


Порядок виконання роботи

1. Встановити прилад у горизонтальне положення.

2. Форму-конус встановити на скло у центрі вимірювального столика таким чином, щоб внутрішнє коло конуса було розташоване концентрично відносно кола шкали столика. Внутрішню поверхню конуса і скло перед випробуванням протерти вологою тканиною.

3. Приготувати 250 см3 цементного розчину зі заданим водоцементним відношенням.

4. Після перемішування протягом 180±5с приготовленим розчином заповнюють форму-конус до верхнього торця. Інтервал часу від моменту закінчення перемішування цементного розчину до початку заповнення ним форми-конуса не повинен бути більше 5 с.

5. Різко підняти вертикально конус і визначити розтічність у чотирьох точках у взаємно перпендикулярних напрямках по шкалі під склом.

6. З точністю до 5 мм обчислюють середній діаметр кола розпливу. За розтічність приймають середньоарифметичне значення результатів двох вимірювань, розбіжність між якими не повинна бути більша 10 мм.

8. Результати вимірів занести в таблицю 6.4.

Таблиця 6.4 – Результати виміру розтічності тампонажного розчину

№ досліду Тип цементу Кількість цементу, г Рідина замішування Водоцементне відношення Вид перемішування Чотири вімітки за шкалою, см Розтічність, см
вид кількість, г або см3
                 
                 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

1. Що розуміють під густиною цементу?

2. Назвіть межі густин різних типів цементів.

3. Чому не можна використовувати воду для визначення густини цементу в приладі Ле-Шательє-Кандло?

4. Що таке ступінь дисперсності тампонажного цементу?

5. За допомогою яких приладів вимірюють тонкість помелу портландцементу?

6. Яка різниця між густиною і насипною масою цементу?

7. Що таке об’ємна маса цементу?

8. Що розуміють під розтічністю тампонажного розчину?

9. Які фактори впливають на розтічність тампонажного розчину?

Исследование явления гистерезиса с помощью осциллографа

Цель работы: получить петлю гистерезиса для ферромагнетика и определить его параметры.







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 442. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия