Студопедия — Оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови. Вологість повітря, його температура та рухливість: вплив на організм людини.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови. Вологість повітря, його температура та рухливість: вплив на організм людини.






При виконанні робіт операторського типу, пов'язаних з нервово-емоційним напруженням в кабінетах, пультах і постах керування технологічними процесами, в залах обчислювальної техніки та інших приміщеннях повинні дотримуватися оптимальні умови мікроклімату (температура повітря 22-24 град.C, відносна вологість 60-40%, швидкість руху повітря не більш 0,1 м/сек.).

 

Виробничий пил та його дія на організм людини.

Найпоширенішим забруднювачем повітря є пил, який поділяється на:

аерозолі – вивішені в повітрі пилинки;

аерогелі – скупчення пилу що осідає на будь яких предметах.

Аерозольний пил подразнює слизові оболонки людини та приводить до професійних захворювань (пневмоконіоз, силікоз, та інші). Крім того аерозольний пил деяких речовин ще й вибухонебезпечний (наприклад пил борошна, древесини, вугільний).

Аерогельний пил гігроскопічний, і має здатність проводити електричний струм. Від цього в електроустаткуванні може виникнути коротке замикань, що може привести до пожежі (наприклад телевізор).

Шкідливість дії пилу на організм людини залежить:

– від кількості її вдихання,

– від степені її дисперсності,

– від форми пилинок,

– від її хімічного складу і токсичності.

 

Захист працівників від шкідливих речовин у повітрі

Захист працівників від шкідливих речовин у повітрі повинен бути комплексним, і включати організаційні, технічні, санітарні та медико-профілактичні заходи.

До них відносяться:

– автоматизація і механізація виробничих процесів, що виділяють шкідливі речовини;

– удосконалення конструкції виробничого обладнання (герметизація та ущільнення);

– застосування вентиляції;

– використання індивідуальних засобів захисту (спецодяг, окуляри, шоломи, антитоксичні пасти, протигази та респіратори).

Але основу захисту працівників від негативної дії шкідливих речовин становить постійний контроль та оздоровлення повітря робочої зони.

Контроль запиленості повітря визначається ваговим методом з використанням приладу ВКП-1 (вимірювач кількості пилу).

Цей прилад має спеціальний фільтр, який зважується до і після пропускання через нього певного об’єму повітря. Різниця його ваги і визначає запиленість повітря в мг/м3.

Концентрація газу і пару визначається методами, основаними на хімічних, дифузійних, та електричних принципах.

Оздоровлення повітря робочої зони здійснюється вентиляцією, яка поділяються на природну; механічну; природно-механічну (змішану).

Природна вентиляція утворюється за рахунок перепаду тиску зовнішнього і внутрішнього повітря. Вона може бути: організована і неорганізована.

неорганізована природна вентиляція – це самостійне просочування повітря в приміщення через щілини у закритих вікнах, дверях і т.д.

організована природна вентиляція (аерація) – це спеціальне провітрювання приміщень через відкриті вікна, двері, кватирки.

Природна вентиляція дешева і проста в експлуатації, але вона не очищує повітря від шкідливих домішок. І це головний її недолік.

Механічна вентиляція – забезпечує постійний повітряний обмін у приміщеннях за допомогою спеціальних вентиляторів і повітропроводів. Вона не залежить від зовнішніх метеоумов і може очищувати повітря від шкідливих речовин, а також підігрівати або охолоджувати його.

Природно-механічна вентиляція– застосування спеціальних пристроїв, які використовують природну енергію взаємо обміну повітря. Такими пристроями є звичайні вентиляційні трубопроводами, які можуть обладнатися спеціальними насадками (дефлекторами).

Ці трубопроводи використовують рух теплого повітря до гори, а дефлектори додатково використовують енергію вітру.

На виробництвах де не можливо оздоровити повітря системами вентиляції, застосовуються засоби індивідуального захисту шкіри та органів дихання працівників.

Засобами захисту шкіри є:

– ізолюючі костюми;

– комбінезони;

– гумове взуття, рукавички, тощо.

Засобами захисту органів дихання є:

– ватно-марлеві пов’язки;

– респіратори (типа “Кама”, “Сніжок”, РПА та ін.);

– фільтруючі та ізолюючі протигази.

Фільтруючі протигази марок А, В, КД та інші застосовуються при наявності не менше 20% кисню в робочій зоні виробничого середовища, та при обмеженому вмісту в ньому шкідливих речовин.







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 437. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.027 сек.) русская версия | украинская версия