Студопедия — ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.






 

Ануїтет – це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.

Власний капітал – це частина активів підприємства, що залишається після вирахування його зобов’язань.

Грошовий потік – це сукупність розподілених у часі фактів надходження або вибуття грошових коштів та їх еквівалентів, що генеруються суб’єктом господарювання в результаті здійснення його операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.

Дисконтування – це фінансово-математична модель визначення поточної (теперішньої) вартості грошових потоків, надходження яких, як очікується, матиме місце у майбутньому протягом певного планового періоду.

Довгострокові зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом строку, який перевищує 12 календарних місяців, або протягом строку, що перевищує операційний цикл, якщо він більший за 12 календарних місяців.

Доходи майбутніх періодів – це доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів.

Ефективність інвестиційного проекту – це категорія, яка відображає відповідність проекту цілям та інтересам його учасників.

Інвестиційна діяльність – це сукупність однорідних господарських операцій суб’єкта господарювання щодо придбання та продажу довгострокових (необоротних) активів, а також короткострокових (поточних) фінансових інвестицій, які не є еквівалентом грошових коштів.

Леверидж – це фінансовий механізм управління формуванням прибутку підприємства, який базується на співвідношенні окремих видів капіталу або витрат.

Операційна (основна) діяльність – це сукупність господарських операцій, що реалізуються в межах основної діяльності (визначеної в установчих документах) суб’єкта господарювання, а також будь-які інші види діяльності, які не можуть бути віднесені до інвестиційної або фінансової діяльності.

Позиковий капітал, позикові фінансові кошти – це залучені для фінансового розвитку підприємства на поворотній основі грошові кошти й інше майно.

Поточні (короткострокові) зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом операційного циклу або повинні бути погашені протягом 12 місяців з дати складання балансу.

Резервний капітал – це одна з форм створення фонду, цільовим призначенням якого є покриття потенційних збитків від фінансово-господарської діяльності підприємства, викликаних дією об’єктивних факторів, величину та час настання яких важко визначити на поточний момент.

Фінанси підприємств – це система економічних відносин окремих суб’єктів господарювання – юридичних осіб, пов’язаних з формуванням, розподілом та використанням грошових коштів у процесі здійснення ними господарської діяльності.

Фінансова діяльність – це сукупність операцій, які ведуть до зміни величини і складу власного та позичкового капіталу, цілеспрямована система заходів щодо фінансового забезпечення виробничої або іншої діяльності підприємства за рахунок власних та позичкових коштів, формування необхідного обсягу капіталу підприємства для виконання ним передбаченої статутної діяльності.

Фінансова політика – це система заходів (адміністративних рішень) підприємства у сфері фінансів з метою цілеспрямованого впливу на його економічний та соціальний розвиток.

Фінансова тактика – це поточна політика, спрямована на вирішення конкретних завдань відповідного періоду, що випливають з розробленої фінансової стратегії.

Фінансовий контролінг – це контрольна система, яка забезпечує концентрацію контролю дій на найпріоритетніших напрямках фінансової діяльності підприємства, своєчасне виявлення відхилень фактичних її результатів від передбачених та ухвалення управлінських рішень, забезпечення її нормалізації.

Фінансовий менеджмент – це процес управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів суб’єкта господарювання та оптимізації обороту його грошових коштів.

Фінансовий механізм – це система управління фінансовими відносинами підприємства через фінансові важелі за допомогою фінансових методів.

Фінансовий цикл – це період обертання грошових коштів, інвестованих до оборотних активів, починаючи з моменту погашення кредиторської заборгованості за сировину, матеріали і закінчуючи інкасацією дебіторської заборгованості за відвантажену готову продукцію.

Фінансові важелі – це набір фінансових показників, через які управлінська система може впливати на господарську діяльність підприємства.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 868. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия