Студопедия — ТЕХНОЛОГИЯ МЕХАНИЧЕСКОЙ ОБРАБОТКИ СТУПЕНЧАТОГО ВАЛА
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕХНОЛОГИЯ МЕХАНИЧЕСКОЙ ОБРАБОТКИ СТУПЕНЧАТОГО ВАЛА

Управління за цілями — це філософія менеджменту, орієн­тована на результати, котра передбачає розробку системи вимірів та реалістичних часових параметрів. При цьому слід враховувати, що в більшості сфер бізнесу вимір майбутніх ре­зультатів досить приблизний. Часовий аспект цілей завжди залежить від особливостей конкретного бізнесу. Тому управлі­ння за цілями не є набором універсальних рецептів раціоналі­зації ділових операцій — це перш за все інструмент пошуку управлінських рішень, адекватних відповідним умовам.

Використання механізму управління за цілями як методу підвищення ефективності організації дає змогу об'єднати пла­нування й контроль; розширити залученість керівників усіх рівнів до процесу розробки цілей; стимулювати процеси зворот­ного зв'язку тощо. Іншою важливою перевагою цієї концепції є поєднання завдань, що стоять перед кожним менеджером, із загальними цілями організації. Управління за цілями перед­бачає, що керівництво організацією є не привілеєм однієї лю­дини, а функцією менеджменту організації. У такому разі го­ловною проблемою найвищого керівництва (керівника) є фор­мування найбільш: адекватної завданням його фірми команди професіоналів. Оскільки складовою частиною управління за цілями є широка участь у ньому підлеглих, вищі менеджери повинні визнавати й підтримувати співробітництво з ними та їхню участь у розробці рішень.

Незважаючи на певні проблеми, які інколи виникають при використанні принципів управління за цілями, та необхідність значного часу — від 3 до 5 років — для повноцінного впрова­дження їх, ця концепція у 80-х роках XX ст. широко використо­вувалася в процесах організаційних змін. Сьогодні управління за цілями застосовується компаніями не лише за необхідністю, воно перетворилося в елемент організаційної культури.

Адаптація ідеології управління за цілями для українських фірм— досить перспективна справа. Типовий поки що для вітчизняного підприємництва абсолютний пріоритет коротко­строкової максимізації прибутку може стати одним із вирішаль­них факторів ще більшого послаблення його міжнародної кон­курентоспроможності.

Практичне значення управління за цілями полягає в тому, що система офіційно знеособлених цілей організації або підрозділу доповнюється, уточнюється, коригується в процесі внутрішньо-організаційного діалогу між діловими рівнями управління і зрештою трансформується в індивідуалізовані цілі колективу або окремих його членів — як виконавців, так і ке­рівників. Саме на ці цілі насамперед зорієнтована діяльність людей, і досягнення їх стимулюється в першу чергу.

Менеджмент як цілісна система управління орієнтується на досягнення всієї сукупності цілей і завдань, що стоять перед організацією. Тому кожний керівник, від вищої до нижчої лан­ки, повинний мати чіткі цілі в рамках покладених на нього обо­в'язків. Відповідну цільову орієнтацію роботи свого підрозді­лу він повинен забезпечувати протягом планового періоду. Цілі й завдання менеджменту не тільки доводяться, а й узгоджують­ся (шляхом попереднього обговорення) з менеджерами всіх рівнів, котрі спрямовують свої зусилля, ресурси й енергію на досягнення їх.

Процес управління за цілями можна предста­вити у вигляді чотирьох етапів.

1. Визначається коло повноважень і обов'язків усіх керів­ників підприємства.

2. Розробляються цілі менеджменту в рамках встановлених обов'язків.

3. Складаються реальні плани досягнення поставлених цілей.

4. Здійснюються контроль, вимірювання, оцінювання роботи й здобутих кожним керівником результатів»

Отже, якщо визна­чення цілей є початком будь-якої управлінської діяльності, то її обов'язковим продовженням є визначення видів робіт, потрібних для досягнення цілей. Менеджери не тільки складають плани, а й організовують виконання їх шляхом формування структурних підрозділів, процесів і методів, за допомогою яких організовуєть­ся спільна ефективна праця. Важливу роль у діяльності мене­джерів відіграє розробка системи показників, за допомогою яких вимірюються й оцінюються результати праці кожного окремого працівника, підрозділу, служби і підприємства в цілому. Вико­нуючи всі перелічені види робіт, менеджери створюють необхідні передумови для продуктивної й ефективної праці всіх співробіт­ників підприємства і всіх його підсистем. Тому нерідко їх назива­ють людьми, які вміють домагатися поставлених цілей шляхом використання праці, інтелекту і мотивів поведінки інших людей. І це одна з причин того, що до їхнього професіоналізму, особистих рис ставляться високі вимоги.

Як приклад розвитку концепції управління за цілями роз­глянемо розроблену фінськими фахівцями і вченими концепцію управління за результатами. Сутність цієї концепції полягає в тому, що система управління фірмою орієнтована на кінцеві результати і ґрунтується на використанні творчого потенціалу трудового колективу.

Основні положення концепції: результати є основою діяль­ності; для досягнення результатів необхідно мати сильну волю.

Основні поняття: цілі — це ті ключові результати, до яких організація прагне у своїй діяльності протягом довгого періо­ду. Нормативна кількість — від 4 до 6.

Ключові результати можуть бути трьох типів: за комерцій­ною діяльністю (оборот, покриття витрат, змінні й постійні витрати, частка на ринках збуту, рентабельність, платоспро­можність, використання капіталу та ін.); за функціональною діяльністю підрозділів (кількість і якість виробленої продукції, використання виробничих потужностей, сировини, матеріалів, енергії та ін.); за некомерційною діяльністю, що сприяє досяг­ненню безпосередніх функціональних цілей (ефективність ро­боти персоналу, мотивування працюючих, атмосфера в органі­зації, використання робочого часу, співробітництво з іншими організаціями, імідж підприємства, творчість, досвід).

Цілі й пріоритети не є постійними, вони час від часу пере­глядаються у зв'язку зі зміною внутрішніх і зовнішніх умов, при досягненні цілей або внаслідок визнання їхньої хибності. Застосовуються такі критерії відбору завдань, котрі визнача­ються після визначення цілей: узгодженість, схвалення, реа­лістичність, гнучкість, вимірність, привабливість. Це забезпе­чує мотивування діяльності.

Цільове управління розпочинається з аналізу того, що зроб­лено на даний момент, з визначення бажаних характеристик майбутнього результату, з деталізації того, що, чому і як має бути зроблене, які коригуючі дії й у який термін необхідно зро­бити, щоб досягти поставлених цілей. Усі необхідні для цього матеріали є в плані й інших офіційних документах організації.

Наступний крок — створення так званої декларації — доку­мента, що містить систему індивідуальних і колективних цілей працівників організації або підрозділу. Цілі, подані в декла­рації, як правило, групуються за відповідною спрямованістю й аранжуються за пріоритетністю. У останньому випадку виді­ляють: необхідні цілі, досягнення яких вирішальним чином впливає на становище організації, підрозділу або окремого працівника; бажані, реалізація яких дає змогу деякою мірою по­кращити стан справ і створити додаткові гарантії стабільного існування організації; можливі цілі, що принципово нічого не змінюють.

Усі сформульовані в декларації цілі можуть мати таку спря­мованість: на кінцевий результат, наприклад випуск відповід­ного обсягу продукції та послуг; на здійснення тієї чи іншої діяльності, скажімо, вдосконалення того чи іншого технологіч­ного процесу; на досягнення визначеного стану об'єкта управ­ління — передбачуваності, стабільності. Конкретне формулю­вання цих цілей багато в чому залежить від ситуації, посадо­вих обов'язків виконавця, його потреб, характеру, типу особи­стості.

Скоординовані по горизонталі й вертикалі списки індивіду­альних і групових цілей затверджуються вищим керівництвом організації, а їхні екземпляри зберігаються у виконавців та керівників, а також спеціально призначених осіб до чергового коригування або підведення підсумків.

У численних дослідженнях концепції управління за цілями за­значають ряд її переваг: підвищення ефективності роботи за рахунок того, що кожний керівник має чітке уявлення про свої цілі та про цілі організації в цілому; посилення мотивації до роботи як результат особистої участі всіх керівників у розробці й узгодженні цілей. Кожний керівник у цих умовах почуває особисту зацікав­леність у їх досягненні. Важливе значення має і можливість просу­вання до кінцевого результату малими кроками, тому що планами встановлюються тимчасові рамки і чітко сформульований конкрет­ний кінцевий результат. Як правило, при реалізації цієї концепції поліпшуються взаємовідносини між керівниками і підлеглими, удосконалюються системи контролю й оцінювання роботи кожно­го члена організації відповідно до досягнутих результатів.

Разом із тим практика менеджменту виявила деякі обмежен­ня ефективного застосування управління за цілями. Так, сис­тема неефективна на погано організованому і погано керовано­му підприємстві, де прийнято за правило спускати цілі зверху, не залучаючи до її розробки й узгодження керівників інших рівнів. її важко використовувати, якщо немає особистої моти­вації і необхідної для управління інформації, а також при не­задовільній організації контролю.

Необхідно також враховувати, що це трудомісткий, склад­ний і довгий процес, результативний тільки там, де перед ке­рівниками стоїть проблема вибору дій для виконання їх. У про­тилежному випадку адміністрування підміняє ініціативу, бю­рократія обмежує творчість, цілі перетворюються в примусові завдання, а будь-які зміни розглядаються як небажані. З цього випливає, що система управління по цілях ефективна тільки там, де є для цього відповідні умови.

Досвід також показує, що при управлінні за цілями (ре­зультатами) увага керівників концентрується на досягненні по­точних і короткострокових результатів, нерідко на шкоду довго­строковим цілям.

Тому дуже важливо дотримуватися логічної послідовності розробки цілей.

 

Послідовність розробки і реалізації цілей:

 

ê Усвідомлення змін внутрішнього та зовнішнього середовища

ê Аналіз внутрішнього середовища організації

ê Визначення прогнозування проблем та загальних уявлень про цілі організації

ê Формулювання цілей діяльності

ê Розробка планів-завдань для досягнення цілей(ухвалення рішень стосовно шляхів досягнення цілей)

ê Управлінський контроль (графік) за процесом виконання рішень і реалізацією цілей

è Досягнення бажаної відповідності внутрішнього та зовнішнього стану організації

 

ТЕХНОЛОГИЯ МЕХАНИЧЕСКОЙ ОБРАБОТКИ СТУПЕНЧАТОГО ВАЛА

Цель работы – получение навыков работы на токарно-винторезном станке и составления операционных карт на механическую обработку.

Валы присутствуют практически в любом механизме или машине, где есть вращательное движение. Вал служит для закрепления на нем различных деталей – зубчатых колес, шкивов, звездочек, полумуфт и т.д. и для передачи этим деталям крутящего момента. Опорой для вала служат подшипники. Как правило, валы изготавливают ступенчатыми, так как это дает возможность закреплять на них детали с разными посадочными размерами и обеспечивает фиксацию этих деталей от осевых перемещений.

Для выполнения лабораторной работы студентам предоставляются: токарно-винторезный станок, резцы, штангенциркуль или микрометр, эскиз ступенчатого вала, заготовка, спецодежда. Работа заключается в определении последовательности операций механической обработки, числа проходов для каждой операции, составлении операционной карты и изготовлении детали в соответствии с эскизом. Форма операционной карты представлена ниже.

Перед началом работы преподаватель (или учебный мастер) обязан рассказать о правилах работы на токарно-винторезном станке, показать приемы работы и провести инструктаж по технике безопасности. После инструктажа студенты расписываются в журнале. Приступать к работе можно только в присутствии и по указанию преподавателя или учебного мастера.

Перед включением станка следует надежно закрепить заготовку в трехкулачковом патроне, при необходимости поджать ее задним центром, проверить надежность крепления резца. Затем включить станок, подвести резец к поверхности заготовки до касания и отвести его вправо за пределы заготовки. После этого установить лимб поперечной подачи на «0» и подать резец вперед на величину требуемой глубины резания. Далее резец продольной подачей подводится к заготовке до касания, после чего рекомендуется включить автоматическую подачу. Следует быть очень внимательным и осторожным при работе в непосредственной близости от кулачков. При приближении к ним резца рекомендуется заранее выключить автоматическую подачу и аккуратно закончить проход вручную, не доводя резец до кулачков на 10-15 мм. Если для данной операции требуются еще проходы, то следует, отключив автоматическую подачу и не выключая станок, вернуть резец в исходное положение и повторить вышеперечисленные действия; при этом можно не устанавливать лимб поперечной подачи на «0», а вести отсчет от текущего значения. Если проход является последним, то следует выключить станок, переключить направление подачи на противоположное, включить станок и с помощью автоматической подачи вернуть резец в исходное положение.

Перечисленным порядком действий следует руководствоваться при работе проходными резцами при обтачивании цилиндрических поверхностей. При работе подрезными и отрезными (прорезными) резцами подача осуществляется только вручную.

Следует помнить, что смену резцов и все переключения можно производить только при выключенном станке.

После окончания работы станок следует выключить и очистить от стружки.

 

Рис. 1 Операционная карта

 

Количество операционных карт для детали должно соответствовать количеству используемых металлорежущих станков, количеству установов на каждом станке, а также учитывать наличие черновых и чистовых проходов. Например, для обработки ступенчатого вала в данной лабораторной работе необходимо составить 4 операционные карты, так как используется только один станок – токарно-винторезный, потребуются два установа, и на каждом установе будут присутствовать как черновые, так и чистовые проходы.

В графе 28 операционной карты приводится операционный эскиз, представляющий собой эскиз детали (заготовки) с указанием способа ее закрепления, все поверхности которой, обрабатываемые с данного установа, выделяются линией основного контура и нумеруются. В графе 12 указываются применяемые при обработке приспособления, например, трехкулачковый самоцентрирующийся патрон, задний центр, люнет и т.д. В графах 19 и 20 необходимо указать размеры обрабатываемой поверхности – те, которые получатся после выполнения данного перехода. В графе 21 указывается глубина резания за один проход, в графе 22 – количество проходов, в графе 23 – подача, в графе 25 – скорость резания. Значение скорости резания необходимо рассчитать, исходя из известных значений частоты вращения шпинделя станка и диаметра обрабатываемой поверхности (см. методические указания к лабораторной работе «Изучение конструкции, назначения и кинематики токарно-винторезного станка и видов выполняемых работ»). Содержание граф 14, 15, 17, 18 в пояснении не нуждается, графы 16, 26, 27 в данной лабораторной работе можно не заполнять.

Отчет по лабораторной работе должен содержать эскиз детали и заполненные операционные карты.




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Журнал-газета «Аркаим» № 1 от 19.01.2010 г. «Духовно-Родовой Державы Русь» (решение Горячеключевского городского суда Краснодарского края от 26.07.2011). | Курортный комплекс СОЛНЕЧНЫЙ БЕРЕГ

Дата добавления: 2015-08-28; просмотров: 487. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия