Студопедия — Интеллектуально-ролевая игра «Зеленая экономика» 1 сезон 2015г.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Интеллектуально-ролевая игра «Зеленая экономика» 1 сезон 2015г.

1. Патронатний вихователь зобов'язаний:

1) забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

2) створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

3) захищати дитину, її права та інтереси як опікун або піклувальник без спеціальних на те повноважень.

 

Стаття 256 СК передбачає обов'язки патронатного вихователя з виховання дитини та її утримання.

Виходячи з того, що обов'язки опікуна, піклувальника в цій частині сходні, то вони зводяться до таких обов'язків:

а) піклуватися про фізичний розвиток, навчання і підготовку до суспільно корисноїпраці (діяльності), захищатися їх права та інтереси;

б) повинні спільно проживати;

в) охороняти особистість і здоров'я;

г) піклуватися про утримання, створення необхідних побутових умов;

д) розпоряджатися доходами, управляти майном.

У сім'ї патронатного вихователя дитині повинні бути створені умови, за яких вона відчувала б себе як у рідній сім'ї. Вихователь зобов'язаний повсякденно займатися ви-хованням дитини, стежити за режимом харчування, створенням нормальних санітарно-гігієнічних, побутових умов.

Він повинен виділити дитині житло, принаймні не гірше, ніж дитина займала раніше.

Цей обов'язок про надання житла дитині повинен бути зазначений у договорі, а орган опіки і піклування, як сторона договору, проконтролювати, щоб дитині були надані належні умови не тільки щодо житла, а й меблів, одягу тощо.

Якщо дитина дошкільного віку, бажано улаштувати її в дитячий садок, інший дитячий заклад. Вихователь зобов'язаний підтримувати зв'язок з вихователями дитячого закладу, користуватися їх порадами.

Вихователь повинен стежити за успіхами неповнолітнього у школі, іншому навчаль-ному закладі, забезпечити нормальними умовами для навчання в домашніх умовах, піклуватися про те, щоб у нього був письмовий стіл для приготування уроків, підручники, письмові приладдя тощо.

За який і чий рахунок патронатний вихователь має утримувати дитину?

У зв'язку з тим, що під патронат віддають дітей-сиріт, то вони одержують пенсії, соціальні виплати та інше, діти, позбавлені батьківського піклування, одержують аліменти, мають своє майно, доходи, як одні, так і інші можуть одержувати відшко-дування шкоди у зв'язку зі втратою годувальника.

Суми, що належать цим дітям, переходять у розпорядження патронатного вихователя і витрачаються на цих осіб.

Вони мають право як їх законні представники одержувати зазначені суми і витрачати їх на утримання осіб, над якими вони здійснюють патронаж, якщо того вимагають інтереси цих осіб.

Аліментами, пенсією, іншими доходами неповнолітні віком від 14 років розпоряджаються самі, а в деяких випадках — зі згоди вихователя, органів опіки та піклування.

Управління майном осіб, які перебувають під патронатом, умови відчуження їх майна, грошей та інших цінностей, виконання інших дій, пов'язаних із збереженням майна і управління ним, а також звіту перед другою стороною — органом опіки та піклування передбачається договором про патронат, а також відповідно до законодавства про укла-дення правочинів щодо майна неповнолітніх, передбаченого Цивільним кодексом України.

Утримувати дитину за власний рахунок патронатний вихователь не зобов'язаний, як не зобов'язаний він і утримувати себе і своїх членів сім'ї за рахунок патронованої дитини. За свою працю він одержує винагороду.

Патронатні вихователі не є опікунами, піклувальниками над патронованим дітьми, але їм частиною 3 ст. 255 СК надано право процесуального представництва (ст. 45 ЦПК).

Патронатні вихователі надають дітям сприяння при здійсненні ними своїх прав та виконання обов'язків, а також охороняють їх від зловживання з боку третіх осіб.

Патронатні вихователі виступають щодо захисту прав та інтересів дітей у всіх за-кладах, у тому числі і судових, на підставі договору про патронат.

Він, наприклад, має право звертатися до суду з позовами про стягнення аліментів на дитину, про призначення пенсій, інших соціальних виплат, про стягнення матеріальної та моральної шкоди у зв'язку зі втратою годувальника тощо.

Законодавець не називає про відповідальність патронатного вихователя за неналежне виховання дитини, за скоєння нею злочину, заподіяння матеріальної шкоди третім особам.

Якщо звернутися до статей 1178, 1179 ЦК України, то патронатні вихователі повинні нести відповідальність за незабезпечення догляду за дитиною з тим, щоб вона не вчинила дій на шкоду собі й іншим особам.

Так, наприклад, відповідно до ч. 2 ст. 1178 ЦК України, якщо малолітня особа завдала шкоди під час перебування дитини в особи, яка здійснює нагляд за нею на підставі договору, ця особа зобов'язана відшкодувати шкоду, якщо не доведе, що шкода була завдана не з їхньої вини. контроль за діяльністю патронатних вихователів здійснює орган опіки та піклування як сторона в договорі, так і в силу своїх повноважень, наданих ст. 19 СК України і цивільним законодавством.

Дії, діяльність патронатних вихователів можуть бути оскаржені самими дітьми, залежно від їх віку, стану здоров'я, батьками, родичами дитини, якщо такі існують, до органів опіки, піклування, прокурора, суду.

Патронатний вихователь, як і будь-яка фізична особа, зобов'язаний відшкодувати майнову шкоду, заподіяну дитині неправомірними діями.

Відповідальність патронатного вихователя за шкоду, заподіяну дитині, визначається загальними правилами цивільного законодавства.

110.Припинення договору про патронат. Стаття 256. 1. Договір про патронат припиняється у разі відмови від нього вихователя або дитини, яка досягла чотирнадцяти років.До призначення дитині нового вихователя або передання дитини іншій особі, навчальному закладові, закладові охорони здоров'я або соціального захисту вихователь, який відмовився від договору, зобов'язаний піклуватися про дитину.2. Договір про патронат може бути розірваний за згодою сторін або за рішенням суду в разі невиконання вихователем своїх обов'язків або якщо між ним та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають виконанню обов'язків за договором.

За загальним правилом, договір про патронат припиняється у разі досягнення дитиною повноліття (ст. 252 СК). Однак за наявності відповідних підстав договір про патронат може бути припинений до досягнення дитиною повноліття. Договір про патронат припиняється у разі відмови від нього вихователя або дитини, яка досягла чотирнадцяти років. Відмова від договору може бути зумовлена погіршенням фінансового стану вихователя, неможливістю надалі виконувати свої функції тощо. В коментованій статті також закріплено право відмови від договору і за дитиною, яка досягла чотирнадцяти років. Однак, хоча у ч. 1 ст. 256 СК передбачена відмова від договору дитини, практично це неможливо, оскільки стороною договору є не дитина, а орган опіки та піклування (ст. 252 СК). Оскільки договір про патронат укладається між патронажним вихователем та органом опіки та піклування, який діє в інтересах дитини, то і відмова від договору може бути здійснена органом опіки і піклування, а в такому разі дитина має поставити питання про відмову від договору про патронат перед органом опіки і піклування. І лише у тому випадку, якщо орган опіки та піклування відмовиться задовольнити вимоги дитини, дитина має право звернутися до суду з вимогою про розірвання договору про патронат (ч. 2 ст. 256 СК).

Абзац другий ч. 1 ст. 256 СК чітко встановлює, що у разі відмови від договору, права та обов'язки вихователя, якими була наділена особа за договором, не припиняються, а тривають до моменту призначення дитині опікуна або піклувальника, передання дитини в спеціалізований заклад або передання іншій особі. 2. У ч. 2 ст. 256 СК наведено перелік підстав розірвання договору про патронат. Слід зазначити, що договір про патронат може бути розірвано як за згодою сторін, так і за рішенням суду. За згодою сторін договір патронату може бути розірвано з будь-яких підстав за умови, якщо сторони дійдуть висновку про недоцільність або неможливість подальшого існування договірних відносин. За рішенням суду договір про патронат може бути розірваний з наступних підстав: 1) в разі невиконання вихователем своїх обов'язків; 2) якщо між вихователем та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають виконанню обов'язків за договором. Ініціатором розірвання договору про патронат може бути як орган опіки та піклування, так і безпосередньо дитина, яка досягла 14 років і права якої порушуються.

Неповнолітні особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом (ч. 2 ст. 29 ЦПК). У тому випадку, коли дитина не досягла 14 років та за умови, що вона може висловити свою думку про питання, які безпосередньо її стосуються, її думка повинна бути врахована. Свою думку стосовно існування договору про патронат дитина може висловити представнику органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування у разі заявлення дитиною негативної позиції щодо існуючого договору про патронат, виконання патронажним вихователем його обов'язків, повинен здійснити перевірку. Якщо під час перевірки буде встановлено, що патронатний вихователь не виконує, виконує не в повній мірі свої обов'язки або буде встановлено факт психологічної несумісності дитини та патронатного вихователя, орган опіки та піклування повинен ініціювати розірвання договору про патронат.

 

 

Интеллектуально-ролевая игра «Зеленая экономика» 1 сезон 2015г.

Интеллектуально-ролевая игра «Зеленая экономика» основана на изучении международных документов по внедрению принципов устойчивого развития и «зеленой» экономики.

Миссия игры: сокращение экологического следа, посредством заработка валюты игры «Живики». Экологический след измеряется в планетах. Например, экологический след человека в среднем составляет от 2 до 4 планет. Это значит, что командный экологический след составит от 13 до 30 планет. Чтобы сократить экологический след на 1 планету, команде необходимо заработать 2 000 «Живиков» в ходе интеллектуальных состязаний.

1 планета экологического следа = 2 000 «Живиков»

Если экологический след команды, составляет 14 планет, и в ходе состязаний она заработала 2 000 «Живиков», то экологический след = 13 планет.

Потренироваться в расчет эко-следа можно здесь:




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Симметрия куба | Историческая справка

Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 371. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия