Студопедия — Тестові завдання. 1. Хворий, що поступив у відділення гематології, скаржився на болі в печінці і селезінці, підвищену температуру
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тестові завдання. 1. Хворий, що поступив у відділення гематології, скаржився на болі в печінці і селезінці, підвищену температуру






 

1. Хворий, що поступив у відділення гематології, скаржився на болі в печінці і селезінці, підвищену температуру, запаморочення. В результаті обстеження поставлений діагноз гемолітичної анемії і рекомендовано видалення селезінки. Виключення якої функції селезінки приведе до поліпшення стану хворого?

А. Синтез речовин, пригноблюючих еритроцитопоез

В. Депонування крові у венозних синусах

С. Елімінація еритроцитів

Д. Захисна реакція від ендогенних антигенів

Е. Аг-залежна диференціювання лімфоцитів

 

2. На гістологічному препараті лімфовузла експериментальної тварини після Аг-стимуляції в мозкових тяжах знайдена велика кількість клітин з інтенсивно базофільною цитоплазмою, ексцентрично розташованим ядром з колесоподібним малюнком хроматину. Які це клітини?

А. Плазмоцити

В. Макрофаги

С. Фибробласты

Д. Адипоцити

Е. Тканеві базофіли

 

3. У біоптаті лімфатичного вузла в мозкових тяжах виявлені вогнища підвищеного плазмоцитогенеза. Аг-залежна стимуляція яких імунокомпетентних клітин викликала їх освіту?

А. В-лімфоцитів

В. Т-лімфоцитів

С. Макрофагів

Д. Дендритних клітин

Е. Інтердігітуючих клітин

 

4. При обстеженні пацієнта була виявлена активізація імунних реакцій в організмі на тлі збільшення селезінки. У яких структурах даного органу відбувається Аг-залежна проліферація Т-лімфоцитів?

А. Периартеріальна зона білої пульпи

В. Центральна зона білої пульпи

С. Мантійна зона білої пульпи

Д. Маргінальна зона білої пульпи

Е. Пульпарні тяжи червоної пульпи

 

5. На гістологічному препараті видно зріз органу бобовидної форми, периферична частина якого інтенсивно базофільна і містить вузлики лімфоїдної тканини з діаметром 0,5...1 мм. Центральна частина світла, лімфоїдна тканина тут формує тяжи. Який орган представлений на препараті?

А. Селезінка

В. Лімфатичний вузол

С. Тимус

Д. Апендикс

Е. Миндалина

 

6. У препараті представлений орган, строму якого складає ретикулярна тканина, а еритроцити і тромбоцити розташовуються не тільки в кровоносних судинах, але і в стромі поза судинами. Який орган представлений на препараті?

А. Селезінка

В. Лімфатичний вузол

С. Небна мигдалина

Д. Червоний кістковий мозок

Е. Тимус

7. При видаленні тимуса у новонароджених тварин в периферичних лімфоїдних органах виникають виражені морфологічні зміни. Які зони селезінки найвиразніше реагують на дану операцію?

А. Центр розмноження

В. Периартериальна

С. Мантійна

Д. Маргинальна

Е. Пульпарні тяжи

 

8. При видаленні тимуса у новонароджених тварин в периферичних лімфоїдних органах виникають виражені морфологічні зміни. Які зони лімфатичних вузлів найвиразніше реагують на дану операцію?

А. Кіркова

В. Паракортикальна

С. Мозкова

Д. Воротна

Е. Область синусів

 

9. При запальному процесі в організмі активізується захисна функція селезінки. Як цей стан відіб'ється на білій пульпі?

А. Збільшиться площа білої пульпи

В. Зменшиться площа білої пульпи

С. Збільшиться діаметр центральної артерії

Д. Збільшиться ширина маргінальної зони

Е. Без змін

 

10. Тварині двічі, через певний проміжок часу вводили один і той же антиген. При цьому вторинна імунна відповідь розвивалася набагато швидше і була інтенсивнішою. Які клітини забезпечують таку швидку відповідь?

А. Ретикулоцити

У. Т-кілери

С. Т-супресори

Д. Клетини пам'яті Т- і В- типу і імунобласти

Е. Клетини пам'яті В- типу

 

11. Лімфовузли розташовуються по ходу лімфатичних судин і забезпечені спеціальними структурними елементами для протікання лімфи через вузол – синусами. Топографічно розрізняють декілька видів синусів. Де розташовується краєвий синус?

А. Між капсулою і фолікулами

В. Між фолікулами і трабекулою

С. Між фолікулами і паракортикальною зоною

Д. Між трабекулою і мозковими тяжами

Е. В області воріт вузла

 

12. Лімфовузли розташовуються по ходу лімфатичних судин і забезпечені спеціальними структурними елементами для протікання лімфи через вузол – синусами. Топографічно розрізняють декілька видів синусів. Проміжний кірковий синус розташовується:

А. Між капсулою і фолікулами

В. Між фолікулами і трабекулою

С. Між фолікулами і паракортикальной зоною

Д. Між трабекулою і мозковими тяжами

Е. В області воріт вузла

 

13. Лімфовузли розташовуються по ходу лімфатичних судин і забезпечені спеціальними структурними елементами для протікання лімфи через вузол – синусами. Топографічно розрізняють декілька видів синусів. Проміжний мозковий синус розташовується:

А. Між капсулою і фолікулами

В. Між фолікулами і трабекулою

С. Між фолікулами і паракортикальной зоною

Д. Між трабекулою і мозковими тяжами

Е. В області воріт вузла

 

14. Лімфовузли розташовуються по ходу лімфатичних судин і забезпечені спеціальними структурними елементами для протікання лімфи через вузол – синусами. Топографічно розрізняють декілька видів синусів. Комірний синус розташовується:

А. Між капсулою і фолікулами

В. Між фолікулами і трабекулою

С. Між фолікулами і паракортикальной зоною

Д. Між трабекулою і мозковими тяжами

Е. В області воріт вузла

 

15. Лімфовузли розташовуються по ходу лімфатичних судин і забезпечені спеціальними структурними елементами для протікання лімфи через вузол – синусами. Топографічно розрізняють декілька видів синусів. Навколовузлових синус розташовується:

А. Між капсулою і фолікулами

В. Між фолікулами і трабекулою

С. Між фолікулами і паракортикальной зоною

Д. Між трабекулою і мозковими тяжами

Е. В області воріт вузла

 

16. Для підтвердження діагнозу лімфоми досліджується пунктат лімфатичного вузла. Які клітини в нормі не можуть бути виявлені в даному гістологічному препараті?

А. Лімфоцити

В. Пролімфоцити

С. Лімфобласты

Д. Плазмоцити

Е. Мегакаріоцити

 

17. Імунна система організму забезпечує його захист від багатьох патогенних чинників. Що не характерний для периферичних органів імунної системи?

А. Наявність Т- і В-завісимих зон

В. Аг-представляющих клітин

С. Великої кількості макрофагів

Д. Великої кількості гранулоцитів

Е. Капілярів синусоїдального типу

 

18. Селезінка є важливим кровотворним органом, що забезпечує поповнення формених елементів крові і імунний гомеостаз. Яка функція не властива цьому органу?

А. Депонування крові

В. Лімфоцитопоез

С. Тромбоцитопоез







Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 447. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Экспертная оценка как метод психологического исследования Экспертная оценка – диагностический метод измерения, с помощью которого качественные особенности психических явлений получают свое числовое выражение в форме количественных оценок...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия