Студопедия — Види емоцій
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Види емоцій






Класифікацію емоцій і їх розбивку на види справити досить складно. Звичайно, можна розділити емоції на позитивні і негативні, але цей поділ буде умовним. Наприклад, злість і гнів в більшості випадків віднесуть до негативним емоціям, але в ряді випадків такі почуття можуть бути на користь. Тому частіше використовується класифікація видів емоцій стосовно до різних сфер життя. Розрізняють такі форми і види емоцій.

Вищі. Відповідають вищим соціальним потребам – любов до Батьківщини, свого народу, іншим людям.

Моральні. Почуття, які випробовують до суспільства, самому собі – дружба, совість, любов і інші емоції, що відповідають за міжособистісні відносини.

Праксические. Виникають у процесі трудової діяльності, пов'язані з її успішністю і не успішністю.

Інтелектуальні. З'являються при розумової діяльності стабільні і стійкі почуття. Такі як допитливість, здивування, радість пізнання істини.

Розібравшись з видами емоцій, можна приступати і до опису їх основних функцій, існують такі види.

Мотиваційно-регулююча. Ця функція виражається в тому, що емоції часто є спонукальним чинником, моделюють поведінку людини.

Комунікативна – зовнішнє вираження емоцій допомагає людині спілкуватися з іншими людьми.

Сигнальна. Емоція, реакція на подразники дає людині можливість зрозуміти, які з потреб потрібно задовольняти в першу чергу.

Захисна функція, дозволяє зреагувати на небезпеку і врятувати людину від неприємностей.

Види позитивних емоцій і їх коротка характеристика

Інтерес – стан, що допомагає розвитку вмінь, навичок та придбання нових знань.

Радість – стан, що свідчить про можливість найбільш повно задовольнити одну зі своїх актуальних потреб. І тим це відчуття яскравіше, чим менше була ймовірність отримання бажаного. Часом радість може переростати в захват, ейфорію, радість.

Симпатія – може грунтуватися на спільних інтересах і захопленні, сексуальної привабливості. Це почуття за певних обставин може розвинутися в захоплення, дружбу, любов, повагу, довіру.

Види негативних емоцій і їх коротка характеристика

Страждання – пов'язано з отриманням інформації про неможливість задоволення важливих життєвих потреб, часто протікає у формі стресу.

Гнів – викликається появою несподіваних перешкод на шляху задоволення потреби виключно важливою для людини. Зазвичай ця емоція протікає у вигляді ефекту не особливо тривалого за часом.

Відраза – викликається обставинами, предметами, людьми зіткнення з якими викликає різке протиріччя з моральними, естетичними, ідеологічними принципами людини. При поєднанні з гнівом у міжособистісних стосунках може провокувати агресію.

Презирство – породжується розбіжністю в життєвих установках людини з поведінкою і життєвою позицією іншої людини.

Страх – з'являється при отриманні інформації про можливу загрозу добробуту. Може викликатися не реальною небезпекою, а уявної, цим і відрізняється від емоції страждання.

Сором – з'являється при усвідомленні невідповідності своїх вчинків, помислів нормам загальноприйнятої моралі або власним установкам.

Подив є нейтральною емоцією, але є неймовірно сильною по впливу, блокуючи всі попередні емоції. Викликається здивування в результаті несподіваного розвитку обставин, може переходити в інтерес.

Варто зауважити, що емоції необхідні людині, їх дефіцит (як позитивних, так і негативних) зазвичай заповнюють за допомогою фільмів, книг, занять спортом. Тому намагаючись контролювати власні емоції потрібно прагнути не до бездушності, а до здатності тверезо міркувати в будь-яких життєвих ситуаціях.

 







Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 470. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Этапы трансляции и их характеристика Трансляция (от лат. translatio — перевод) — процесс синтеза белка из аминокислот на матрице информационной (матричной) РНК (иРНК...

Условия, необходимые для появления жизни История жизни и история Земли неотделимы друг от друга, так как именно в процессах развития нашей планеты как космического тела закладывались определенные физические и химические условия, необходимые для появления и развития жизни...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия