Студопедия — Загальні положення з гідроприводу
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Загальні положення з гідроприводу






«Тюменский государственный нефтегазовый университет»

Сургутский институт нефти и газа

628400, г. Сургут, Тюменская обл., ул. Энтузиастов, 38

Отпечатано ООО «Авиаграфия»

628400, г. Сургут, ул. Профсоюзов, 37

Тел. (3462) 32-33-32

РОЗРАХУНОК ОБ’ЄМНОГО ГІДРОПРИВОДУ

 

Методичні вказівки до домашнього завдання

 

з дисціплини

 

 

«ГідРОПРИВОД Сільськогосподарської ТЕХНІКИ»

 

Для студентів очної форми навчання

за напрямом: 6.091 902“Механізація сільського господарства”

ОКР «Бакалавр»

 

 

Мелітополь – 2009 р.


 

УДК 621.3.002

 

Методичні вказівки розробили: д.т.н., проф.. Л.І.Грачова,

к.т.н., доц. Д.П. Журавель,

асистент К.Г. Петренко,

асистент К.В. Зубкова.

 

Методичні вказівки розглянуті на засіданні кафедри «Гідравліка і

теплотехніка»

Протокол № 2 від 11.09. 2009 р.

 

Методичні вказівки рекомендовані методичною комісією

Факультету МТ

Протокол № 1 від 5.10. 2009 р

 

Рецензент к.т.н., доцент кафедри «Автоматизації сільськогосподарського виробництва» Таврійський державний агротехнологічний університет

В. О. Петров

 

 

Мелітополь, 2009 р.


Зміст

Вступ……………………………………………………………………..........  
1. Загальні положення з гідроприводу…………………………………………  
2. Завдання для виконання розрахунково-графічної роботи…….…………...  
3. Розробка блок – схеми гідропривода………………………………………..  
4. Розробка принципіальної схеми гідропривода і описання принципу його роботи……………………………………………………………………  
5. Розрахунок параметрів, вибір і технічна характерістика гідродвигунів…  
5.1. Гідроциліндри………………………………………………………….  
5.2. Гідромотори…………………………………………………………….  
6. Вибір елементів гідроапаратури і обгрунтування її призначення………  
7. Розрахунок дроселя………………………………………………………...  
8. Гідравлічний розрахунок гідроліній………………………………………  
9. Розрахунок параметрів, вибір і технічна характеристика гідронасоса…  
10. Розрахунок гідробака………………………………………………………  
11. Тепловий разрахунок гідропривода……………………………………….  
12. Економічне обґрунтування гідропривода…………………………………  
13. Техніка безпеки при експлуатації гідроприводів………………………...  
14. Порядок оформлення графічної частини курсової роботи………………  
Додаток А Блок-схеми гідропривода…………………………………….........  
Додаток Б Вихідні дані гідропривода…………………………………………  
Додаток В Умовні позначення елементів гідравличних систем…………….  
Додаток Г Основні параметри гідроциліндрів……………………………….  
Додаток Д Основні параметри радіально - поршневих гідромоторів……….  
Додаток Є Основні параметри планетарних гідромашин……………………  
Додаток Ж Основні параметри шестерневих гідромашин……………………  
Додаток З Основні параметри елементів гідроапаратури…………………...  
Додаток К Стандартні елементи трубопроводів і рукава…………………….  
Додаток Л Основні параметри робочих рідин………………………………..  
Література………………………………………………………………………...  

Вступ

Методичні вказівки є простішим посібником студентам спеціальності механізація сільського господарства при виконанні ними розрахунково-графічної роботи з дисципліни “Гідропривод сільськогосподарської техніки”.

В методичних вказівках узагальнені і подані методика і матеріали, які конкретизують розв’язання задачі при проектуванні різних типів гідроприводів, що застосовуються на сільськогосподарських машинах та механізмах.

Метою виконання розрахунково-графічної роботи є забезпечення поглиблення знань студентів з питань застосування і експлуатації гідроприводів в сільськогосподарському виробництві.

Таким чином, розрахунково-графічна робота, яку виконують студенти, певною мірою сприяє систематизації і засвоєнню знань при вивченні позначеної вище дисципліни.

Виконувати розрахунково-графічну роботу рекомендується за порядком аналогічним структурі цих методичних вказівок. Розрахунково-графічна робота передбачає проектування реальних об’ємних гідроприводів, які застосовуються на сільськогосподарській техніці та у виробництві і включає розрахунок і вибір гідропривода, тепловий розрахунок і його графічне зображення.

Розрахунково-графічна робота складається з пояснювальної записки (формат А4) і одного листа графічного матеріалу (формат А2).

Завдання на проектування з необхідними вихідними даними видається кожному студенту індивідуально.

Допоміжні відомості, які необхідні при проектуванні гідропривода наведені в додатках.

 

 

Загальні положення з гідроприводу

Гідропривод – це пристрій, призначений для передавання механічної енергії двигуна робочому органу машини за допомогою рідини. Він складається з двох основних ланок вхідної – насоса і вихідної – гідродвигуна та допоміжних елементів, з’єднаних між собою гідролініями. Гідропривод ділиться на об’ємний гідропривод і гідродинамічні передачі.

Об’ємний гідропривод – це сукупність об’ємних гідромашин (насоса і гідродвигуна), гідроапаратури, гідроліній (трубопроводів) і допоміжних пристроїв, призначених для передачі енергії і зміни виду руху за допомогою рідини.

Об’ємний гідропривод класифікується: за характером руху вихідної ланки - з прямолінійним зворотно-поступальним рухом, з обертовим рухом і з поворотним рухом вихідної ланки; за характером циркуляції робочої рідини – з розімкнутою ціркуляцією і з замкнутою циркуляцією рідини; за регульованістю – регулюємий і нерегулюємий, рисунки 1, 2.

 

а – зворотно-поступального руху; б– поворотного руху; в– обертового руху. 1 – регулюємий насос; 2 - гідродвигуни (вихідна ланка), відповідно: 2 а – гідроциліндр; 2 б – поворотний гідродвигун; 2 в – гідромотор; 3 – гідророзподільник, відповідно: 3 а – двохпозиційний з управлінням від кулачка з пружинним поверненням; 3 б – трьохпозиційний з управлінням від електромагнітів; 3 в – трьохпозиційний з ручним управлінням; 4 - запобіжний клапан; 5 - бак.

Рисунок 1 – Схеми об’ємного гідропривода з розімкнутою

циркуляцією рідини.

1 - регулюємий насос з реверсом подачі; 2 - регулюємий гідро-мотор з реверсом обертання; 3 - запобіжні клапани, які захищають гідролінії а і в від надмірно високого тиску, кожна з яких може бути напірною; 4 - допоміжний насос системи підживлення; 5 - переливний клапан; 6 - зворотні клапани, які застерігають гідролінії а і в від надмірно низького тиску з метою уникнення кавітації в насосі.

Рисунок 2. Схема гідропривода обертового руху вихідної ланки з

замкнутою циркуляцією рідини.

 

Розглянемо принцип дії гідропривода з розімкнутою циркуляцією рідини зі зворотно-поступальним рухом вихідної ланки (див. рис. 1а). Робоча рідина з бака 5 насосом 1 подається в гідросистему. За допомогою гідророзподільника 3 робоча рідина поперемінно подається в штокову чи без штокову (надпоршневу) порожнини гідроциліндра. При цьому, якщо рідина подається в штокову порожнину поршень рухається вліво, приводячи в дію зв’язаний з ним робочий орган машини. З без штокової порожнини робоча рідина зливається в бак. При наступному циклі рідина гідророзподільником направляється в надпоршневу порожнину, приводячи в рух поршень і відповідний робочий орган машини, а з штокової порожнини рідина зливається в бак. Запобіжний клапан спрацьовує у випадках досягнення тиску в системі вищого за допустимий.

Що стосується інших схем, наведених тут, то студент може розібратися, користуючись рекомендованою літературою.

Гідропривод застосовується для підняття і, відповідно, опускання робочих органів сільськогосподарських машин і механізмів чи приведення їх в дію.

 

 

Завдання для виконання розрахунково-графічної роботи

Розробити об’ємний гідравлічний привод знаряддя сільськогосподарської техніки чи інших механізмів, згідно з завданням, блок – схема до якого приймається за додатком А, згідно з порядковим номером студента в груповому журналі, а вихідні дані приймаються згідно з останньою цифрою номера залікової книжки студента за додатком Б.

При розробці гідропривода студент згідно блок-схеми має виконати принципову гідравлічну схему гідропривода заданого знаряддя чи механізму, виконати необхідні розрахунки і підібрати за їх результатами гідравлічне обладнання, а також виконати тепловий розрахунок.

Обґрунтувати економічні витрати на зборку і установку розробленої гідросистеми.

В графічній частині проекту студент повинен розробити принципову гідравлічну схему гідропривода.

Нижче, у відповідних розділах, наведені методичні рекомендації по виконанню розрахунково-графічної роботи.

 







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 1270. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия