Студопедия — Характеристика об’єктів бухгалтерського обліку
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Характеристика об’єктів бухгалтерського обліку






Предмет бухгалтерський облік розкривається через його об’єкти.

Об’єкт – це явище, предмет, на який спрямована будь-яка діяльність підприємства. Тому об’єктом бухгалтерського обліку є господарський факт, явище, процес, який уже відбувся, і який пов’язаний з виробничим чи правовим аспектом діяльності, і який одержав вартісне визначення.

Об’єкти за економічним змістом та призначенням можна розділити на такі групи:

1.Об’єкти, що забезпечують господарську діяльність (факти, явища). Їх поділяють на дві групи -1- господарські засоби і 2- джерела їх утворення, які в свою чергу поді ляють на власні та залучені.

2.Об’єкти, що складають господарську діяльність (процеси і факти). Їх поділяють на 3- господарські процеси і 4- результати господарських процесів.

До першої групи відносять господарські засоби і їх джерела (активи пасиви).

До другої групи відносять господарські процеси і їх результати, що в сукупності від ображають кругообіг господарських явищ (процеси постачання, виробництва, обміну, споживання). Тобто господарські процеси характеризуються двоїстістю; як стан засо бів господарства (виробництво) і як стан процесів господарювання (правові відноси ни).

Сума господарських засобів підприємства завжди дорівнює сумі джерел їх утворення. Така ситуація має місце тому, що майно підприємства розглядається в двох аспектах:

1.З точки зору їх економічного складу (економічний аспект).

2.З точки зору права власності на це майно (юридичний аспект).

Господарські засоби поділяють на оборотні і необоротні. До необоротних відносять;

Основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи, довгостро кові фінансові інвестиції, довгострокова дебіторська заборгованість.

До оборотних відносять; запаси, грошові кошти та їх еквіваленти, поточні фінансові інвестиції, поточна дебіторська заборгованість, інші оборотні активи.

Джерела утворення засобів поділяють на Власний капітал і Зобов’язання або їх ще називають джерела власних засобів – це власний капітал і джерела залучених засобів – це зобов’язання. До власного капіталу відносять – статутний, додатковий, резерв ний, пайовий капітали, цільові фінансування та прибуток підприємства.

До джерел залучених засобів ( зобов’язання ) відносять –кредити банку, залучені кош ти, розрахунки та інша кредиторська заборгованість.

Майно підприємства складається з економічного аспекту (основні та оборотні засоби) та юридичного аспекту (власний і залучений капітали).

До об’єктів, що складають виробничу і фінансову діяльність підприємства відносять господарські процеси (придбання, виробництво, реалізація)і результати цих процесів.

Придбання ( заготівля)- купуються ТМЦ різного виду, необхідні для здійснення виробничих і господарських потреб, і товари для реалізації, особливість цього проце су в тому, що результати забезпечують виробничий процес та опосередковано вплива ють на кінцевий результат, заради якого здійснюється підприємницька діяльність – отримання прибутку.

Виробництво – процес, в ході якого виконується основне завдання підприємства; виготовляється продукція, надаються послуги, виконуються роботи.

Реалізація – виконуються договірні зобов’язання перед замовниками і покупцями, а виручка від реалізації продукції, виконаних робіт і наданих послуг зараховується на поточний рахунок в банку або утворюється дебіторська заборгованість.

Результати господарських процесів – це 1- зіставлення планових (кошторисних) та звітних показників в обліку процесу постачання (заготівлі) та виробництва і одержан ня економії або перевитрат; 2- зіставлення отриманих доходів і понесених витрат в обліку процесу продажу та одержання прибутку або збитку.

До об’єктів бухгалтерського обліку відносять доходи та витрати, які несе підприємст во в ході господарської діяльності, а також фінансові показники економічної життє діяльності, найважливішими з яких є прибуток або збиток.

До доходів відносять –доходи від операційної діяльності;

-доходи від фінансової діяльності;

- доходи від інвестиційної діяльності;

- надзвичайні доходи.

До витрат відносять – витрати від операційної діяльності;

-витрати від фінансової діяльності;

-витрати від інвестиційної діяльності;

- надзвичайні витрати.

Таким чином об’єкт бухгалтерського обліку – це те, що підлягає відображенню в бухгалтерському обліку (конкретний засіб, джерело, господарська операція, результат діяльності).








Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 872. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Концептуальные модели труда учителя В отечественной литературе существует несколько подходов к пониманию профессиональной деятельности учителя, которые, дополняя друг друга, расширяют психологическое представление об эффективности профессионального труда учителя...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Этапы трансляции и их характеристика Трансляция (от лат. translatio — перевод) — процесс синтеза белка из аминокислот на матрице информационной (матричной) РНК (иРНК...

Условия, необходимые для появления жизни История жизни и история Земли неотделимы друг от друга, так как именно в процессах развития нашей планеты как космического тела закладывались определенные физические и химические условия, необходимые для появления и развития жизни...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия