Студопедия — Envelope (Оболонка)
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Envelope (Оболонка)






За допомогою цього ефекту можна задавати довільне спотворення векторних об'єктів, для чого використовується пристиковуване вікно Envelope (Оболонка). Суть спотворення полягає в тому, що об'єкт вписується в зовнішню оболонку.

Створити оболонку можна трьома способами: вручну, використовуючи заготовки і перетворивши в оболонку яку-небудь іншу фігуру.

В першому випадку потрібно клацнути на кнопці Add New (Додати нову), і навколо виділеного об'єкту з'явиться червоний штриховий прямокутник з вісьмома маркерами по габариту. Перетягуючи ці маркери, можна змінювати форму вписаного в оболонку об'єкту.

Характер спотворення оболонки залежить від того, який режим вибраний за допомогою кнопок в середній частині пристиковуваного вікна.

Straight Line (Пряма лінія) — сторони оболонки залишаються прямими відрізками.

Single Arc (Проста дуга) — сторони можуть приймати форму дуги з однією точкою перегину.

Double Arc (Подвійна дуга) — сторони можуть приймати форму дуги з двома точками перегину.

Unconstrained (Довільно) — сторони можуть змінювати форму довільним чином.

У режимі Unconstrained (Довільно) оболонку можна змінювати якщо звичайний векторний об'єкт, зокрема додавати або видаляти її вузли

Другий спосіб створення оболонки — використання заготовок, пропонованих розробниками програми або створених вами. Щоб помістити об'єкт в оболонку-заготовку, виділіть його і клацніть в пристиковуваному вікні Envelope (Оболонка) на кнопці Add Preset (Додати заготівку).

Як бачите, в центральній частині пристиковуваного вікна з'явився список заготовок. які можна використовувати для створення оболонок. Застосовані оболонки можна редагувати але правилам, описаним вище.

Третій спосіб створити оболонку — скопіювати форму із створеної раніше фігури. Для цього виділіть початковий об'єкт, активізуйте в пристиковуваному вікні Envelope (Оболонка) інструмента Color Selector (Вибір кольору) (кнопка із значком піпетки) і клацніть покажчиком у вигляді стрілки на фігурі, форма якої буде використана як оболонк.

Після клацання на кнопці Apply (Застосувати) форма початкового об'єкту буде підігнана під нову оболонку.

Extrude (Екструзія)

Ефект Extrude (Екструзія) дозволяє створювати ілюзію об'ємності для плоских об'єктів. Ілюзія виникає в результаті того, що за об'єктом або перед ним добудовується додаткова площина тієї ж форми, що і початковий об'єкт. Площина, що добудовується, і оригінальний об'єкт з'єднуються «бічними стінками». Ефект може бути посилений за рахунок градацій «освічуваності».

Для створення цього ефекту використовується пристиковуване вікно Extrude (Екструзія). На його першій вкладці встановлюються параметри «глибини» псевдооб'єму.

На першій вкладці визначаються тип «об'ємності» і координати точки сходу (Vanishing Point, або VP) — місцеположення задньою або передньою добудованої площини. Для зміни цих параметрів необхідно клацнути на кнопці Edit (Змінити), а по закінченні редагування — на кнопці Apply (Застосувати). Спочатку слід вибрати одні з шести можливих типів розташування площини, що добудовується:

· Small Back (Назад із зменшенням) — площина розташована позаду оригінального об'єкту і менше його по розмірах;

· Small Front (Вперед із зменшенням) — зменшена площина перед об'єктом;

· Big Back (Назад із збільшенням) — збільшена площина за об'єктом;

· Big Front (Вперед із збільшенням) — збільшена площина перед об'єктом;

· Back Parallel (Назад паралельно) — площина співпадає по розмірах з оригінальним об'єктом і знаходиться позаду нього;

· Front Parallel (Вперед паралельно) — площина співпадає по розмірах з оригінальним об'єктом і знаходиться перед ним.

Редагувати положення площини, що добудовується, можна двома способами — перетягуючи мишею хрестик, що позначає точку сходу, або вводячи чисельні значення в поля Depth (Глибина), Н (Горизонтальна координата) і V (Вертикальна координата).

Друга вкладка пристиковуваного вікна Extrude (Екструзія) дозволяє повертати «об'ємний» об'єкт на сторінці документа.

Повертати псевдооб'ємну фігуру можна двома способами:

· на око, повертаючи мишкою цифру «3» у верхній частині пристиковуваного вікна;

· точно, вводячи значення в поля х, у, і z.

Перемикання між режимами повороту здійснюється клацанням на кнопці із значком трьох координатних осей.

Третя вкладка пристиковуваного вікна Extrude (Екструзія) дає можливість додавати ефекти освітлення.

Ви можете додати від одного до трьох джерел світла, клацнувши на кнопках з лампочками. Положення кожного джерела можна змінювати, перетягуючи кулі з відповідними цифрами на зображенні кулі в пристиковуваному вікні. Шкала Intensity (Інтенсивність) регулює яскравість свічення джерел.

На четвертій вкладці пристиковуваного вікна Extrude (Екструзія) зібрані елементи управління кольором псевдо об‘ємної фігури.

Користувачеві пропонується три варіанти забарвлення об'єкту:

· Use object fill (Використовувати колір об'єкту) — за основу береться колір оригінального об'єкту;

· Solid fill (Суцільний колір) — використовується довільний однотонний колір;

· Shade (Тінь) — перехід між заданою парою квітів.

За допомогою п'ятої вкладки пристиковуваного вікна Extrude (Екструзія) користувач може створювати додатковий об'ємний ефект на поверхні фігури за рахунок додавання скосів.

Редагувати додатковий ефект псевдооб'єму можна, переміщаючи білий маркер в пристиковуваному вікні або вводячи значення в лічильниках Bevel depth (Глибина скосу) і Bevel angle (Кут скосу).

Lens (Лінза)

Об'єкт із застосованим до нього ефектом Lens (Лінза) стає напівпрозорим. Будь-яке зображення, що перекривається таким об'єктом, змінює свій колір по певних правилах. Ці правила встановлюються за допомогою пристиковуваного вікна Lens (Лінза).

У верхній частині пристиковуваного вікна розташовано вікно, в якому схематично відображається дія вибраної лінзи. Під цим вікном знаходиться список, що розкривається, в якому можна вибрати потрібний ефект. Розглянемо дію лінзи на прикладі.

· No Lens Effect (Ефект лінзи відсутній);

· Brighten (Освітлення) — та частина зображення, яка потрапляє в зону дії лінзи, стає світлішою;

· Color Add (Додавання кольору) — зображення тонується певним кольором, тобто монохромні ділянки забарвлюються;

· Color Limit (Обмеження кольору) — обмежує колірний діапазон зображення чорним кольором і кольором лінзи;

· Custom Color Map (Спеціальна колірна карта) — замінює колірний діапазон зображення на новий;

· Fish Eye (Рибин очей) — ефект імітує проглядання зображення крізь сферичну лінзу;

· Heat Map (Теплова карта) — імітує перегляд в інфрачервоному діапазоні;

· Invert (Інверсія) - зображення під лінзою стає негативним;

· Magnify (Збільшення) — область під лінзою збільшується в певному масштабі;

· Tinted Grayscale (Відтінки сірого) — дозволяє перетворювати кольори зображення у відповідних їм по інтенсивності градації сірого (або будь-якого іншого) кольору;

· Transparency (Прозорість) — імітується перегляд крізь кольорове скло;

· Wireframe (Каркас) — замінює зображення під лінзою на область, залиту певним кольором.

Кожен з режимів лінзи має свої настройки, проте деякі з них повторюються. Найбільш цікавим є параметр Frozen (Заморозити), який дозволяє перетворити область під лінзою в окреме зображення.







Дата добавления: 2015-10-12; просмотров: 420. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ ДЛЯ ИНЪЕКЦИЙ К лекарственным формам для инъекций относятся водные, спиртовые и масляные растворы, суспензии, эмульсии, ново­галеновые препараты, жидкие органопрепараты и жидкие экс­тракты, а также порошки и таблетки для имплантации...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия