Студопедия — Специфіка пошуку і переміщення файлів у мережі Інтернет.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Специфіка пошуку і переміщення файлів у мережі Інтернет.






В Інтернет входять найбагатші сховища інформації – бібліотеки сховища ілюстрацій, ігрових програм, архіви, збірники наукових звітів, розкладів потягів, збірники анекдотів, географічні і геологічні карги, багаторічні спостереження за погодою, комп'ютерні програми – всього не перелічити. Практично всі ці сховища (а конкретно – багато тисяч їхніх серверів) утворили в Інтернеті свого роду корпорацію WWW (World Wide Web"всесвітня павутина"), або, як її коротко називають, – Web. Вона побудована на використанні гіпертекстів і прийняла єдині протоколи пошуку, перегляду й одержання інформації, зробивши її доступною для будь-якого інтернетівського комп'ютера. Природно, що тексти, малюнки, фотографії, фільми, мелодії з аркушів паперу, з кіноплівки, книжкових і журнальних сторінок у двійковому коді перенесені на магнітні диски найпотужніших серверів "павутини".

Є списки всіх цих джерел, їхні мережні адреси, за якими ви можете вибрати потрібне вам сховище і поритися в ньому – на екрані свого комп'ютера переглянути докладний каталог і, знайшовши що-небудь цікаве, одержати на свій комп'ютер сам документ, книгу, креслення, статтю, фотографію. Для цього існує інтернетівський протокол передачі файлів (File Transfer Protocol, FTP), він дозволяє перенести інформацію до себе в комп'ютер (якщо знадобиться, її можна перетворити в "тверду копію" – роздрукувати для вічного користування) з будь-яких включених у мережу джерел, незалежно від того, де вони знаходяться і яку використовують техніку. На декількох сторінках ніяк не удасться навіть коротко розповісти про всі можливості, що відкриває Інтернет власникам комп'ютерів, які входять до цієї мережі.

Вступ в Інтернет – це, звичайно ж, величезний кількісний виграш, ви можете швидше одержати інформацію, переглянута більше публікацій, що цікавлять вас, ознайомити зі своєю ідеєю більшу кількість людей, розширити свої професійні контакти. Але за цим кількісним виграшем стоїть нова якість - під'єднавшись зі своїм комп'ютером до Інтернету, ви вступили в прямий контакт із Людством, одержали безпосередній доступ до його інформаційних багатств, причому без посередників і зволікань, без тиранії відстаней, запізнень, технічних проблем.

Усі послуги надані мережею Internet можна умовно поділити на дві категорії: обмін інформацією між абонентами мережі і використання баз даних мережі.

До числа послуг зв'язку між абонентами належать:

Telnet – віддалений доступ. Дає можливість абоненту працю­вати на будь-якій ЕОМ мережі Internet як на своїй власній. Тобто запускати програми, змінювати режим роботи і т.д.

FTP (File Transfer Protocol) – протокол передачі файлів. Дає можливість абоненту обмінюватися двійковими і текстовими файлами з будь-яким комп'ютером мережі. Встановивши зв'язок з віддаленим комп'ютером, користувач може скопіювати файл із віддаленого комп'ютера на свій або скопіювати файл зі свого комп'ютера на віддалений.

NFS (Network File System) – розподілена файлова система. Дає можливість абоненту користуватися файловою системою віддаленого комп'ютера, як своєю власною.

Новини – одержання мережних новин із електронних дошок оголошень мережі та можливість переміщення інформації на дошки оголошень мережі. Електронні дошки оголошень мережі Internet формуються за тематикою. Користувач може за своїм вибором підписатися на будь-які групи новин.

Rsh (Remote Shell) – віддалений доступ. Аналог Telnet, але працює тільки в тому випадку, якщо на віддаленому комп'ютері встановлена ОС UNIX.

Rexec (Remote Execution) – виконання однієї команди на віддаленій UNIX-мшиині.

Lpr – мережний друк. Відправлення файлу на друкування на віддаленому (мережному) принтері.

Lpq – мережний друк. Передає файли, що стоять в черзі на друкування на мережному принтері.

Ping – перевірка доступу до віддаленого комп'ютера по мережі.

Talk – дає можливість відкриття "розмови" з користувачем віддаленого персонального комп'ютера. При цьому на екрані одночасно видно текст, що вводиться, і відповідь віддаленого користувача.

Iptunnel – дає можливість доступу до сервера ЛОМ NetWare з яким немає безпосереднього зв'язку через ЛОМ, а наявний лише зв'язок через мережу Internet.

Whois – адресна книга мережі Internet. За запитом абонент може одержати інформацію про приналежність віддаленого комп'ютера, про користувачів.

Finger – одержання інформації про користувачів віддаленого комп'ютера.

Крім перерахованих вище послуг, мережа Internet надає також наступні специфічні послуги.

Webster – мережна версія тлумачного словника англійської мови.

Факс-сервіс – дає можливість користувачу відправляти повідомлення за допомогою факсимільного зв'язку, користуючись факсом-сервером мережі.

Електронний перекладач – робить переклад надісланого на нього тексту з однієї мови на іншу. Звертання до електронних перекладачів відбувається за допомогою електронної пошти.

Шлюзи – дають можливість абоненту відправляти повідомлення в мережі, що не працюють із протоколами ТСРМР (FidoNet, Goldnet, АТ50).

До систем автоматизованого пошуку інформації в мережі Internet належать наступні системи.

Gopher – найбільш широко розповсюджений засіб пошуку інформації в мережі Internet, що дозволяє знаходити інформацію ключовими словами і фразами. Робота із системою Gopher нагадує перегляд змісту, при цьому користувачу пропонується пройти крізь ряд вкладених меню і вибрати потрібну тему. У Internet у даний час понад 2000 Gopher-систем, частина з яких є вузькоспеціалізований, а частина містить більш різнобічну інформацію. Gopher дозволяє одержати інформацію без вказівки імен і адрес авторів, завдяки чому користувач не витрачає багато часу і нервів. Він просто повідомить системі Gopher, що саме йому потрібно, і система знаходить відповідні дані. Gopher-серверів понад дві тисячі, тому за їхньою допомогою не завжди просто знайти необхідну інформацію. У випадку утруднень, що виникли можна скористатися службою VERONICA.

VERONICA здійснює пошук більш, ніж у 500 системах Gopher, звільняючи користувача від необхідності переглядати їх вручну.

WAIS – ще більш потужний засіб одержання інформації, ніж Gopher, оскільки він здійснює пошук ключових слів у всіх текстах документів. Запити надсилаються в WAIS на спрощеній англійській мові. Це значно легше, ніж формулювати їх мовою алгебри логіки, і це робить WAIS більш привабливим для користувачів-непрофесіоналів. При роботі з WAIS користувачам не потрібно витрачати багато часу, щоб знайти необхідні їм матеріали. У мережі Internet існує більш 200 WAIS-бібліотек. Але оскільки інформація представляється переважно співробітниками академічних організацій на добровільних засадах, велика частина матеріалів відноситься до галузі досліджень і комп'ютерних наук. Практично всі послуги мережі побудовані за принципом клієнт-сервер. Сервером у мережі Internet називається комп'ютер, здатний надавати клієнтам (у міру приходу від них запитів) деякі мережні послуги. Взаємодія клієнт-сервер будується звичайно в такий спосіб.

Після надходження запитів від клієнтів сервер запускає різні програми надання мережних послуг. В міру виконання запущених програм сервер відповідає на запити клієнтів. Усе програмне забезпечення мережі також можна поділити на клієнтське і серверне. При цьому програмне забезпечення сервера займається наданням мережних послуг, а клієнтське програмне забезпечення забезпечує передачу запитів серверу й одержання відповідей від нього.







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 653. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия