Студопедия — Глосарій
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Глосарій






МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до лабораторних робіт з дисципліни «системи автоматизованого управління видавничо-поліграфічиними процесами»

для студентів усіх форм навчання спеціальностей 8.05150101 «Технологія друкованих видань» 8.05150103 «Комп’ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв»

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

медіа систем та технологій.

Протокол № 10 від 27.04.12.

 

 

Харків 2012


Харків 2012. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Системи автоматизованого управління видавничо-поліграфічиними процесами» для студентів спеціальностей 8.05150101 «Технологія друкованих видань» 8.05150103 «Комп’ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв»

/ Упоряд.: І.В. Левикін (Харків: ХНУРЕ, 2012.) 48 с.

Упорядники: І.В. Леви кін, К.В. Логвиненко, О. І. Хорошевський


Глосарій

Автоматизована інформаційна система управління діяльністю поліграфічного підприємства – це система, призначена для автоматизованого збору, реєстрації, зберігання, пошуку, опрацювання та видачі інформації для реалізації управління виробничою діяльністю підприємства за спільної участі його співробітників і комплексу комп'ютерних й технічних засобів та спеціального поліграфічного обладнання.

Автоматизована система управління в поліграфії – це програмний продукт, побудований за технологією «клієнт-сервер», що встановлюється на персональних комп'ютерах і/або серверах, що входять у локальну обчислювальну мережу підприємства. В окремих випадках система включає апаратну частину. Залежно від складності системи автоматизації, вона дозволяє вирішувати різні завдання, серед яких: оформлення та розрахунок вартості замовлень; керування виробництвом, складом і взаєминами з постачальниками; організація взаємин із клієнтами; бухгалтерський облік, управлінська звітність та інше.

Батьківський аркуш – аркуш, який має дочірні аркуші. Він може бути одночасно і батьківським, і дочірнім.

Вихідний аркуш – аркуш, що подається на вхід першої технологічної операції технологічного процесу виготовлення замовлення. Основними реквізитами вихідного аркуша є наклад і формат. Формат вихідного аркуша повинний відповідати формату друку. Таких аркушів може бути декілька. Для вихідного аркуша можуть бути визначені дочірні аркуші, тоді він класифікується, як батьківський.

Діаграма Ганта – інструмент, призначений для візуалізації графіка проходження замовлення у виробництві. На діаграмі відображується фрагмент виробничого плану після машин, через які проходить вибране замовлення. Період відображення відповідає періоду знаходження замовлення у виробництві.

Дочірній аркуш – аркуш, що виходить шляхом різання батьківського аркуша або шляхом розподілу накладу. Він має інакший ніж у батьківського аркуша формат та наклад. Дочірні аркуші потрібні тому, що після операції різання змінюється технологічний формат операції.

Комплект – частина накладу деталі або декількох деталей, що об’єднані за принципом спільного проходження частини технологічного процесу.

Об’єднання операцій – це фіксація порядку проходження в черзі декількох послідовних операцій для зручності маніпулювання ними.

Планування – автоматизований процес, що включає процедуру автоматичної побудови плану з урахуванням накладених користувачем обмежень і його ручне коректування в режимі диспетчеризації. У результаті ручної корекції виникає ряд додаткових умов і обмежень, які враховуються системою при автоматичному перерахунку плану

Поділюваний аркуш – аркуш, який містить деталі з іншого, або декількох інших замовлень, однак ще має місце для розміщення додаткових деталей. Даний аркуш може розглядатися як вихідний для інших аркушів, що використовується в технологічному процесі виготовлення замовлень.

Права доступу – сукупність правил, що регламентують порядок та умови доступу суб'єкта до інформації та її носія, установлених правовими документами або власником інформації.

Проста деталь – деталь, що може бути розкладена на паперовому аркуші або декількох аркушах. Це готовий виріб, що відноситься до листової продукції (наприклад, буклет) або частина виробу (наприклад, обкладинка, книжковий блок).

Прострочені операції – це операції, які повинні були закінчитися до часу, з якого перераховується план.

Складена деталь – деталь, що складається з кількох інших деталей. У описі даної деталі вказуються ті, з яких вона складається, і їхня кількість. Елементами складеної деталі можуть бути інші складені деталі.


Вступ

Розвиток інформаційних технологій інтенсивно впливає на особливості й специфіку управління діяльністю поліграфічних підприємств. Це стосується, насамперед, необхідності використання спеціалізованих систем автоматизації бізнес – процесів поліграфічного виробництва, що дозволяють здійснити не тільки автоматизоване виконання ряду функцій (оформлення замовлень, планування виробництва, диспетчеризація черги замовлень, тощо), а й забезпечити прозорість їх виконання та підвищити оперативність виробничої діяльності підприємства в цілому. Це визначає її важливість та актуальність для підготовки фахівців за спеціалізацією «Комп’ютеризовані технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв» напряму підготовки «Видавничо – поліграфічна справа».

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів системи теоретичних знань, прикладних умінь та практичних навичок щодо використання базових принципів та підходів з автоматизації процесу управління діяльністю сучасного поліграфічного підприємства.

Завданням дисципліни є придбання навичок з оптимізації бізнес – процесів поліграфічного виробництва за рахунок здійснення моніторингу виконання замовлення від його оформлення до реалізації замовникові.

Об’єктом вивчення дисципліни є системи автоматизації управління поліграфічним підприємством.

Предметом вивчення дисципліни є процес автоматизації діяльності підсистем поліграфічного підприємства, задіяних у виробничому циклі, та управління взаємодією між підсистемами.

Інструментальною базою вивчення дисципліни є сучасне програмне забезпечення у вигляді систем автоматизації процесів управління діяльністю поліграфічного підприємства.

Навчальна дисципліна «системи автоматизованого управління видавничо-поліграфічиними процесами» дозволяє формувати у студентів навички з використання систем автоматизації поліграфічного виробництва.








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 353. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Броматометрия и бромометрия Броматометрический метод основан на окислении вос­становителей броматом калия в кислой среде...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия