Студопедия — ВЛАСТИВОСТІ Й ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИЛАДІВ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВЛАСТИВОСТІ Й ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИЛАДІВ






Електромагнітні прилади по своїй конструкції найбільш прості, дешеві й надійні в експлуатації. Внаслідок цього вони одержали широке поширення на електростанціях, розподільних підстанціях й у схемах релейного захисту. Розподільні щити силових установок змінного струму монтуються, як правило, електромагнітними приладами. Точність. По точності вимірів електромагнітні прилади уступають приладам магнітоелектричної системи. Величина погрішності технічних електромагнітних приладів не перевищує ±1,5-2,5%. У спеціальних конструкціях цих приладів погрішність зменшена: до +0,3% в амперметрів і до +0,5% у вольтметрів. Підвищення точності забезпечило можливість застосування електромагнітних приладів і для лабораторних вимірів.

На точність показання електромагнітних приладів впливають: гістерезис матеріалу сердечника, що вносить похибку, яка характеризує неоднаковими показаннями приладу при зростанні й зменшенні вимірюваного постійного струму, а також вихрові струми, що виникають у розташованих близько від котушки металевих частинах приладу, що створюють магнітні поля, що розмагнічують сердечник, що викликає додаткову погрішність при вимірі змінного струму.

Для зменшення погрішності від гістерезису в приладах класів 1,0 й 0,5 для виготовлення сердечника застосовують спеціальний сплав пермаллой, що володіє дуже малою коерцитивною силою.

Для зменшення погрішності від вихрових струмів металеві частини по можливості видаляють від котушки й збільшують опір ланцюгів для струмів Фуко. Каркас котушки для цієї мети виконується так, щоб він не представляв замкнутого контуру.

Зовнішні магнітні поля, взаємодіючі з полем котушки, спотворюють результати виміру. При монтажі приладів на розподільних щитах шини й прилади необхідно розташовувати так, щоб поле, створюване струмами, що проходять по шинах, не було перпендикулярно полю котушки приладу, тому що в останньому випадку погрішність від впливу зовнішнього поля буде найбільшою.

Вплив зовнішніх магнітних полів значно послабляється залізним кожухом приладу, що виконує роль магнітного екрана.

Зміни температури навколишнього середовища майже не викликають похибок в електромагнітних приладів. Зміна частоти мережі впливає на точність показання електромагнітних вольтметрів при вимірі в ланцюгах змінного струму внаслідок коливань індуктивного опору вольтметра.

Власне споживання енергії в електромагнітних приладів невелике: в амперметрів воно становить порядку 2 -~6 Вт. а у вольтметрів — 2 – 5Вт..

Шкали електромагнітних приладів нерівномірні. У звичайних технічних приладах чутливість на початку шкали найменша, у середині шкали вона підвищується й до кінця знову падає. Це явище пояснюється винятково формою й розташуванням сердечника вимірювального механізму. Новітні прилади підвищеного класу мають значну частину шкали, практично рівномірну.

У технічних приладах порівняльна рівномірність шкали починається з 20-25% номінальної межі виміру приладу, тому робочою частиною шкали вважається область показань, що лежить у межах від 25 до 100% номінального значення.

Перевантажувальна здатність електромагнітних приладів дуже висока, що є одним з найцінніших їхніх властивостей і перевершує всі інші системи. Відсутність необхідності підведення струму до рухливої системи вимірювального механізму дозволяє значно підвищити механічну й термічну міцність, внаслідок чого прилади витримують короткочасне перевантаження (удар струмом), що перевищує номінальний струм в 100 разів.

Переваги приладів: простота й надійність конструкції; відносна дешевина (вони приблизно на 30-40% дешевше магнітоелектричних приладів); висока стійкість відносно перевантажень, малий вплив змін температури навколишнього середовища на точність їхніх показань, придатність для виміру обох пологів струму й напруги.

Недоліки приладів: відносно низька точність у технічних приладів (I-2,5%) від вимірюваної величини; чутливість до зовнішніх магнітних полів, що вносять значну погрішність виміру; непридатність для виміру малих струмів і низьких напруг; нерівномірність шкали.







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 367. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия