Студопедия — Створення таблиць
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Створення таблиць






Створюємо таблиці в режимі Конструктора відповідно до їх опису у фізичній моделі та в тому ж порядку.

При створенні таблиці «Замовлення» враховуємо, що для даних поля «Дата оплати» важливо, щоб їх значення не були меншими за дані поля «Дата замовлення». Оскільки мова йде про порівняння даних двох полів, то для встановлення перевірки скористаємось властивостями таблиці. Для цього: зберігаємо таблицю® відкриваємо вікно Свойства таблицы (один з варіантів: натискаємо Alt+Enter)® у вікні Свойства таблицы в полі Условие на значение вводимо вираз:

IIf(IsNull([Дата оплати]);Истина;[Дата замовлення]<=[Дата оплати])[3].

Для виводу повідомлення заповнюємо поле Сообщение об ошибке: вводимо вираз «Невірно введено дату оплати». Виходимо з вікна, натиснувши кнопку Закрыть .

Для створення складеного ключа в таблиці «Вміст замовлення» виділяємо обидва поля («Номер замовлення» та «Модель») і натискаємо кнопку Ключевое поле.

4.1.1. Створення списку елементів управління у полі (Поле со списком)

Для полегшення вводу даних у поля, що відповідають зовнішнім ключам, створюємо елемент управління Поле со списком.

У таблиці «Монітор» для поля «Код виробника» виділяємо поле «Код виробника»® в області Свойства поля переходимо на вкладку Подстановка.

Властивість Значення
Тип элемента управления Поле со списком
Тип источника строк Таблица или запрос
Источник строк Фірма-виробник
Присоединенный столбец  
Число столбцов  
Заглавия столбцов Нет
Ширина столбцов 0см;2см
Число строк списка  
Ширина списка Авто
Ограничиться списком Да

 


У таблиці «Замовлення» для поля «Код клієнта»:

Властивість Значення
Тип элемента управления Поле со списком
Тип источника строк Таблица или запрос
Источник строк Клієнт
Присоединенный столбец  
Число столбцов  
Заглавия столбцов Нет
Ширина столбцов 0см;2см
Число строк списка  
Ширина списка Авто
Ограничиться списком Да

У таблиці «Вміст замовлення» для поля «Номер замовлення»:

Властивість Значення
Тип элемента управления Поле со списком
Тип источника строк Таблица или запрос
Источник строк Замовлення
Присоединенный столбец  
Число столбцов  
Заглавия столбцов Нет
Ширина столбцов  
Число строк списка  
Ширина списка Авто
Ограничиться списком Да

У таблиці «Вміст замовлення» для поля «Модель»:

Властивість Значення
Тип элемента управления Поле со списком
Тип источника строк Таблица или запрос
Источник строк Монітор
Присоединенный столбец  
Число столбцов  
Заглавия столбцов Нет
Ширина столбцов  
Число строк списка  
Ширина списка Авто
Ограничиться списком Да

4.2. Встановлення зв’язків між таблицями

Знаходячись у вікні БД, визиваємо вікно Схема данных . Додаємо всі таблиці.

Відповідно до логічної схеми встановлюємо зв’язки.

Для кожного зв’язка встановлюємо опції «Обеспечение целостности данных», «Каскадное обновление связанных полей», «Каскадное удаление связанных полей».

Рис. 3. Схема даних

4.3. Створення інтерфейсу користувача

4.3.1. Форма «Товар»

Для створення форми, за допомоги якої будемо вводити всі дані про монітори, будуємо ієрархічну форму: головна форма – «Товар» (на основі таблиці «Фірма-виробник»), підлегла форма – «Моделі» (на основі таблиці «Монітор»).

Починаємо зі створення підлеглої форми «Моделі».

У вікні БД переходимо на вкладку Формы, обираємо команду Создание формы в режиме конструктора. Для виклику властивостей форми у вікні Форма на порожньому місці визиваємо контекстне меню® команда Свойства. У вікні властивостей форми® вкладка Данные® властивість Источник записей® вибираємо зі списку таблицю «Монітор», при цьому з’являється вікно списку полів[4] таблиці «Монітор». Виділяємо всі поля, крім «Код виробника», і перетягуємо на форму.

Рис. 4. Вигляд підлеглої форми після переміщення полів

Налаштовуємо відображення даних у вигляді звичайної таблиці.

1. Розміщуємо об’єкти (надписи та поля) вертикально один до одного.

Рис. 5. Вигляд підлеглої форми після розміщення об’єктів

2. Відокремлюємо голівку таблиці («шапку»): визиваємо контекстне меню на Области данных® команда Заголовок/Примечание формы. Переміщуємо всі об’єкти «надпись» в область Заголовок формы. Оптимізуємо розміри областей.

Рис. 6. Вигляд підлеглої форми після її оптимізації

3. Встановлюємо стрічковий режим форми: у вікні властивостей форми® вкладка Макет® властивість Режим по умолчанию® вибираємо Ленточные формы.

Створюємо головну форму – «Товар».

У вікні БД переходимо на вкладку Формы, обираємо команду Создание формы в режиме конструктора. Для виклику властивостей форми у вікні форма на порожньому місці визиваємо контекстне меню® команда Свойства. У вікні властивостей форми ® вкладка Данные® властивість Источник записей® вибираємо зі списку таблицю «Фірма-виробник». У вікні списку полів виділяємо всі поля і перетягуємо на форму.

Оскільки дані поля «Код виробника» будуть вводитися автоматично, встановлюємо заборону на введення даних користувачем: викликаємо вікно властивостей поля® вкладка Данные® властивість Доступ – Нет; властивість Блокировка – Да.

Для вставки підлеглої форми «Моделі» натискаємо кнопку Подчиненная форма/отчет з Панели элементов та вставляємо об’єкт у форму. В результаті з’являється вікно Мастера подчиненных форм. Відповідаємо на запитання Мастера.

Запитання Відповіді
Какие данные необходимо вклю­чить в подчиненную форму или подчиненный отчет? Имеющиеся формы→ Моделі
Самостоятельно определите по­ля связи между главной и под­чи­нен­ной формами или выберите их из списка Выбор из списка ‘Монітор’ для каждой записи ‘Фірма-виробник’, поля связи ‘Код виробника’
Задайте имя для подчиненной фор­мы или отчета Моделі

Оптимізуємо розміщення об’єктів у формі і отримуємо головну форму у вигляді, який представлено на рис. 7.

а)

б)

Рис. 7. Вигляд головної форми після її оптимізації:
а) у режимі Конструктора, б) у режимі Формы

Відключаємо кнопки переходу для підлеглої форми: у вікні властивостей форми «Моделі»® вкладка Макет® властивість Кнопки перехода – Нет.

4.3.2. Форма «Клієнти»

Для створення форми, за допомоги якої будемо вводити всі дані про клієнтів та їх замовлення, будуємо трирівневу ієрархічну форму: головна форма – «Клієнти» (на основі таблиці «Клієнт»), підлегла форма – «Замовлення» (на основі таблиці «Замовлення»), яка, в свою чергу, є головною для підлеглої форми «Вміст замовлення» (на основі запиту «Для форми Вміст замовлення»).

Починаємо зі створення підлеглої форми «Вміст замовлення».

4.3.2.1. Створення допоміжного запиту

Створюємо запит «Для форми Вміст замовлення» (запит потрібен для зв’язування моделі монітора з фірмою-виробником та цінами).

Рис. 8. Схема запиту «Для форми Вміст замовлення»

4.3.2.2. Створення підлеглої форми «Вміст замовлення»

Створюємо форму стрічкового типу «Вміст замовлення» на основі запиту. Дії аналогічні створенню форм на основі таблиці.

Рис. 9. Схема форми «Вміст замовлення»

У форму додані два поля, що обчислюються: «Сума» (сумарна вартість кожної позиції товару), «Загалом:» (сумарна вартість замовлення).

Створення поля «Сума:».

З панелі інструментів Панель элементов обираємо елемент Поле і розміщуємо в області Область данных. Вводимо надпис «Сума:», а в поле вводимо формулу: вікно властивостей поля® вкладка Данные® властивість Данные® вікно Построитель выражений®

=[Кількість]*IIf([Кількість]>10;[Оптова ціна];[Роздрібна ціна]).

Створення поля «Загалом:».

З панелі інструментів Панель элементов обираємо елемент Поле і розміщуємо в області Примечание формы. Вводимо надпис «Загалом:», а в поле вводимо формулу:

=Sum([Кількість]*IIf([Кількість]>10;[Оптова ціна];[Роздрібна ціна])).

Дані поля «Модель» повинні обиратися зі списку моделей, які зберігаються у таблиці «Монітор», тому використовуємо об’єкт Поле со списком.

Блокуємо поля «Виробник:», «Оптова ціна:», «Роздрібна ціна:», «Сума:», «Загалом:».

Вимикаємо кнопки переходу між записами.

4.3.2.3. Створення підлеглої форми «Замовлення»

Створюємо форму «Замовлення» (на основі таблиці «Замовлення») з вбудованою підлеглою формою «Вміст замовлення». Підлегла та головна форми зв’язані по полю «Номер замовлення».

Рис. 10. Схема форми «Замовлення»

4.3.2.4. Створення головної форми «Клієнти»

Створюємо головну форму «Клієнти» (на основі таблиці «Клієнт») з вбудованою підлеглою формою «Замовлення». Підлегла та головна форми зв’язані по полю «Код клієнта».

Рис. 11. Форма «Клієнти» (режим конструктора)

4.4. Створення кнопкової форми «Старт»

Для зручності користування кнопковою формою розподілимо кнопки, за допомоги яких будуть відкриватися форми та звіти за тематичними вкладками.

Створюємо нову форму в режимі Конструктора. В панелі елементів натискаємо кнопку Вкладка і в макеті форми клацаємо мишею в області даних форми. В результаті з’являється прямокутна область з двома вкладками. У вікні властивостей кожної вкладки для властивості Подпись вводимо ім’я кожної вкладки: «Товари», «Клієнти».

На вкладці «Товари» розміщуємо кнопку виклику форми для введення даних про товари. Для цього в панелі елементів натискаємо кнопку Кнопка . Змінюємо її підпис на «Товари». Викликаємо КМ® команда Обработка событий® Макросы. Новий макрос зберігаємо під ім’ям «Виклик форми Товар». У вікні конструктора макросу в полі Макрокоманда зі списку вибираємо ОткрытьФорму. В області Аргументы макрокоманды в полі аргументу Имя формы вибираємо зі списку «Товар».

Рис. 12. Вигляд вікна конструктора макросу «Виклик форми Товар»
після заповнення

Закриваємо вікно макросу.

Зберігаємо форму під ім’ям «Старт».

На вкладці «Клієнти» аналогічно створюємо кнопку виклику форми для вводу даних про клієнтів та їх замовлення: кнопка «Замовлення», яка відкриває форму «Клієнти».

Для форми «Старт» вимикаємо Область выделения, Кнопки перехода, Полосы прокрутки, Разделительные линии.

Встановлюємо режими:

Выравнивание по центру (при відкритті форма буде автоматично розміщуватися в центрі екрана).

Тип границы – Тонкая (для унеможливлення зміни розміру форми користувачем).

Рис. 13. Вигляд форми «Старт»








Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 196. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия